המחסל השקט – איך מזהים טרמיטים בבית?

שלמו פחות ! קבלו יותר !

מהם הטרמיטים ומהו הנזק העצום שהם גורמים? איך מזהים טרמיטים בבית? כיצד ניתן להדביר אותם? האם ישנם שיטות לביצוע הדברה עצמית כנגד טרמיטים וכמה תעלה לנו ההגנה מפניהם? על שאלות אלו ואחרות- תמצאו תשובות במאמר הבא.

הטרמיטים הינם מזיק נפוץ מאוד, אשר בניגוד לאגדות אינו נמצא רק בג'ונגלים או ביערות עד. למעשה, הוא משגשג בכל הארץ, בעיקר בשל מזג האוויר החם והלח שלנו. הייחודיות של הטרמיטים היא בהיותם אוכלי עץ. למעשה, הטרמיטים, אשר נראים כמו נמלים לבנות קטנות, אינן מזיקות לאדם אבל ניזונות מחומר התאית שבעץ ועושים בו שימוש לצרכיהם. בכך למעשה הם מכרסמים את העץ והורסים אותו מבפנים.

הם אינם בוחלים בשום סוגי עץ ומבחינתם אין זה משנה אם זה עץ טבעי, מעובד, צבוע או כבר רהיט מוגמר. הם נמצאים בארונות, שולחנות, קירות וחיפויי עץ, פרקטים, במשקופי הדלתות ועושים בהם נזק רב.

מהיכן מגיעים הטרמיטים?

הטרמיטים חיים בקינים, בד"כ מחוץ לבית או מתחתיו, ביסודות שלו. בקן יש מלך ומלכה ושאר הטרמיטים, כ-2 מיליון לערך, פועלים על מנת להביא להם מזון מהעץ אצלכם בבית. הם חודרים לבית דרך חפירת תעלות בעץ או מבין הרצפות למשקופים ובעקבות יכולות התעופה שלהם, גם לשאר הדברים העשויים מעץ בבית. גם אם בבית שלכם לא היו טרמיטים, הם יכולים להגיע גם אליכם, מפרטים נגועים שהגיעו לסביבתכם.

איך מזהים טרמיטים בבית?

בניגוד למזיקי עץ אחרים, הטרמיטים אינם משמיעים קולות. לרוב, הנזק שהם עושים הוא בתוך העץ עצמו ובלתי נראה. אז איך מזהים טרמיטים בבית? האמת, שניתן לפעמים לעשות זאת: אתם תזהו על פני משטח העץ חורים או תעלות קטנות לתוך העץ. במקרים אחרים, תבחינו במעין תעלות דמויות חומר עשוי בוץ חום על פני העץ, ביחוד במקומות נסתרים.

אלו תעלות של עץ לעוס, שהטרמיטים עושים בהם שימוש על מנת לנוע ממקום למקום בלי להיחשף. סימן נוסף יהיה מציאת מעין ערמות חול קטנות בפינות המשקופים או הארונות, עדות לכרסום הטרמיטים.

מה ניתן לעשות כנגדם?

אחרי שהבנו איך מזהים טרמיטים בבית חשוב שנדע שישי לפעול במהירות ולהזמין מדביר מנוסה. זה יזהה את המזיק ויפעל כדי להדביר אותו, באמצעות החדרת חומר רעיל לטרמיטים המוזרק לאזורים הנגועים בלחץ גבוה. לעיתים, יידרשו גם קדיחות נקודתיות וקטנות אל תוך העץ והזרקת החומר גם לשם.
בנוסף, בחלק מהמקרים גם נדרש טיפול מונע וחיסול הקינים באמצעות ריסוס מסביב לבית ומתחת לרצפות שימנע מהם כניסה ויציאה מהבית.

האם יש שיטות להדברה עצמית נגד טרמיטים?

קיימים שיטות להדברה עצמית נגד טרמיטים. הם מבוססים על פיתיונות או חומר במרקם ג'ל המוכנס באמצעות מזרק לאזורים הנגועים. יחד עם זאת, עדיין לעבודת מדביר מקצועי חשיבות ואחוזי הצלחה גבוהים יותר וזאת מכמה סיבות: המדביר משתמש בחומר חזק יותר, המותר בשימוש רק על ידו. ככלל, חשוב תמיד לעבוד עם מדביר מוסמך המאושר ע"י הגורמים הרלוונטיים לעבודה עם חומרי הדברה.

