הדברת פשפשים בבית – לא כל כך פשוט כמו שאתם חושבים!

שלמו פחות ! קבלו יותר !

לא מעט אנשים מתמודדים עם פשפשים בחלל דירתם. פשפשים הם חרקים קטנים בגודל של בין מילימטר אחד ועד שישה מלימטרים לכל היותר. הפשפשים ניזונים מדם האדם, כך שהופעתם בדירתכם אינה מהווה בעיה אסתטית בלבד. הפשפשים הקטנים גורמים למעין עקיצות מגרדות במיוחד, מה שגורם לאנשים רבים להזעיק מדביר מקצועי להתמודדות עם הבעיה. חשוב להדגיש כי ברוב המקרין מדובר בפשפש המיטה המתמקם בחלקים פנימיים של מזרון המיטה. גודלם הפיזי של הפשפשים מאפשר להם לחדור לפנים המזרון ולדגור שם עד הרגע המתאים ביותר ליציאה למציצת דם הדיירים. מתי הם יוצאים ממחילותיהם? דווקא בשעות הלילה, כשאתם ישנים על המיטה. חשוב לדעת שהפשפשים הקטנים יכולים לחיות עד כשנה ללא דם, כך שהם יכולים לדגור בפנים המזרון שלכם חודשים ארוכים ללא יציאה כלל. שילוב הנתונים הללו הופכים את מלאכת הדברת הפשפשים ללא פשוטה במיוחד, מה שגורם לרבים להסתייע במדביר מקצועי לפיתרון הבעיה.

איך תדעו לזהות שיש לכם פשפשים בבית?איך תדעו שאתם מתמודדים עם פשפש המיטה? ישנן מספר דרכים לאבחן את הבעיה ולהבין שמדובר בפשפש המיטה. לפני שאתם מזעיקים שירותי הדברת פשפשים בבית, חשוב להבין שאכן מדובר בפשפשים.

איך תדעו שאתם מתמודדים עם פשפש המיטה? ישנן מספר דרכים לאבחן את הבעיה ולהבין שמדובר בפשפש המיטה. לפני שאתם מזעיקים שירותי הדברת פשפשים בבית, חשוב להבין שאכן מדובר בפשפשים. הבעיה היא שהם מאוד קטנים ופועלים בעיקר בשעות הלילה, מה שמקשה מאוד על בעלי הדירה לתפוס אותם בשעת מעשה. איך בכל זאת אפשר לדעת שמדובר בפשפשים? ריכזנו עבורכם מספר דרכים יעילות, והן:
 1. עקיצות על גופכם –נעקצים לעיתים תכופות? העקיצות מגרדות במיוחד? ייתכן שאתם מתמודדים עם פשפש המיטה. אחת הדרכים הטובות ביותר לזהות שאכן מדובר בפשפש המיטה היא העקיצות שעל גופכם. חשוב להדגיש כי ישנם חרקים רבים נוספים שיכולים לעקוץ אתכם, ולכן מומלץ לבודד את כל האפשרויות במטרה לזהות במדוייק את מקור הבעיה. איך עושים זאת? פשוט מוודאים שאין יתושים בחדר לפני השינה וסוגרים כל פתח אפשרי בחלל החדר. אם בכל זאת אתם ממשיכים להיעקץ, קיים סיכוי סביר שאכן מדובר בפשפשים ותידרשו להיעזר בשירותי הדברת פשפשים בבית.
 2. כתמי דם על הסדינים-שיטה נוספת שיכולה לסייע לכם לזהות את הפשפשים בדירתכם היא בחינה של הסדינים במיטה שלכם. לא אחת קורה שהפשפשים משאירים סימני דם על הסדינים לאחר מציצת דמם של הישנים על המיטה. קמתם בבוקר עם עקיצות? נסו לבדוק האם אתם רואים סימני דם על הסדינים במיטה שלכם. במידה וכן, קיים סיכוי גבוה מאוד שמדובר בפשפש המיטה. פשפש המיטה מחייב אתכם להסתייע בשירות מקצועי של הדברת פשפשים בבית. ישנן דרכים יעילות להתמודד עם פשפש המיטה שמסתתר לו היטב בפנים כפלי המזרון שלכם. אז אם אתם רוצים לשים סוף לעקיצות המגרדות מידי לילה, שירותי הדברת פשפשים בבית הם התשובה עבורכם.

