הדברת מכרסמים עכברים

שלמו פחות!קבלו יותר!

הדברת מכרסמים עכבריםהדברת מכרסמים עכברים

הדברה הוא שירות שרבים מאזרחי ישראל צורכים מדי שנה בשנה, בעיקר בהתמודדות בלתי נגמרת עם מקקים ונמלים. יחד עם זאת, סל שירותי ההדברה הוא רחב וגדול וכולל בתוכו גם הדברת מכרסמים עכברים, חולדות וסוגים נוספים של מזיקים. העניין הוא, שככל שסוג ההדברה הוא שכיח פחות ומקצועי יותר, כך ישנם פחות ופחות אנשי מקצוע שיודעים לספק אותו ברמה המקצועית המצופה. אז מה כל כך מיוחד במקרה הספציפי של הדברת מכרסמים? על כך בשורות הבאות.

 

מכרסמים – יונקים חכמים

בניגוד למקקים או נמלים, שמייצגים צורת חיים מאוד פשוטה, מכרסמים הם בעלי חיים חכמים ובעלי אינטליגנציה, לפחות ברמה כזאת שיכולה להקשות על כל משימת הדברה המכוונת נגדם. המשמעות היא כפולה: פעם אחת, רבים מאיתנו מרגישים קושי עם הדברה של מכרסמים בפורמט של הרג סתמי, מה שעובר לנו בקלות יותר מול מקקים ונמלים. פעם שנייה, המכרסמים עצמם יודעים להגן על עצמם מפני ניסיונות שלנו לפגוע בשגרת החיים שלהם ולבטח בחיים שלהם, מה שמצריך ידע מקצועי נרחב יותר, יכולות מקצועיות טובות יותר ולרוב, גם סבלנות רבה יותר.

איך מדברים מכרסמים?

ובכן, הדברת מכרסמים עכברים מבוססת תמיד על הצבת מלכודות, אך ישנם סוגים שונים של מלכודות וישנן גם דרכים טובות יותר וטובות פחות להשתמש בהן. מלכודת דבק היא המלכודת הפשוטה ביותר, אך גם האכזרית ביותר. מלכודת זו מבוססת על כך שהמכרסם עולה על משטח של דבק במרכזו מונח פיתיון ומרגע זה הוא פשוט לא יכול לזוז ולכן מת בהרעבה כשהוא דבוק למקומו. זוהי שיטת הדברה אכזרית מאוד, שבמדינות מסוימות אף אסור ליישום. כמו כן, במקרה של חולדות למשל, החולדה עשויה לכרסם לעצמה את הרגליים על מנת להשתחרר מהמלכודת ועד כמה שזה נשמע נורא, זה אומר שמלכודת זו אינה יעילה נגד חולדות.

מלכודת נוספת שגם היא נחשבת לאכזרית היא מלכודת קפיץ. מלכודת זו מבוססת על קפיץ מתוח שמשתחרר על המכרסם, ברגע שזה נוגס מפיתיון המונח על משטח המלכודת. הקפיץ הוא חזק מאוד ויכול לגרום להרג של המכרסם או לפציעה קשה שלו. הסוג השלישי של המלכודות הוא מלכודת כלוב, שהיא מלכודת הומנית ויעילה לא פחות מהאחרות. מלכודת זו מבוססת על הצבת פיתיון בתוך כלוב קטן, שהדלת שלו נסגרת על המכרסם וכולאת אותו בתוך הכלוב, ברגע שזה נוגס בפיתיון המונח בתוך הכלוב. לאחר לכידת המכרסם ניתן לאסוף אותו ולשחרר אותו במקום מרוחק בטבע.

