הדברת עכברים בבית

שלמו פחות!קבלו יותר!

הדברת עכברים בביתהדברת עכברים בבית

הדברת עכברים היא הדברה שמעוררת אצל מרביתנו רגשות מנוגדים, כשמצד אחד אנחנו רוצים לסלק את הפולשים החוצפנים בכל מחיר ומצד שני, מדובר בייצור חי שאנחנו יכולים להתחבר אליו גם ברמה הרגשית ולחלוטין לא רוצים להרוג אותו. השאלה היא האם יש דרך יעילה לבצע הדברת עכברים בבית מבלי להרוג את העכבר או שהרג של העכבר היא תוצאה בלתי נמנעת. על כך נדבר ממש כאן בשורות הבאות.

 

טכניקות של הדברת עכברים בבית

ככלל, ישנן מספר טכניקות להדביר עכברים בביתכם, חלקן ניתנות לביצוע באופן עצמאי וחלקן דורשות מעורבות של איש מקצוע. כמו כן, כדאי להדגיש שכאשר אנו אומרים הדברת עכברים בבית, אין הכוונה בהכרח לכך שאנו מדבירים את העכברים עצמם ולמעשה מחסלים אותם, אלא שאנו מדבירים את בעיית העכברים ומחסלים אותה. זוהי המטרה האמיתית שלנו ולשם צריך להיות מכוון המאמץ. אז מהן הטכניקות השונות לבצע הדברת עכברים בבית? הנה הן:

מלכודת קפיץ – מלכודת קפיץ היא מלכודת בעלת קפיץ מתכתי גדול, המיועד להיסגר על גופו של העכבר ברגע שהעכבר נוגס בפיתיון. מלכודת זו נחשבת לאכזרית למדי שכן מכת הקפיץ יכולה להרוג את העכבר, אך לרוב פשוט פוצעת אותו קשה ומותירה אותו חסר אונים. יחד עם זאת, מבחינת מטרת ההדברה, מדובר במלכודת יעילה כמו כל מלכודת אחרת.

מלכודת דבק – מלכודת דבק היא המלכודת האכזרית ביותר בסדרה ומבוססת על כך שרגלי העכבר ולבסוף כל גופו, נדבקים לשכבת דבק עליה מונח הפיתיון. מלכודת זו נאסרה לשימוש במדינות רבות, על אף היעילות הגבוהה שלה כמו כל מלכודת אחרת.

מלכודת כלוב – זוהי המלכודת ההומנית ביותר לביצוע הדברת עכברים בבית. מלכודת זו מבוססת על סגירת דלת הכלוב כאשר העכבר נוגס בפיתיון שבתוך הכלוב. בצורה זו ניתן לאסוף את העכבר עם המלכודת ולשחרר אותו בשטח פתוח הרחק מן הבית.

תיבת האכלה – תיבת האכלה היא תיבת פלסטיק אטומה עם פתח עגול דרכו יכול העכבר להיכנס פנימה. לאחר שנכנס, בתוך התיבה ימתין לו פיתיון המכיל רעל, שיביא בסופו של דבר למותו. השימוש בטכניקת הדברה זו מותר אך ורק למדבירים מקצועיים ומורשים, שכן השימוש ברעל מחייב רישיון מדביר לעכברים.

הדברה אלקטרונית – הדברה אלקטרונית נחשבת גם היא לשיטת הדברה הומנית מאוד וגם יעילה מאוד, לא רק בסילוק עכברים אלא גם במניעת הגעתם למרחב המחייה שלכם. שיטה זו עושה שימוש במכשירים המשדרים גלי קול שבני אדם אינם שומעים, אך עכברים אינם יכולים לסבול. בפיזור נכון של המכשירים ויצירת כיסוי היקפי כולל, אפשר בהחלט להיות בטוחים שאף עכבר לא יתקרב לביתכם וכל עכבר שכבר נכנס אליו, ימצא במהרה את דרכו החוצה. גם את שיטת ההדברה הזאת מומלץ ליישם בסיוע גורם מקצועי המתמחה בתחום של הדברת עכברים בבית, שכן השגת הכיסוי הנכון והבטחת פיזור גלי הקול בצורה יעילה, דורשת ידע מקצועי והבנה לגבי אופן פעולת המכשירים.