הפשפשים יכולים לחיות עד כשנה ללא מזון – כך תצליחו להתגבר על התופעה!פשפש המיטה מחייב אתכם להסתייע בשירות מקצועי של הדברת פשפשים בבית. ישנן דרכים יעילות להתמודד עם פשפש המיטה שמסתתר לו היטב בפנים כפלי המזרון שלכם.

נקודה נוספת שחשוב להביא החשבון לפני שמחליטים לנסות להדביר את הפשפשים באופן עצמאי היא הביצים של הפשפשים בפנים המזרון. גם אם תרכשו חומרי הדברה מקצועיים, הביצים של הפשפשים אינן נפגעות מחומרי ההדברה כלל. ממה הן נפגעות? בעיקר מחום גבוה. לכן, שירותי הדברת פשפשים בבית מחייבים הדברה מתמשכת הכוללת מספר שלבים. מדבירים מקצועיים רבים שמציעים שירותי הדברת פשפשים בבית ממליצים על שיטה משולשת של הדברה.

שיטת ההדבקה המשולשת להתמודדות עם פשפשים כוללת:

 • הדברה בעזרת חומרי הדברה מקצועיים
מדביר מקצועי המציע שירותי הדברת פשפשים בבית מגיע מצוייד עם חומרי הדברה מקצועיים. חשוב לדעת שכיום יש חומרי הדברה אורגניים ברמה גבוה, כך שאין כל צורך לעשות שימוש בחומרי הדברה כימיים. חומרי ההדברה הכימיים מסוכנים לבריאות המדביר וכלל הנמצאים בחלל ולכן מומלץ לוודא שהמדביר שלכם מגיע עם חומרי הדברה אורגניים בלבד.
 • חימום החדר לכ 70 מעלות חום
כפי שציינו מעלה, חומרי ההדברה אינם פוגעים בביצים של הפשפשים, מה שמחייב כל מדביר המציע שירותי הדברת פשפשים בבית לפגוע בביצי הפשפשים בעזרת חום גבוה. חום של כ 70 מעלות יהרוג את כל ביצי הפשפשים ולכן יש לחמן את החלל לחום גבוה למשך מספר דקות. ביצי הפשפשים נדבקות למזרון כך שקשה מאוד להוציא אותן. איך עושים זאת? בעזרת קיטור מקצועי.
 • קיטור ייעודי להוצאת הביצים מפנים המזרון
בשלב השלישי והאחרון של הליך הדברת פשפשים בבית, יש לנקות את המזרון או החלק הנגוע בעזרת קיטור בלחץ גבוה. קיטור בלחץ גבוה יבטיח שכל הפשפשים וביצי הפשפשים יצאו מהמזרון, כך שתוכלו לחזור לישון עליו בראש שקט וללא עקיצות כלל.

אל תתפשרו על חומרי ההדברה – חומרים כימיים עלולים לפגוע בבריאותכם!

