איך מבדילים בין צרעות לדבורים

שלמו פחות!קבלו יותר!

מה ההבדל בין דבורה לצרעה? לפני שנדבר על ההבדלים, כדאי לדעת שגם הדבורים וגם הצרעות משתייכות לאותה משפחה – משפחת הדבוראים. חיצונית הן קצת דומות ושתיהן ניחנו ביכולת לעקוץ, אך יש להן יותר הבדלים מאשר דמיון. בכתבה הבאה נדבר על השוני בניהן.

 

מבנה גוף וצבעים של הדבורה מול הצרעה

ההבדל הראשוני הוא הצבע של שתיהן. אצל הצרעה אנו נראה צבע צהוב בוהק עם פסים שחורים ואצל הדבורים הגוון הצהוב נוטה לכתמתם והוא פחות בוהק. מבחינת הצורה של הגוף, אצל הדבורים הגוף יותר עגול, יותר רחב ויש עליו מעט שערות. אצל רוב הצרעות הגוף יותר מוארך, חלק ללא שערות ויש מינים כמו הדבור שהוא למעשה צרעה גדולה מאוד. בכל מקרה הדברת צרעות מקצועית תדע לזהות נאם מדובר בצרעה או דבורה והמדביר ידע גם באיזה סוג מדובר.

המזון של הדבורים והצרעות

הדבורים הן חרקים שניזונים מצוף והאבקה שנמצאת בתוך הפרחים. כאשר הן אוכלות מן הצוף הן נוגעות ברגליהן באבקה ומעבירות אותה לפרחים אחרים. בצורה זו, האכילה שלהן תורמת מאוד לחקלאות. הצרעות, לעומת הדבורים, ניזונות מכנימות ומהדבש שהן מפרישות. כמו כן, הן אוכלות בשר ופגרים ולכן זהו ריח שמאוד מושך אותן. כאשר רוצים לבצע הדברת קן צרעות שמקומו לא נמצא, יגיע המדביר עם פיתיון בריח בשר כדי לאתר כמה צרעות ולעקוב אחריהן אל הקן.

היכן מתגוררות דבורים והיכן צרעות?

הדבורים מתגוררות בכוורת. חלקן בתפקיד פועלות, יוצאות ללקט צוף ומאכילות את הצאצאים, חלק מן הנקבות נמצאות בתוך הכוורת ויש להן תפקיד בטיפול בביצים שבכוורת. וכמו בכל כוורת דבורים, קיימת גם המלכה שתפקידה להטיל ביצים.

הצרעות חיות בקנים שהן בונות מחומרים צמחיים שהן לועסות ומייצרות סוג של חומר הדומה לנייר בגוון אפור בטון. יש מספר זנים של צרעות, כאשר חלקן מקימות את הקן באדמה וחלקן באזורים גבוהים כמו גגות, חלונות וכדומה. כאשר מבצעים הדברת צרעות בגינה, יזהה המדביר את הצרעה וכך יבין היכן עשוי להיות הקן שלה.

הסיכון של בני האדם אל מול הצרעות והדבורים

גם הצרעות וגם הדבורים בעלות עוקץ והן משתמשות בו כאשר הן מרגישות מאוימות. עקיצת דבורה גומת לעוקץ שלה להישלף ולאחר מכן היא מסיימת את חייה. העקיצה כואבת ועשויה לגרום לנפיחות, אדמומיות וגרד. כאשר הצרעה עוקצת היא אינה מתה כמו הדבורה, העוקץ שלה נשאר פעיל על גופה והיא יכולה לבצע זאת מספר פעמים. העקיצה מאוד מכאיבה, לרוב אין לה השפעה, אך יש אנשים שאלרגיים לעקיצה ועשויים לפתח אודם, נפיחות ואף זיהום שהינו מסוכן מאוד. בשני המקרים, אם גיליתם קן צרעות או כוורת ליד הבית כדאי לבצע הדברת צרעות בבית או דבורים.

יש לכם צרעות בבית או בגינה? הזמינו מדביר צרעות מקצועי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:

מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!