הדברת חולדות בביוב- כך תעשה זאת נכון

חולדות הן בעיה רצינית וגדולה. הכוח העצום שלהן, הנזק שהן מסיבות, הפגיעות הפיזיות שהן עלולות לגרום והמחלות שהן מעבירות הופכות אותן בצדק לאויב מר, שחובה לטפל בו. מומחי 'מרכז ההדברה מעניקים לכם מדריך קצר אך מקיף, על הבעיה ופתרון הדברת חולדות בביוב.

freepik

מהיכן מגיעות החולדות?

חולדות נמצאות בכל מקום. זאת אומרת בכל מקום בו שורר אי סדר ולכלוך ומוקמות בהן יש פרצות ומקומות מסתור בחסות ערמות זבל ופתחים רבים. בדרך כלל, מקומות אלו יהיו עשירים במזון שאינו סגור וחתום. בין אם זה בבתים, בהם אין הקפדה על ניקיון המטבח וסביבתו ובין אם זה מפעלים וחנויות אוכל וכן מסעדות.

למעשה, החולדות יכולות לתקוף מכמה מקומות. ישנה חולדת העליות, שכשמה כן היא- מעדיפה לחיות בעליות הגג ובמקומות גבוהים כמו עצים וישנן שאר החולדות המעדיפות לנוע ולהסתתר על פני הקרקע או מתחתיהן. אחד מהמקומות הפופולארים שהן בוחרות, הוא הביוב, שם הן מוצאות שפע של לכלוך, שקט יחסי ואפשרות לעלות משם לפני השטח כדי לפגע ובמקרה סכנה, להימלט חזרה בבטחה. לכן, הדברת חולדות בביוב, היא אחד מן הדברים החשובים ביותר, בתהליך סילוק החולדות.

פגיעת החולדות

אם החולדות היו נשארות בביוב, הינו רגועים יותר. אבל הן לא. הן כאמור, עולות מן הביוב ופוגעות בבית, במזון שבו וביושביו. מעבר לכך שהן מכרסמות בפירות ובמזון שלנו, הן גם מעבירות מחלות, חלקן קשות ונפוץ שהן נושכות בעלי חיים הנחשבים מבחינתן מתחרים על המזון. לקטגוריה זו, נכנסים עד כמה שהדבר נשמע מפחיד, גם חיות המחמד שלכם וגם ילדים קטנים ותינוקות. 

בנוסף, מהביוב מגיעות החולדות לפינות נחבאות בהם נמצאים תשתיות חשובות כמו ארונות חשמל, מרכזיות תקשורת מערכי אינסטלציה ועוד והם הורסים אותם בשיטתיות. אין להם דבר אישי נגד מקומות כאלו. החולדות פשוט צריכות לשייף את שיניהן והם משתמשים בכבלים, ובצינורות כדי לעשות זאת. בגלל עוצמת הלסת שלהן, הן מסיבות נזקים כבדים גם לדברים חזקים במיוחד. עכשיו מובן לכם יותר למה הדברת חוליות בביוב היא קריטית?

אלו סוגי הדברות יעילות?

ישנם כמה סוגים של הדברות כנגד חולדות, הבסיס של רבים מהם מבוסס על מלכודות מסוגים שונים. חלקם קטלניות וחלקן רק לוכדות את החולדות בחיים, כדי שניתן יהיה לשחררם במקום מרוחק. אולם אם מדברים על הדברת חולדות בביוב,  כלי יעיל במיוחד הוא הרעל. 

הרעל הינו יעיל, אבל אינו מומלץ לשימוש בתוך הבית וזאת בשל העובדה כי הוא אינו בטוח וילדים קטנים או חיות המחמד, העלולים לאכול אותו בשוגג ולהיפגע. בנוסף, הרעל אינו פועל מיידית אלא רק כעבור כמה ימים. מכך יוצא, שהחולדה יכולה למות במקום מסתור במטבח שלנו למשל או בתוך הארון אפילו והיא תרקיב שם בצחנה נוראה. 

מנגד, רעל בביוב, בטוח אל מול כל האספקטים שציינו. חיות מחמד וילדים אינם מסתובבים שם. סביר והחולדות ימצאו את מותם בתוך הביוב ובאופן כללי, הרעל יוצב בסמיכות למקום בו מרבית החולדות כבר נמצאות. כל אלו מביאים לכך שרעל הוא פתרון יעיל בכל הנוגע להדברת חולדות בביוב. 

הדברת חולדות בביוב באופן מקצועי

אם זאת, עדיין נדרשת יד מקצועית לכל נושא הרעל, משום שהוא עדיין מסוכן וכן צריך טיפול משלים לעיתים, שכן החולדה היא מזיק שקשה לחסל, אם לא עושים את הדברים הנכונים והמדויקים. מחיר ביקור של מדביר מקצועי, חד פעמי, יעמוד על החל מ-250 ₪ והוא יכול לעלות עם הבעיה היא בהיקף גבוה, על שטח נרחב או כוללת שימוש בעזרים נוספים. חשוב גם לשמור על סתימת פתחים, סדקים ופרצות באזור צנרת הביוב או בבית סמוך לביוב, כדי לא לאפשר לחולדות נתיבי חדירה קלים.

יש לכם עוד שאלות על הדברת חולדות בביוב, מומחי 'מרכז ההדברה' כאן בשבילכם, בכל שעה.

בלוג

כל השיטות להרחקת יונים מהבית

יונה לבנה היא סמל לשלום, זוג יונים הן סמל לרומנטיקה ויונים במרפסת הן סימן מובהק לצרות. הכירו את תור העיר – היונה העירונית המרעישה והמלכלכת

הדברת נדל
בלוג

הרחקת דבורים בצורה יעילה

"על הדבש ועל העוקץ" כבר שרו המשוררים והתכוונו בעיקר לדבורים. מצד אחד בעל חיים בעל תרומה אדירה לטבע, כמו האבקת צמחים, וכזה הנותן לנו את

בלוג

הרחקת עטלפים המלצות לטיפול נכון

העטלף הוא אחד מבעלי החיים בעלי יחסי הציבור הגרועים ביותר. מאשימים אותו בהעברת מחלות, במציצת דם ובעוד אגדות. גם אם כל אלו אינם תמיד נכונים,

הדברה נמלי אש
בלוג

הדברת עקרבים והרחקתם

עקרבים, כמו נחשים, הם מסוג המזיקים המפחידים ומטילי המורא הגדולים ביותר בקרב בני האדם. למען האמת, מתוך 21 מינים וסוגים של עקרבים החיים בישראל, רק

הדברת חרקים
בלוג

הדברת נמלים בגינה

אנחנו רואים אותן צועדות בשיירה ארוכה, מתחילות בגינה וחודרות דרך החלונות, השקעים  או מתחת לדלתות. הן בדרכן לקחת מזון מתוך הבית והארונות, בדרך חזרה לקן

מדביר חרקים
בלוג

הדברת חולדות בביוב- כך תעשה זאת נכון

חולדות הן בעיה רצינית וגדולה. הכוח העצום שלהן, הנזק שהן מסיבות, הפגיעות הפיזיות שהן עלולות לגרום והמחלות שהן מעבירות הופכות אותן בצדק לאויב מר, שחובה

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
התקשרו עכשיו