חשוב להדגיש ולומר כי כיום ישנם לא מעט חומרי הדברה איכותיים העשויים מחומרים טבעיים בלבד. חומרי ההדברה הכימיים מתגלים אט אט כפוגעים בבריאות כלל הסובבים, ולכן אל לכם להתפשר על שירותי הדברת פשפשים בבית הכוללים חומרי הדברה אורגניים ללא חומרים כימיים כלל. בחרו נכון שירותי הדברת פשפשים בבית והבטיחו בית ללא פשפשים. פשפשים אמנם לא מפחידים אותנו ופשפשים לא יעלו לנו את הדופק כשנפגוש אותם במטבח באמצע הלילה, אבל פשפשים יכולים לייצר לנו מטרד כל כך קשה בסביבת המגורים שלנו, שאין שום סיכוי שנוכל להמשיך ולחיות איתם באותו מרחב. הם מתפשטים במהירות, מתחפרים בספות, מתחפרים במזרנים, מתחפרים בבגדים ובארונות הבגדים, מתפזרים על השטיחים והרצפה, עוקצים, מגרדים ומטרידים ללא הרף. אז איך נפטרים מפשפשים? איך מבצעים הדברת פשפשים? האם אפשר בכלל להדביר פשפשים? האם זה כרוך גם בשינוי התנהגותי שלנו? בשורות הבאות מסבירים לכם המומחים של מרכז ההדברה הישראלי את כל מה שאתם צריכים לדעת על הדברת פשפשים ואיך להזמין את השירות.

מהם פשפשים?

פשפשים הם חרקים זעירים שבקושי אפשר לראות אותם. הם שוהים בדרך כלל בגובה הרצפה ומסוגלים לנתר בבת אחת עד לגובה הברך או הירך שלנו. הם נצמדים לעור שלנו ומשתמשים בנו ככלי רכב שמוביל אותם לאזורים השונים של הבית ושמכניס אותם למיטה שלנו כשבאותה הזדמנות גם עוקצים, מותירים פצעונים קטנים ומגרדים ופשוט אינם מרפים. צריך להבין שבבתים שסובלים ממכת פשפשים אפשר למצוא לפי פשפשים שחלקם נראים לעין וחלקם מחופרים היטב בריהוט ובביגוד שלנו. בעודם שם, הם מטילים ביצים וממשיכים להתרבות ואם לא נעשה דבר כדי להפסיק את הטירוף הזה, זה לא ייגמר.

איך מדבירים פשפשים?

הדברת פשפשים היא הדברה כימית המבוססת על פיזור חומרים כימיים שפשוט ממיתים את הפשפשים שבאים איתם במגע. חומרים אלה מיועדים לדבוק במשטחים עליהם מרוססים כך שהשפעתם תהיה כמה שיותר ארוכת טווח. לנתון זה יש חשיבות רבה מאוד, שכן לא על כל פריטי הריהוט בבית נוכל להתיז את חומר ההדברה. כך למשל, אנחנו לא נרסס את הבגדים בתוך ארונות הבגדים, לא נרסס את המיטה שלנו ולא נרסס את הספות עליהן אנו יושבים. על כן, חשוב מאוד שכל אותם פשפשים שנמצאים במקומות אלה, מרגע שיצאו ממחבואם ויסתובבו בבית, יתקלו בחומרי ההדברה שפוזרו על הרצפה ויחוסלו. כדי להאיץ את התהליך הזה ישנם גם מספר שינויים התנהגותיים שלכם, שתצטרכו לעשות אותם בכדי להדביר את הבעיה. כן… הדברת פשפשים היא אולי ההדברה הכי מורכבת עבורכם הלקוחות, וזוהי ההדברה שיותר מכל הדברה אחרת דורשת גם מכם הלקוחות, אחריות להשלמתה בהצלחה.

מהם השינויים ההתנהגותיים הנדרשים מכם?

