איך מבדילים בין צרעות לדבורים

שלמו פחות ! קבלו יותר !

מה ההבדל בין דבורה לצרעה? לפני שנדבר על ההבדלים, כדאי לדעת שגם הדבורים וגם הצרעות משתייכות לאותה משפחה – משפחת הדבוראים. חיצונית הן קצת דומות ושתיהן ניחנו ביכולת לעקוץ, אך יש להן יותר הבדלים מאשר דמיון. בכתבה הבאה נדבר על השוני בניהן.

 

מבנה גוף וצבעים של הדבורה מול הצרעה

ההבדל הראשוני הוא הצבע של שתיהן. אצל הצרעה אנו נראה צבע צהוב בוהק עם פסים שחורים ואצל הדבורים הגוון הצהוב נוטה לכתמתם והוא פחות בוהק. מבחינת הצורה של הגוף, אצל הדבורים הגוף יותר עגול, יותר רחב ויש עליו מעט שערות. אצל רוב הצרעות הגוף יותר מוארך, חלק ללא שערות ויש מינים כמו הדבור שהוא למעשה צרעה גדולה מאוד. בכל מקרה הדברת צרעות מקצועית תדע לזהות נאם מדובר בצרעה או דבורה והמדביר ידע גם באיזה סוג מדובר.

המזון של הדבורים והצרעות

הדבורים הן חרקים שניזונים מצוף והאבקה שנמצאת בתוך הפרחים. כאשר הן אוכלות מן הצוף הן נוגעות ברגליהן באבקה ומעבירות אותה לפרחים אחרים. בצורה זו, האכילה שלהן תורמת מאוד לחקלאות. הצרעות, לעומת הדבורים, ניזונות מכנימות ומהדבש שהן מפרישות. כמו כן, הן אוכלות בשר ופגרים ולכן זהו ריח שמאוד מושך אותן. כאשר רוצים לבצע הדברת קן צרעות שמקומו לא נמצא, יגיע המדביר עם פיתיון בריח בשר כדי לאתר כמה צרעות ולעקוב אחריהן אל הקן.

היכן מתגוררות דבורים והיכן צרעות?

הדבורים מתגוררות בכוורת. חלקן בתפקיד פועלות, יוצאות ללקט צוף ומאכילות את הצאצאים, חלק מן הנקבות נמצאות בתוך הכוורת ויש להן תפקיד בטיפול בביצים שבכוורת. וכמו בכל כוורת דבורים, קיימת גם המלכה שתפקידה להטיל ביצים.

הצרעות חיות בקנים שהן בונות מחומרים צמחיים שהן לועסות ומייצרות סוג של חומר הדומה לנייר בגוון אפור בטון. יש מספר זנים של צרעות, כאשר חלקן מקימות את הקן באדמה וחלקן באזורים גבוהים כמו גגות, חלונות וכדומה. כאשר מבצעים הדברת צרעות בגינה, יזהה המדביר את הצרעה וכך יבין היכן עשוי להיות הקן שלה.

הסיכון של בני האדם אל מול הצרעות והדבורים

גם הצרעות וגם הדבורים בעלות עוקץ והן משתמשות בו כאשר הן מרגישות מאוימות. עקיצת דבורה גומת לעוקץ שלה להישלף ולאחר מכן היא מסיימת את חייה. העקיצה כואבת ועשויה לגרום לנפיחות, אדמומיות וגרד. כאשר הצרעה עוקצת היא אינה מתה כמו הדבורה, העוקץ שלה נשאר פעיל על גופה והיא יכולה לבצע זאת מספר פעמים. העקיצה מאוד מכאיבה, לרוב אין לה השפעה, אך יש אנשים שאלרגיים לעקיצה ועשויים לפתח אודם, נפיחות ואף זיהום שהינו מסוכן מאוד. בשני המקרים, אם גיליתם קן צרעות או כוורת ליד הבית כדאי לבצע הדברת צרעות בבית או דבורים.