אבל האם באמת יש לכם עכברים בבית?

הסימן המובהק ביותר לקיומם של עכברים בבית הוא גללים קטנים שחורים ועגלגלים בגודל של גרגר אורז לכל היותר. את הגללים האלה תגלו פתאום במגירת הסכו"ם, בארון המטבח, על השיש, בכיור, על שולחן האוכל ובכל מקום בו עשויים עכברים להסתובב. אלא שגללים דומים מופרשים גם על ידי חולדות. במקרה של חולדה, הגללים יהיו מעט גדולים יותר וכן תוכלו לזהות סימני כרסום במשקופי הדלתות, רגלי הרהיטים וחוטי החשמל (פעולת כרסום שנועדה לשייף את שיני החולדה). במקרה כזה, כבר יש לכם עסק עם חולדה שהיא יצור מעט יותר חכם וגם מעט יותר מסובך ללכידה. כך למשל, חולדה שתיקלע למלכודת דבק עשויה לכרסם לעצמה את הרגליים על מנת להשתחרר מהמלכודת והיא אכן תעשה זאת. מלכודות מסוימות גם אינן מתאימות בגודלן לגודל גופה של חולדה.

על כן, אם אתם מנסים את כל הדרכים ופשוט לא מצליחים, כדאי אולי לקרוא לאיש מקצוע שיבצע עבורכם הדברת עכברים בבית בצורה מקצועית ומקיפה ויוכל גם לסייע לכם להבין מדוע ואיך חודרים העכברים לביתכם ואיך תוכלו למנוע את זה בעתיד. הדברה אלקטרונית למשל, במיוחד אם אתם מתגוררים באזור מוכה עכברים, יכולה מאוד לסייע לכם בהשגת המטרה.

הדברת נמלים ירוקה
בלוג

איך לטפל בנמלי אש בבית ובגינה?

נמלת האש, אותה נמלה בצבע כתום אדמדם שהגיעה לישראל בשנות האלפיים, היא זן מעט שונה מהנמלים שמוכרות לכם והיא נחשבת למזיק מטריד במיוחד בבית ובגינה.

בלוג

איך מבדילים בין צרעות לדבורים

מה ההבדל בין דבורה לצרעה? לפני שנדבר על ההבדלים, כדאי לדעת שגם הדבורים וגם הצרעות משתייכות לאותה משפחה – משפחת הדבוראים. חיצונית הן קצת דומות

הדברת עכברים בגינה
מדביר עכברים

הדברת עכברים בגינה

הדברת עכברים בגינה לאנשים שאינם סובלים ממנה, הצרה של עכברים בגינה יכולה להישמע כמו צרה של עשירים אבל אתם יודעים טוב יותר. אתם יודעים שעכברים

הדברת עכברים בחצר
מדביר עכברים

הדברת עכברים בחצר

הדברת עכברים בחצר לא נעים לפתוח באמת הפשוטה הזאת, אבל הכרחי לומר שנוכחות של עכברים בחצר, מעידה בדרך כלל על הזנחה של החצר. עכברים לא

הדברת עכברים
מדביר עכברים

הדברת עכברים

הדברת עכברים עבור אנשים מסוימים, עכבר בבית הוא מצב לא נעים שיש לטפל בו. עבור אחרים, מדובר בקטסטרופה של ממש וחוסר יכולת לשבת ולהירגע עד

הדברת נמלים ירוקה
הדברת נמלים

הדברת נמלים ירוקה

הדברת נמלים ירוקה בעידן המודרני בו אנו חיים, הדברה של חרקים ומזיקים מבוצעת בעיקר באמצעות חומרים כימיים רעילים, שרובם אינם רעילים לאדם במינונים המיושמים, אך

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:

מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!