במסגרת הדברת פשפשים נוכל כאמור, לפזר חומר הדברה מאוד אפקטיבי אבל רק במיקומים מאוד מסוימים, בעוד שבמיקומים אחרים ודווקא אלה שבהם אוהבים הפשפשים לשהות, לא נוכל לרסס את החומר. בהתאם לכך, גם לפני וגם אחרי ביצוע הדברת פשפשים, חשוב מאוד לבצע ניקיון יסודי של הבגדים שלנו, לנער את הבגדים ולכבס אותם, לשאוב היטב את המיטה ואת הספות ובסך הכל לבצע את כל הפעולות הנדרשות בכדי להוציא את הפשפשים ממחבואם ולאלץ אותם לבוא במגע עם חומר ההדברה. מן הסתם, לעולם לא נוכל לטפל בכל הפשפשים, אבל התהליך הוא חד כיווני. זאת אומרת שמרגע שאנחנו מתחילים לחסל את אוכלוסיית הפשפשים בבית שלנו, האוכלוסייה הזאת הולכת ופוחתת ובסופו של דבר הבודדים שהצליחו להימלט מאיתנו, גם הם לא מצליחים לשרוד. כמו כן, חשוב לבחון כיצד הגיעו הפשפשים לבית. במרבית המקרים מדובר בבעל חיים שאנחנו משחררים מחוץ לבית, וכאשר הוא חוזר הביתה הוא מביא איתו המון פשפשים בתוך הפרווה, ואלו מדלגים מהפרווה ומתחילים להתרבות בכל רחבי הבית. אם יש לכם כלב או חתול שאתם משחררים בחוץ, חשוב מאוד שתעניקו לו טיפול נגד פשפשים, וישנם כיום קולרים שעונדים על צווארו של הכלב או החתול ושיודעים לחסל פשפשים בצורה מאוד אפקטיבית. בכל מהלך הדברת פשפשים של מרכז ההדברה הישראלי, תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בכדי לדעת גם כיצד להשלים את תהליך ההדברה לאחר שהמדבירים יצאו מביתכם וגם כיצד להימנע מהישנות המטרד הזה בעתיד. שימו לב שבמקרים רבים מספיקה פעולת ההדברה של המדבירים ואין צורך בפעולות נוספות, אבל זה מאוד תלוי בשאלה עד כמה הצליחו הפשפשים להתרבות ולהתפשט ברחבי הבית. ככל שתזמינו שירות פשפשים יותר מוקדם לאחר שזיהיתם את הבעיה, כך סביר יותר שתוכלו להיפטר ממנה ולסלק אותה מחייכם בקלות רבה יותר.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:
 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
הדברת פשפשים בחריש

  פשפשים הם יצורים קטנים ומופלאים, אבל כאלה שיכולים לגרום לנו לא מעט עוגמת נפש כאשר הם חודרים אל מרחב המחייה שלנו. מהיכן מגיעים הפשפשים?

הדברת פשפשים בעומר

  פשפשים הם יצורים קטנים ומופלאים, אבל כאלה שיכולים לגרום לנו לא מעט עוגמת נפש כאשר הם חודרים אל מרחב המחייה שלנו. מהיכן מגיעים הפשפשים?

הדברת פשפשים בתל-אביב

  פשפשים הם יצורים קטנים ומופלאים, אבל כאלה שיכולים לגרום לנו לא מעט עוגמת נפש כאשר הם חודרים אל מרחב המחייה שלנו. מהיכן מגיעים הפשפשים?

הדברת פשפשים ביפו

  פשפשים הם יצורים קטנים ומופלאים, אבל כאלה שיכולים לגרום לנו לא מעט עוגמת נפש כאשר הם חודרים אל מרחב המחייה שלנו. מהיכן מגיעים הפשפשים?

הדברת פשפשים בקריות

  פשפשים הם יצורים קטנים ומופלאים, אבל כאלה שיכולים לגרום לנו לא מעט עוגמת נפש כאשר הם חודרים אל מרחב המחייה שלנו. מהיכן מגיעים הפשפשים?

הדברת פשפשים בשוהם

  פשפשים הם יצורים קטנים ומופלאים, אבל כאלה שיכולים לגרום לנו לא מעט עוגמת נפש כאשר הם חודרים אל מרחב המחייה שלנו. מהיכן מגיעים הפשפשים?

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!