הדברת כיני יונים – המדריך המלא

יונים, למרות המראה התמים שלהן, גורמות באופן עקיף לשלל דברים מטרידים ומזיקים. הן גורמות ללכלוך ורעש, משאירות סימנים בכל מקום וכן מעבירים מחלות וזיהומים. אחד מן הצרות האלו שהן נושאות בכנפיהם, תרתי משמע, הם כיני היונים.

התקנת רשת יונים

לנצח אויב בלתי נראה

הכינים הזעירות, בגודל של פחות ממילימטר, הן מזיק שגורם לנו כאב גדול ובעיקר לאורך זמן. בעת עקיצתם, הם משחררים מעין ריר הגורם לנו מלבד הכאב גם לעקצוצים, גירודים, פריחה ואלרגיה. במקרים קיצוניים וללא זיהוי וטיפול של רופא עור אנו עלולים גם להגיע לכדי דלקות חמורות יותר שיתקפו איברים בגופנו.

לכן, הדברת כיני יונים היא הכרח ויש לבצעה כמה שיותר מהר. הבעיה היא, שקשה מאוד לזהות אותם ורק מעטים, יכולים לראות אותם גם על הגוף. העקיצות שלהן, המרוחקות זו מזו בכמה מילימטרים הן עדות לכך שהן תקפו אותנו. עקיצות אלו ילוו אותנו זמן רב והריפוי מהן ארוך יחסית.

ראו גם: הרחקת יונים חשמלית

מה הן רוצות מאיתנו?

למען האמת, הן לא הגיעו בשבילנו. מקומם הטבעי של הכינים הוא מתחת לכנפי היונה, שם הם מרווים את צימאונם בדם היונים. כאשר היונים מגיעות לקרבת הבתים שלנו, בין אם כנחיתה קצרה או שהם מקימים קן קבוע, חלק מהכינים עוזבות את הכנפיים ומשתקעות בקן עצמו שם הם ימשיכו להיות ניזונים מהגוזלים.

כמו בשיר, בסוף הגוזלים עוזבים את הקן. הכינים נשארות ללא אספקת הדם שלהן ופונות לחפש מקור דם חלופי. הן חודרות לתוך הבית, פוגשות בנו ועוקצות. הדם של האדם אינו ערב לחיכן, אבל הם מנסות. הוא לא טעים להן, אז הן מנסות שוב ולכן מספר העקיצות הרב. מהר מאוד נגלה פריחה בחלקים נרחבים בגוף ונתגרד הן במקומות חשופים והן במקומות מוצנעים. זה הזמן ללכת לרופא העור.

ומה אפשר לעשות כנגדן?

"הרופא" השני הוא המדביר. זה גם יבצע ריסוס ייעודי כנגד כיני היונים וגם ינקה ויסלק כינים ולכלוך כמו נוצות ולשלשלת המהווים את המצע שלהן. בנוסף, כמו בכל דבר, המענה הטוב ביותר הוא המניעה. המדביר ינקוט בשלל שיטות ואמצעים להרחיק את היונים ולגרום להן שלא לשוב. רשת נגד יונים שנפרסה, לא תעניק עוד גישה ליונים לבית שלנו והכינים- לא יבואו עימם.

כמה עולה הדברת כיני יונים?

הדברת כיני יונים תלויה בגודל הבית והיקף הטיפול הנדרש גם מחוצה לו ותחל בכ-200 ₪ לבית ממוצע. מומלץ, להשקיע עוד כ-600 ₪ לערך ולמנוע את שובם של הכינים ע"י שימוש בשיטות להרחקת היונים לצמיתות.

ישנם שיטות להדברה עצמית של כיני יונים אך מדביר ייתן תוצאה טובה יותר. הסיבות לכך הן רבות ונציין את 3 הבולטות: לעיתים נדרש טיפול כולל ומקיף, מבחינת כמויות וחומרים נדרשים וכן אמצעים נוספים להרחקת היונים. כך, למשל חומר שקונים בחנות יכול להיות יעיל אבל הוא בכמות קטנה ולעיתים נצטרך לבצע "שטיפה" של אזורים נרחבים.

כמו כן, נדרשת מיומנות מקצועית כדי לנסות ולזהות את כל המקומות בהם יתכן ויש כיני יונים. בחלק מהמקרים יהיו כינים במקומות שאנחנו בכלל לא יודעים עליהם או שאריות של יונים שיראו לנו כ"לא חשובים" והם מכילים כינים, שיבואו אלינו שוב.

ראו גם: מחיר התקנת רשת יונים

https://www.youtube.com/watch?v=nY1d8eZDKP8

ואולי הסיבה החשובה ביותר היא הבטיחות. קיני היונים, נמצאים במקומות גבוהים כמו גגות או במקומות מחוץ לבית, כמו מרפסות חיצוניות. סכנת הנפילה היא ברורה ומידית. לכן מתחדדת חשיבות שימוש בחברת הדברה שהיא מוסמכת לעבודה בגובה ומיומנת בה.
'מרכז ההדברה' הינה חברה המתמחה בהרחקת יונים ובהדברת כיני יונים. אנחנו יודעים עד כמה בעיה זו מטרידה אותך ונשמח להציע לך פתרון איכותי ומתאים עבורך במחיר הוגן.

בלוג

איך תשמרו על הספות שלכם?

בין אם מדובר בספות מבד ובין אם מדובר בספות מעור השנים עלולות לגרום להן לנזק שפוגע באופן ישיר במראה שלהן. פעמים רבות במרוצת השנים הספות

בלוג

הדברת תיקן גרמני- כל מה שצריך לדעת

עם האביב שבפתח מתעורר הטבע וכולם חוזרים לחיים, גם בעלי החיים השונים וביניהם אלו שאנחנו אוהבים לא לאהוב. הדברת תיקנים ובפרט הדברת תיקן גרמני בתקופה

הדברת קרציות בחריש

  אין ספק שאחד הדברים הפחות נעימים עבורנו בני האדם הם מזיקים במרחב הביתי אך כאשר מדובר במזיקים כגון פשפשים, מקקים, קרציות, ועוד. הם גם

הדברת קרציות בעומר

  אין ספק שאחד הדברים הפחות נעימים עבורנו בני האדם הם מזיקים במרחב הביתי אך כאשר מדובר במזיקים כגון פשפשים, מקקים, קרציות, ועוד. הם גם

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
התקשרו עכשיו