איך להרוג נמלי אש?

שלמו פחות ! קבלו יותר !

אמנם בדרך כלל ממליצים על שימוש בשואב אבק כדי להרוג נמלי אש, אבל אתם חייבים לזכור שזה יהיה טיפול נקודתי בלבד. אם תרצו להיפטר מאלו לתמיד, יהיה חשוב להזמין מדבירים מורשים שיוכלו לאתר את הקולוניה עצמה ולקטול אותה מהיסוד שלה. הנה כל מה שצריך לדעת על הדברת נמלי אש, שיטות מומלצות ומה שבין לבין.

נמלים אש הן סוג של נמלה שניתן למצוא בלא מעט אזורים בארץ. הן ידועות באגרסיביות שלהם וביכולתם ליצור מושבות גדולות, מה שעלול להשפיע על האדם והסביבה בכמה וכמה היבטים. קודם כל, בניגוד לנמלים מסוגים אחרים, הנשיכות של נמלי אש די כואבות ועשויות להשאיר סימנים. שנית, קולוניות גדולות של נמלי אש יכולות לפגוע בריהוט וציוד, כמו גם לגרום לנזק מבני בבתים. אז מה חשוב לדעת על הדברת נמלי אש?

הדברת נמלי אש

צריכים הדברת נמלי אש בבית באופן דחוף? הדרך הטובה ביותר להיפטר מנמלת אש היא באמצעות ריסוס נמלת אש. זה יעזור לכם להיפטר מהן בבית ומאזורים אחרים סביבו. ישנן גם דרכים אחרות שבהן אתם יכולים להשתמש כדי להרוג אותן, כמו הדברה כימית או שימוש במלכודות פיתיון ופיתיונות רעלים.

כמו כן, אם צריך הדברת נמלים אדומות, דרך נוספת להיפטר מהן היא באמצעות קוטל חרקים המכיל חומצת בור (או חומצה בורית גם), אבקת בוראקס (גם אבקת או חומצת בורקס) ועוד. זאת ועוד, עבור מי שמעוניין בכך, ישנה בימנו גם שיטת הדברה ירוקה לנמלים אדומות.

מה הבעיה עם נמלים אדומות אש?

הבעיה העיקרית עם נמלי אש היא, שסוג של נמלים זה מאוד תוקפני ומסוכן לבני אדם וגם חיות מחמד. הן נמצאות בדרך כלל באקלים חם יותר, מה שאומר שהן יותר נפוצות בדרום הארץ, אך ניתן למצוא אותם בכל מקום, כולל במרכז הארץ ובצפון.

כדי להרוג נמלי אש, אתם בדרך כלל תצטרכו להשתמש בשילוב של שתי שיטות: ריסוס ויישום של פיתיון. מבחינת פיתיונות, יש מגוון שיטות הדברת נמלים אדומות. אבל השיטה הכי נפוצה היא באמצעות קוביות ג'ל.

מהי הדברת נמלים אדומות ע"י קוביות רעל עשויות ג'ל?

הנמלה האדומה היא זן של נמלה שחיה במושבות עם מלכות רבות, פועלות וחיילות. המלכה היא הנקבה הפורייה היחידה במושבה אשר מטילה ביצים המתפתחות לנמלים צעירות לאחר מספר ימים. למלכה יש גם פרומונים שהיא משחררת כדי לסמן את הטריטוריה שלה, כדי שנמלים אחרות ידעו היכן היא ממוקמת. וכאן נכנסת לתמונה שיטת הדברת נמלי אש עם קוביות ג'ל.

 

כדי להכחיד בהצלחה נמלי אש, בד"כ לא יספיק ריסוס בלבד, במיוחד אם מדובר בריסוס נקודתי. הדברת נמלים אדומות מחייבת הגעה לקולוניה עצמה, שם נמצאת המלכה שמפעילה את המושבה של הנמלים. מכיוון שלא תמיד ניתן לאתר את הקולוניה לבד, המדבירים למעשה "נותנים" לנמלים לעשות את העבודה. הפואנטה היא לפזר קוביות ג'ל מורעלות בכל מיני מיקומים אסטרטגיים, כאשר אותן קוביות יאותרו ע"י הנמלים ויילקחו לקולוניה כדי להאכיל אותה ואת המלכה עצמה. מה שהנמלים לא יודעות הוא, שהקוביות האלו הן לא מזון, אלא רעל. ברגע שנמלה אדומה לוקחת למושבה שלה קוביית ג'ל, היא מדביקה את כל המושבה ובכך מכחידה אותה. כמו שאמרנו, מדבירים יידעו כיצד לתת לנמלה עצמה לעשות את העבודה של הדברת נמלי אש. יש אנשים שינסו להרוג נמלים אש באמצעות חומץ או מים רותחים על גבי התלולית שלהם, אך שיטה זו לא הוכחה כיעילה. בשורה התחתונה, רק מדבירים מומלצים להדברת נמלי אש.

הן קטנות, בגוון אדמוני, עוקצות בטירוף ובעיקר מציקות. נמלי אש. בפוסט הבא נספר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על הדברת נמלי אש. נמלת האש נחשבת לפולש שמתרבה בקצב מסחרר. אמנם היא לא מסוכנת בהיבט של סכנת חיים אבל הן היא עוקצת וכל עקיצה שלה כואבת ושורפת יד מאוד. אחרי העקיצה נוצרת על הגוף סוג של שלפוחית אדומה ולפעמים נשארת כמו כוויה למשך מספר ימים. נמלי האש גורמות לנזק לשטחים חקלאיים ויכולות ליצור תגובות אלרגניות הן אצל בעלי חיים והן אצל בני אדם. יש שני סוגים עיקריים של נמלי אש:

 1. נמלת אש גדולה – קיימת בעיקר בארה“ב
 2. נמלת אש קטנה – מתרבה כאן בישראל.

https://www.youtube.com/watch?v=UZgYMDkeQP4

איך אפשר לזהות נמלי אש?

