Categories
בלוג

הדברת פשפשים

פשפשים אמנם לא מפחידים אותנו ופשפשים לא יעלו לנו את הדופק כשנפגוש אותם במטבח באמצע הלילה, אבל פשפשים יכולים לייצר לנו מטרד כל כך קשה בסביבת המגורים שלנו, שאין שום סיכוי שנוכל להמשיך ולחיות איתם באותו מרחב. הם מתפשטים במהירות, מתחפרים בספות, מתחפרים במזרנים, מתחפרים בבגדים ובארונות הבגדים, מתפזרים על השטיחים והרצפה, עוקצים, מגרדים ומטרידים ללא הרף. אז איך נפטרים מפשפשים? איך מבצעים הדברת פשפשים? האם אפשר בכלל להדביר פשפשים? האם זה כרוך גם בשינוי התנהגותי שלנו? בשורות הבאות מסבירים לכם המומחים של מרכז ההדברה הישראלי את כל מה שאתם צריכים לדעת על הדברת פשפשים ואיך להזמין את השירות.

מהם פשפשים?

פשפשים הם חרקים זעירים שבקושי אפשר לראות אותם. הם שוהים בדרך כלל בגובה הרצפה ומסוגלים לנתר בבת אחת עד לגובה הברך או הירך שלנו. הם נצמדים לעור שלנו ומשתמשים בנו ככלי רכב שמוביל אותם לאזורים השונים של הבית ושמכניס אותם למיטה שלנו כשבאותה הזדמנות גם עוקצים, מותירים פצעונים קטנים ומגרדים ופשוט אינם מרפים. צריך להבין שבבתים שסובלים ממכת פשפשים אפשר למצוא לפי פשפשים שחלקם נראים לעין וחלקם מחופרים היטב בריהוט ובביגוד שלנו. בעודם שם, הם מטילים ביצים וממשיכים להתרבות ואם לא נעשה דבר כדי להפסיק את הטירוף הזה, זה לא ייגמר.

איך מדבירים פשפשים?

הדברת פשפשים היא הדברה כימית המבוססת על פיזור חומרים כימיים שפשוט ממיתים את הפשפשים שבאים איתם במגע. חומרים אלה מיועדים לדבוק במשטחים עליהם מרוססים כך שהשפעתם תהיה כמה שיותר ארוכת טווח. לנתון זה יש חשיבות רבה מאוד, שכן לא על כל פריטי הריהוט בבית נוכל להתיז את חומר ההדברה. כך למשל, אנחנו לא נרסס את הבגדים בתוך ארונות הבגדים, לא נרסס את המיטה שלנו ולא נרסס את הספות עליהן אנו יושבים. על כן, חשוב מאוד שכל אותם פשפשים שנמצאים במקומות אלה, מרגע שיצאו ממחבואם ויסתובבו בבית, יתקלו בחומרי ההדברה שפוזרו על הרצפה ויחוסלו. כדי להאיץ את התהליך הזה ישנם גם מספר שינויים התנהגותיים שלכם, שתצטרכו לעשות אותם בכדי להדביר את הבעיה. כן… הדברת פשפשים היא אולי ההדברה הכי מורכבת עבורכם הלקוחות, וזוהי ההדברה שיותר מכל הדברה אחרת דורשת גם מכם הלקוחות, אחריות להשלמתה בהצלחה.

מהם השינויים ההתנהגותיים הנדרשים מכם?

במסגרת הדברת פשפשים נוכל כאמור, לפזר חומר הדברה מאוד אפקטיבי אבל רק במיקומים מאוד מסוימים, בעוד שבמיקומים אחרים ודווקא אלה שבהם אוהבים הפשפשים לשהות, לא נוכל לרסס את החומר. בהתאם לכך, גם לפני וגם אחרי ביצוע הדברת פשפשים, חשוב מאוד לבצע ניקיון יסודי של הבגדים שלנו, לנער את הבגדים ולכבס אותם, לשאוב היטב את המיטה ואת הספות ובסך הכל לבצע את כל הפעולות הנדרשות בכדי להוציא את הפשפשים ממחבואם ולאלץ אותם לבוא במגע עם חומר ההדברה. מן הסתם, לעולם לא נוכל לטפל בכל הפשפשים, אבל התהליך הוא חד כיווני. זאת אומרת שמרגע שאנחנו מתחילים לחסל את אוכלוסיית הפשפשים בבית שלנו, האוכלוסייה הזאת הולכת ופוחתת ובסופו של דבר הבודדים שהצליחו להימלט מאיתנו, גם הם לא מצליחים לשרוד.

כמו כן, חשוב לבחון כיצד הגיעו הפשפשים לבית. במרבית המקרים מדובר בבעל חיים שאנחנו משחררים מחוץ לבית, וכאשר הוא חוזר הביתה הוא מביא איתו המון פשפשים בתוך הפרווה, ואלו מדלגים מהפרווה ומתחילים להתרבות בכל רחבי הבית. אם יש לכם כלב או חתול שאתם משחררים בחוץ, חשוב מאוד שתעניקו לו טיפול נגד פשפשים, וישנם כיום קולרים שעונדים על צווארו של הכלב או החתול ושיודעים לחסל פשפשים בצורה מאוד אפקטיבית.

בכל מהלך הדברת פשפשים של מרכז ההדברה הישראלי, תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בכדי לדעת גם כיצד להשלים את תהליך ההדברה לאחר שהמדבירים יצאו מביתכם וגם כיצד להימנע מהישנות המטרד הזה בעתיד. שימו לב שבמקרים רבים מספיקה פעולת ההדברה של המדבירים ואין צורך בפעולות נוספות, אבל זה מאוד תלוי בשאלה עד כמה הצליחו הפשפשים להתרבות ולהתפשט ברחבי הבית. ככל שתזמינו שירות פשפשים יותר מוקדם לאחר שזיהיתם את הבעיה, כך סביר יותר שתוכלו להיפטר ממנה ולסלק אותה מחייכם בקלות רבה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *