איך מבדילים בין צרעות לדבורים

שלמו פחות ! קבלו יותר !

מה ההבדל בין דבורה לצרעה? לפני שנדבר על ההבדלים, כדאי לדעת שגם הדבורים וגם הצרעות משתייכות לאותה משפחה – משפחת הדבוראים. חיצונית הן קצת דומות ושתיהן ניחנו ביכולת לעקוץ, אך יש להן יותר הבדלים מאשר דמיון. בכתבה הבאה נדבר על השוני בניהן.

 

מבנה גוף וצבעים של הדבורה מול הצרעה

ההבדל הראשוני הוא הצבע של שתיהן. אצל הצרעה אנו נראה צבע צהוב בוהק עם פסים שחורים ואצל הדבורים הגוון הצהוב נוטה לכתמתם והוא פחות בוהק. מבחינת הצורה של הגוף, אצל הדבורים הגוף יותר עגול, יותר רחב ויש עליו מעט שערות. אצל רוב הצרעות הגוף יותר מוארך, חלק ללא שערות ויש מינים כמו הדבור שהוא למעשה צרעה גדולה מאוד. בכל מקרה הדברת צרעות מקצועית תדע לזהות נאם מדובר בצרעה או דבורה והמדביר ידע גם באיזה סוג מדובר.

המזון של הדבורים והצרעות

הדבורים הן חרקים שניזונים מצוף והאבקה שנמצאת בתוך הפרחים. כאשר הן אוכלות מן הצוף הן נוגעות ברגליהן באבקה ומעבירות אותה לפרחים אחרים. בצורה זו, האכילה שלהן תורמת מאוד לחקלאות. הצרעות, לעומת הדבורים, ניזונות מכנימות ומהדבש שהן מפרישות. כמו כן, הן אוכלות בשר ופגרים ולכן זהו ריח שמאוד מושך אותן. כאשר רוצים לבצע הדברת קן צרעות שמקומו לא נמצא, יגיע המדביר עם פיתיון בריח בשר כדי לאתר כמה צרעות ולעקוב אחריהן אל הקן.

היכן מתגוררות דבורים והיכן צרעות?

הדבורים מתגוררות בכוורת. חלקן בתפקיד פועלות, יוצאות ללקט צוף ומאכילות את הצאצאים, חלק מן הנקבות נמצאות בתוך הכוורת ויש להן תפקיד בטיפול בביצים שבכוורת. וכמו בכל כוורת דבורים, קיימת גם המלכה שתפקידה להטיל ביצים.

הצרעות חיות בקנים שהן בונות מחומרים צמחיים שהן לועסות ומייצרות סוג של חומר הדומה לנייר בגוון אפור בטון. יש מספר זנים של צרעות, כאשר חלקן מקימות את הקן באדמה וחלקן באזורים גבוהים כמו גגות, חלונות וכדומה. כאשר מבצעים הדברת צרעות בגינה, יזהה המדביר את הצרעה וכך יבין היכן עשוי להיות הקן שלה.

הסיכון של בני האדם אל מול הצרעות והדבורים

גם הצרעות וגם הדבורים בעלות עוקץ והן משתמשות בו כאשר הן מרגישות מאוימות. עקיצת דבורה גומת לעוקץ שלה להישלף ולאחר מכן היא מסיימת את חייה. העקיצה כואבת ועשויה לגרום לנפיחות, אדמומיות וגרד. כאשר הצרעה עוקצת היא אינה מתה כמו הדבורה, העוקץ שלה נשאר פעיל על גופה והיא יכולה לבצע זאת מספר פעמים. העקיצה מאוד מכאיבה, לרוב אין לה השפעה, אך יש אנשים שאלרגיים לעקיצה ועשויים לפתח אודם, נפיחות ואף זיהום שהינו מסוכן מאוד. בשני המקרים, אם גיליתם קן צרעות או כוורת ליד הבית כדאי לבצע הדברת צרעות בבית או דבורים.

יש לכם צרעות בבית או בגינה? הזמינו מדביר צרעות מקצועי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:
 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
הדברת פשפש המיטה
כיצד הדברת פשפש יכולה לשפר את שנת הלילה שלך

הדברת פשפש המיטה היא פעולה פשוטה ואפקטיבית שיכולה לשפר באופן משמעותי את איכות השינה שלך. בעזרת הדברת פשפשי המיטה, אפשר להרגיע את הרוח ולהכניס רוגע לערב לפני השינה. במאמר זה, נסקור את יתרונות הדברת פשפש, ונלמד כיצד להשתמש בה בצורה יעילה כדי ליהנות משנת לילה מרגיעה ומשדרגת.

אילוף כלב
תפקיד העקביות באילוף כלבים: עקרונות מפתח לתוצאות שנמשכות לזמן רב

עקביות נחשבת לרוב כאחת מאבני היסוד של תהליך אילוף כלבים מוצלח. זו לא רק הצעה אלא עיקרון בסיסי שעומד בבסיס כל תהליך עיצוב ההתנהגות של הכלב. בין אם אתם מלמדים פקודות ציות בסיסיות, מנסים לתקן התנהגויות לא רצויות או לעבוד על פקודות ותרגילים מתקדמים, עקביות היא המפתח להשגת תוצאות עם הכלב לטווח רחוק.

ביטוח לעסק
פוליסות ביטוח לעסק – מה היא כוללת ולמה זה חשוב?

אנחנו משקיעים לא זמן בתכנון, בנייה ופיתוח של העסק שלנו. לא משנה במה אנחנו מתעסקים ולמה משנה כמה גדול או קטן הוא, מי קהל היעד שלנו ומה המטרות שלנו, בסופו של דבר העסק שלנו הוא הגורם העיקרי אם לא היחידי שמייצר לנו פרנסה ומאפשר לנו לייצר הכנסות. אנחנו משקיעים את מיטב זמננו וכספנו בשביל לפתח אותו, בשביל שיכול לייצר עבורנו ביטחון כלכלי באופן עקבי.

וטרינר
למה כדאי לכם ללמוד קורס אח וטרינרי?

אח וטרינרי מספק טיפול מקצועי מלא חמלה לחיות המחמד שלנו מדי יום על ידי שילוב ההבנה התיאורטית מדעית עם ניסיון מעשי. כל מי שמחפש מקצוע מספק שבו הוא יכול להשפיע באופן מוחשי על חייהם של בעלי חיים ימצא את התפקיד של עוזר וטרינר כאידיאלי עבורו.

קוטל יתושים חשמלי – איזה לבחור כדי שיעשה את העבודה?

ככל שהטמפרטורות עולות, מספר הזבובים, היתושים ושאר החרקים המעופפים עולה בהתאם, ואתם בוודאי מחפשים את הדרך היעילה ביותר להיפטר מהם ולהרחיק אותם מהחצר שלכם. אחת השיטות היעילות ביותר שעומדות לרשותכם, היא קוטל היתושים החשמלי.

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!