יש כמה סימנים מזהים:

 • נמלת אש בגודל של בין 1.5-2 מ“מ.
 • גוון חום אדמוני.
 • הולכת על צינורות, בצמוד לקירות ובמקומות מוצלים.

הפתרון! הדברת נמלי אש

מדובר באחת ההדברות הכי מסובכות בשל העובדה שנמלי האש מתרבות מהר מאוד. הן חיות במושבות ולכל מושבה יש כמה מלכות ולכן לא פשוט לחסל אותן. הדברת נמלי אש מתבצעת בשני שלבים:

 1. שלב הניטור- חיפוש כמות גדולה של נמלי אש במטרה לבצע הדברה של הקן. במידת הצורך יפוזרו פתיונות של אוכל בכמה אזורים מרכזיים ובכך בעצם הנמלים יצאו מהקן. לאחר מכן המדביר בודק האם הפיתיונות פעלו וכך יאתר את הקן.
 2. שלב ההדברה – הנחת חומרי הדברה מה שיגרום לנמלים להוביל את החומר לקן, לחסל את המלכות ובזה הסיפור נגמר.

חשוב לדעת כי האפקט של הדברת נמלים עלול לקחת כמה ימים. במידה ואתם מתגוררים בבניין מגורים, שווה להשקיע בהדברת נמלי אש בכל הבניין משום שהן פולשות לכל מקום.

https://www.youtube.com/watch?v=CFDxK6zEuaQ

הדברת נמלי אש לבד – כדאי או פחות?

יש כל מיני שיטות להדברת נמלים אבל במקרה של נמלי אש זה הרבה פחות יעיל. לכן, אם אתם סובלים מהמכה, אנו ממליצים לכם להזמין מדביר מקצועי המתמחה בהדברת נמלי אש.

עלות הדברת נמלי אש

נמאס לכם להיעקץ שוב ושוב? נמלי האש פוגעות בכם ובאזור בו אתם גרים או מגדלים מלפפונים אורגניים? המומחים של מרכז ההדברה הישראלי ישמחו לסייע לכם ולבצע עבורכם הדברת נמלי אש מקצועית ויסודית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:
 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
אילוף כלב
תפקיד העקביות באילוף כלבים: עקרונות מפתח לתוצאות שנמשכות לזמן רב

עקביות נחשבת לרוב כאחת מאבני היסוד של תהליך אילוף כלבים מוצלח. זו לא רק הצעה אלא עיקרון בסיסי שעומד בבסיס כל תהליך עיצוב ההתנהגות של הכלב. בין אם אתם מלמדים פקודות ציות בסיסיות, מנסים לתקן התנהגויות לא רצויות או לעבוד על פקודות ותרגילים מתקדמים, עקביות היא המפתח להשגת תוצאות עם הכלב לטווח רחוק.

ביטוח לעסק
פוליסות ביטוח לעסק – מה היא כוללת ולמה זה חשוב?

אנחנו משקיעים לא זמן בתכנון, בנייה ופיתוח של העסק שלנו. לא משנה במה אנחנו מתעסקים ולמה משנה כמה גדול או קטן הוא, מי קהל היעד שלנו ומה המטרות שלנו, בסופו של דבר העסק שלנו הוא הגורם העיקרי אם לא היחידי שמייצר לנו פרנסה ומאפשר לנו לייצר הכנסות. אנחנו משקיעים את מיטב זמננו וכספנו בשביל לפתח אותו, בשביל שיכול לייצר עבורנו ביטחון כלכלי באופן עקבי.

וטרינר
למה כדאי לכם ללמוד קורס אח וטרינרי?

אח וטרינרי מספק טיפול מקצועי מלא חמלה לחיות המחמד שלנו מדי יום על ידי שילוב ההבנה התיאורטית מדעית עם ניסיון מעשי. כל מי שמחפש מקצוע מספק שבו הוא יכול להשפיע באופן מוחשי על חייהם של בעלי חיים ימצא את התפקיד של עוזר וטרינר כאידיאלי עבורו.

קוטל יתושים חשמלי – איזה לבחור כדי שיעשה את העבודה?

ככל שהטמפרטורות עולות, מספר הזבובים, היתושים ושאר החרקים המעופפים עולה בהתאם, ואתם בוודאי מחפשים את הדרך היעילה ביותר להיפטר מהם ולהרחיק אותם מהחצר שלכם. אחת השיטות היעילות ביותר שעומדות לרשותכם, היא קוטל היתושים החשמלי.

חצר
3 טיפים לטיפוח חצר נקייה ממזיקים

בית עם חצר מעניק חיים עם איכות גבוהה מאוד. ליתר דיוק, כשיש חצר יש פוטנציאל לבילויים כיפיים, לבד או עם חברים, אבל כדי לממש את הפוטנציאל חשוב להתנהל בחוכמה. במיוחד חובה לוודא שהחצר נקייה מחרקים שונים שעלולים לפגוע במידה ניכרת בהנאה שלכם. באופן דומה יש חרקים שפוגעים בצמחייה, וגם מהם חשוב להיפטר, ומהר. כאן בעמוד תמצאו 3 טיפים שימושיים שיעזרו לכם להרחיק את המזיקים ולמצות את השטח הפתוח.

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!