יש לכם צרעות בבית או בגינה? הזמינו מדביר צרעות מקצועי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:
 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
וטרינר
למה כדאי לכם ללמוד קורס אח וטרינרי?

אח וטרינרי מספק טיפול מקצועי מלא חמלה לחיות המחמד שלנו מדי יום על ידי שילוב ההבנה התיאורטית מדעית עם ניסיון מעשי. כל מי שמחפש מקצוע מספק שבו הוא יכול להשפיע באופן מוחשי על חייהם של בעלי חיים ימצא את התפקיד של עוזר וטרינר כאידיאלי עבורו.

קוטל יתושים חשמלי – איזה לבחור כדי שיעשה את העבודה?

ככל שהטמפרטורות עולות, מספר הזבובים, היתושים ושאר החרקים המעופפים עולה בהתאם, ואתם בוודאי מחפשים את הדרך היעילה ביותר להיפטר מהם ולהרחיק אותם מהחצר שלכם. אחת השיטות היעילות ביותר שעומדות לרשותכם, היא קוטל היתושים החשמלי.

חצר
3 טיפים לטיפוח חצר נקייה ממזיקים

בית עם חצר מעניק חיים עם איכות גבוהה מאוד. ליתר דיוק, כשיש חצר יש פוטנציאל לבילויים כיפיים, לבד או עם חברים, אבל כדי לממש את הפוטנציאל חשוב להתנהל בחוכמה. במיוחד חובה לוודא שהחצר נקייה מחרקים שונים שעלולים לפגוע במידה ניכרת בהנאה שלכם. באופן דומה יש חרקים שפוגעים בצמחייה, וגם מהם חשוב להיפטר, ומהר. כאן בעמוד תמצאו 3 טיפים שימושיים שיעזרו לכם להרחיק את המזיקים ולמצות את השטח הפתוח.

מה קובע חוק ההדברה החדש שכל אחד חייב לדעת?

השיטות בהן נעשה שימוש והתקנות המסדירות את שירותי ההדברה יכולות להשפיע מאוד הן על נותני השירות והן על מבקשי השירות. עם כניסתו של חוק ההדברה החדש, חיוני שכולם יבינו את השלכותיו ואת השינויים שהוא מביא. מאמר זה נועד לשפוך אור על ההיבטים המרכזיים של החקיקה החדשה.

הדברת מבני מגורים

שירותי הדברה של מבני מגורים הוא שירות הדברה מקצועי המיועד לצרכי מניעה או הדברה של מזיקים ומכרסמים שונים. שירות זה מיושם בכל חלקי המבנה, לרבות, חדרי אשפה, חצרות וגינות משותפות, מקלטים ומחסנים משותפים, בורות ביוב, קווי צנרת, חדרי מדרגות, גגות מבנים, פירי מעליות, מרזבים, חניונים וכדומה.

כלב
תרסיס פרונטליין – הדברת פרעושים וקרציות לכלבים

התמודדות עם פרעושים וקרציות היא משימה לא פשוטה, בטח כאשר הם מופיעים בתדירות גבוהה. בשלב מסוים יכול להיות שתרגישו כי מדובר על מלחמה אבודה, כזו שאינכם יכולים לה. אך ישנם פתרונות אפקטיביים שיאפשרו לכם להפוך את המלחמה לאפשרית, אחוזי ההצלחה עולים וגדלים. אנו מדברים על שימוש בתרסיס מיוחד המיועד להדברת פרעושים וקרציות לכלבים. תרסיס פרונטליין זוכה לפופולאריות גבוהה הן בקרב בעלי כלבים והן בקרב וטרינרים. יחד עם מזון טבעי שכלבים אוהבים תוכלו לדעת כי אתם עושים את המוטל עליכם. כל פעולה שאתם עושים צריכה להיות פעולה שתאפשר לכם לתת לכלבכם את הטוב ביותר. לא סתם אומרים שהכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם, כעת חובת ההוכחה היא עליכם.

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!