עוד, המדביר ידע לזהות בדיוק את סוג המזיק. יש שוני למשל, בין הטרמיטים לבין תולעי עץ ולכל אחד חומר שונה כנגדו וטכניקת טיפול אחרת. טיפול לא מותאם, לא יחסל את הבעיה וכשנגלה זאת, כבר יגדל היקף הפגיעה והם גם יעברו לרכיבי עץ אחרים בבית. בנוסף, עדיין יקשה עליכם לזהות את כל האזורים הנגועים וכן במידה ויידרש ציוד מיוחד, כמו ריסוס בלחץ, סביר ויש אותו רק למדביר.

מדביר מקצועי מדבר בחדר המטבח

מה המחיר להדברת טרמיטים?

המחירים מתחלקים לפי סוגי עבודה. עלות הזמנת מדביר לזיהוי ובדיקה האם יש מזיקים בבית תעלה כ-150 ₪. אם למדתם איך מזהים טרמיטים בבית לבדכם, אתם יכולים לחסוך הוצאה זו. טיפול בכל הבית משתנה כמובן לפי גודל הבית, מספר החדרים, היקף הפגיעה והאם נדרשת גם הדברה חיצונית. המחיר לדירה ממוצעת יהיה החל מ-350 ₪, כאשר אם נדרשת עבודת קידוח, המחיר יחל ב-450 ₪.

טיפול נקודתי בקיר מסוים או במשקוף ספציפי, בלי טיפול כולל בביית יהיה החל מ-200 ₪.
אנחנו ב'מרכז ההדברה' מתמחים בטיפול במזיקים מכל הסוגים ובעלי ניסיון רב בתחום. נשמח לייעץ לך, ללמד אותך איך מזהים טרמיטים בבית ומה הפתרון הטוב ביותר והמותאם ביותר עבור המקרה שלך.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:
 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
אילוף כלב
תפקיד העקביות באילוף כלבים: עקרונות מפתח לתוצאות שנמשכות לזמן רב

עקביות נחשבת לרוב כאחת מאבני היסוד של תהליך אילוף כלבים מוצלח. זו לא רק הצעה אלא עיקרון בסיסי שעומד בבסיס כל תהליך עיצוב ההתנהגות של הכלב. בין אם אתם מלמדים פקודות ציות בסיסיות, מנסים לתקן התנהגויות לא רצויות או לעבוד על פקודות ותרגילים מתקדמים, עקביות היא המפתח להשגת תוצאות עם הכלב לטווח רחוק.

ביטוח לעסק
פוליסות ביטוח לעסק – מה היא כוללת ולמה זה חשוב?

אנחנו משקיעים לא זמן בתכנון, בנייה ופיתוח של העסק שלנו. לא משנה במה אנחנו מתעסקים ולמה משנה כמה גדול או קטן הוא, מי קהל היעד שלנו ומה המטרות שלנו, בסופו של דבר העסק שלנו הוא הגורם העיקרי אם לא היחידי שמייצר לנו פרנסה ומאפשר לנו לייצר הכנסות. אנחנו משקיעים את מיטב זמננו וכספנו בשביל לפתח אותו, בשביל שיכול לייצר עבורנו ביטחון כלכלי באופן עקבי.

וטרינר
למה כדאי לכם ללמוד קורס אח וטרינרי?

אח וטרינרי מספק טיפול מקצועי מלא חמלה לחיות המחמד שלנו מדי יום על ידי שילוב ההבנה התיאורטית מדעית עם ניסיון מעשי. כל מי שמחפש מקצוע מספק שבו הוא יכול להשפיע באופן מוחשי על חייהם של בעלי חיים ימצא את התפקיד של עוזר וטרינר כאידיאלי עבורו.

קוטל יתושים חשמלי – איזה לבחור כדי שיעשה את העבודה?

ככל שהטמפרטורות עולות, מספר הזבובים, היתושים ושאר החרקים המעופפים עולה בהתאם, ואתם בוודאי מחפשים את הדרך היעילה ביותר להיפטר מהם ולהרחיק אותם מהחצר שלכם. אחת השיטות היעילות ביותר שעומדות לרשותכם, היא קוטל היתושים החשמלי.

חצר
3 טיפים לטיפוח חצר נקייה ממזיקים

בית עם חצר מעניק חיים עם איכות גבוהה מאוד. ליתר דיוק, כשיש חצר יש פוטנציאל לבילויים כיפיים, לבד או עם חברים, אבל כדי לממש את הפוטנציאל חשוב להתנהל בחוכמה. במיוחד חובה לוודא שהחצר נקייה מחרקים שונים שעלולים לפגוע במידה ניכרת בהנאה שלכם. באופן דומה יש חרקים שפוגעים בצמחייה, וגם מהם חשוב להיפטר, ומהר. כאן בעמוד תמצאו 3 טיפים שימושיים שיעזרו לכם להרחיק את המזיקים ולמצות את השטח הפתוח.

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!