 

הדברת מכרסמים עכברים על ידי אנשי מקצוע

מדבירים מקצועיים יכולים כמובן לבצע את ההדברה בכל אחת מן השיטות שפירטנו לעיל, כשרבים מהם בוחרים במלכודת הכלוב או בפתרון נוסף, שאותו יכול ליישם אך ורק מדביר מורשה ומוסמך – תיבות האכלה. תיבת האכלה היא מעין תיבת פלסטיק סגורה עם פתח עגול קטן דרכו יכול המכרסם להיכנס פנימה. בתוך התיבה מונח רעל ולאחר נגיסה בו, מורעל המכרסם ומאבד את חייו. כפי שאמרנו קודם לכן, מכרסמים הם יצורים חכמים ואינטליגנטים ועל מנת למנוע מצב בו עכבר אחד מת בתיבת האכלה וכל יתר העכברים לומדים כי אסור להם להיכנס לתיבה, הרעל בו נעשה שימוש מיועד להרוג את העכבר רק לאחר מספר ימים, במהלכם לא מתעורר חשד כלשהו אצל המכרסמים בבית.

מן הסתם, השיטה בה תבוצע הדברת מכרסמים עכברים בביתכם, נתונה גם להחלטתכם ואם אתם לא מעוניינים לבצע את ההדברה עם הרג של המכרסמים, בהחלט תוכלו לדרוש זאת מן המדביר. למעשה, במקרים רבים תוכלו להתמודד עם הבעיה בעצמכם, באמצעות מספר מלכודות כלוב שתציבו במטבח ובמסדרונות הבית. מצד שני, אם אחרי תקופה של ניסיונות ללכוד את המכרסם, המשימה לא צלחה, אתם בהחלט רוצים להזעיק איש מקצוע, שמציע את השירות הספציפי של הדברת מכרסמים עכברים וחולדות ובמקרה כזה, תוכלו לבקש שימוש באמצעים הומניים בלבד. מרבית המדבירים ייענו לבקשתכם ובלבד שתהיו מודעים לכך שזה עשוי לדרוש מכם קצת יותר סבלנות עד להשלמת המשימה.

כדי למצוא מדביר מכרסמים מקצועי ומהימן, כדאי לפנות לבעלי עסקים בתחום המזון ולקבל חוות דעת מקצועית על מדביר טוב. בעלי עסקים אלה עובדים בדרך כלל בהסכמי שירות ארוכי טווח עם מדבירים ויכולים להמליץ לכם בקלות על מדביר מקצועי, שיוכל לפתור עבורכם את בעיית המכרסמים בבית או בעסק.

הדברת נמלים ירוקה
בלוג

איך לטפל בנמלי אש בבית ובגינה?

נמלת האש, אותה נמלה בצבע כתום אדמדם שהגיעה לישראל בשנות האלפיים, היא זן מעט שונה מהנמלים שמוכרות לכם והיא נחשבת למזיק מטריד במיוחד בבית ובגינה.

בלוג

איך מבדילים בין צרעות לדבורים

מה ההבדל בין דבורה לצרעה? לפני שנדבר על ההבדלים, כדאי לדעת שגם הדבורים וגם הצרעות משתייכות לאותה משפחה – משפחת הדבוראים. חיצונית הן קצת דומות

הדברת עכברים בגינה
מדביר עכברים

הדברת עכברים בגינה

הדברת עכברים בגינה לאנשים שאינם סובלים ממנה, הצרה של עכברים בגינה יכולה להישמע כמו צרה של עשירים אבל אתם יודעים טוב יותר. אתם יודעים שעכברים

הדברת עכברים בחצר
מדביר עכברים

הדברת עכברים בחצר

הדברת עכברים בחצר לא נעים לפתוח באמת הפשוטה הזאת, אבל הכרחי לומר שנוכחות של עכברים בחצר, מעידה בדרך כלל על הזנחה של החצר. עכברים לא

הדברת עכברים
מדביר עכברים

הדברת עכברים

הדברת עכברים עבור אנשים מסוימים, עכבר בבית הוא מצב לא נעים שיש לטפל בו. עבור אחרים, מדובר בקטסטרופה של ממש וחוסר יכולת לשבת ולהירגע עד

הדברת נמלים ירוקה
הדברת נמלים

הדברת נמלים ירוקה

הדברת נמלים ירוקה בעידן המודרני בו אנו חיים, הדברה של חרקים ומזיקים מבוצעת בעיקר באמצעות חומרים כימיים רעילים, שרובם אינם רעילים לאדם במינונים המיושמים, אך

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:

מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!