המחסל השקט – איך מזהים טרמיטים בבית?

שלמו פחות ! קבלו יותר !

מהם הטרמיטים ומהו הנזק העצום שהם גורמים? איך מזהים טרמיטים בבית? כיצד ניתן להדביר אותם? האם ישנם שיטות לביצוע הדברה עצמית כנגד טרמיטים וכמה תעלה לנו ההגנה מפניהם? על שאלות אלו ואחרות- תמצאו תשובות במאמר הבא.

הטרמיטים הינם מזיק נפוץ מאוד, אשר בניגוד לאגדות אינו נמצא רק בג'ונגלים או ביערות עד. למעשה, הוא משגשג בכל הארץ, בעיקר בשל מזג האוויר החם והלח שלנו. הייחודיות של הטרמיטים היא בהיותם אוכלי עץ. למעשה, הטרמיטים, אשר נראים כמו נמלים לבנות קטנות, אינן מזיקות לאדם אבל ניזונות מחומר התאית שבעץ ועושים בו שימוש לצרכיהם. בכך למעשה הם מכרסמים את העץ והורסים אותו מבפנים.

הם אינם בוחלים בשום סוגי עץ ומבחינתם אין זה משנה אם זה עץ טבעי, מעובד, צבוע או כבר רהיט מוגמר. הם נמצאים בארונות, שולחנות, קירות וחיפויי עץ, פרקטים, במשקופי הדלתות ועושים בהם נזק רב.

מהיכן מגיעים הטרמיטים?

הטרמיטים חיים בקינים, בד"כ מחוץ לבית או מתחתיו, ביסודות שלו. בקן יש מלך ומלכה ושאר הטרמיטים, כ-2 מיליון לערך, פועלים על מנת להביא להם מזון מהעץ אצלכם בבית. הם חודרים לבית דרך חפירת תעלות בעץ או מבין הרצפות למשקופים ובעקבות יכולות התעופה שלהם, גם לשאר הדברים העשויים מעץ בבית. גם אם בבית שלכם לא היו טרמיטים, הם יכולים להגיע גם אליכם, מפרטים נגועים שהגיעו לסביבתכם.

איך מזהים טרמיטים בבית?

בניגוד למזיקי עץ אחרים, הטרמיטים אינם משמיעים קולות. לרוב, הנזק שהם עושים הוא בתוך העץ עצמו ובלתי נראה. אז איך מזהים טרמיטים בבית? האמת, שניתן לפעמים לעשות זאת: אתם תזהו על פני משטח העץ חורים או תעלות קטנות לתוך העץ. במקרים אחרים, תבחינו במעין תעלות דמויות חומר עשוי בוץ חום על פני העץ, ביחוד במקומות נסתרים.

אלו תעלות של עץ לעוס, שהטרמיטים עושים בהם שימוש על מנת לנוע ממקום למקום בלי להיחשף. סימן נוסף יהיה מציאת מעין ערמות חול קטנות בפינות המשקופים או הארונות, עדות לכרסום הטרמיטים.

מה ניתן לעשות כנגדם?

אחרי שהבנו איך מזהים טרמיטים בבית חשוב שנדע שישי לפעול במהירות ולהזמין מדביר מנוסה. זה יזהה את המזיק ויפעל כדי להדביר אותו, באמצעות החדרת חומר רעיל לטרמיטים המוזרק לאזורים הנגועים בלחץ גבוה. לעיתים, יידרשו גם קדיחות נקודתיות וקטנות אל תוך העץ והזרקת החומר גם לשם.
בנוסף, בחלק מהמקרים גם נדרש טיפול מונע וחיסול הקינים באמצעות ריסוס מסביב לבית ומתחת לרצפות שימנע מהם כניסה ויציאה מהבית.

האם יש שיטות להדברה עצמית נגד טרמיטים?

קיימים שיטות להדברה עצמית נגד טרמיטים. הם מבוססים על פיתיונות או חומר במרקם ג'ל המוכנס באמצעות מזרק לאזורים הנגועים. יחד עם זאת, עדיין לעבודת מדביר מקצועי חשיבות ואחוזי הצלחה גבוהים יותר וזאת מכמה סיבות: המדביר משתמש בחומר חזק יותר, המותר בשימוש רק על ידו. ככלל, חשוב תמיד לעבוד עם מדביר מוסמך המאושר ע"י הגורמים הרלוונטיים לעבודה עם חומרי הדברה.

עוד, המדביר ידע לזהות בדיוק את סוג המזיק. יש שוני למשל, בין הטרמיטים לבין תולעי עץ ולכל אחד חומר שונה כנגדו וטכניקת טיפול אחרת. טיפול לא מותאם, לא יחסל את הבעיה וכשנגלה זאת, כבר יגדל היקף הפגיעה והם גם יעברו לרכיבי עץ אחרים בבית. בנוסף, עדיין יקשה עליכם לזהות את כל האזורים הנגועים וכן במידה ויידרש ציוד מיוחד, כמו ריסוס בלחץ, סביר ויש אותו רק למדביר.

מדביר מקצועי מדבר בחדר המטבח

מה המחיר להדברת טרמיטים?

המחירים מתחלקים לפי סוגי עבודה. עלות הזמנת מדביר לזיהוי ובדיקה האם יש מזיקים בבית תעלה כ-150 ₪. אם למדתם איך מזהים טרמיטים בבית לבדכם, אתם יכולים לחסוך הוצאה זו. טיפול בכל הבית משתנה כמובן לפי גודל הבית, מספר החדרים, היקף הפגיעה והאם נדרשת גם הדברה חיצונית. המחיר לדירה ממוצעת יהיה החל מ-350 ₪, כאשר אם נדרשת עבודת קידוח, המחיר יחל ב-450 ₪.

טיפול נקודתי בקיר מסוים או במשקוף ספציפי, בלי טיפול כולל בביית יהיה החל מ-200 ₪.
אנחנו ב'מרכז ההדברה' מתמחים בטיפול במזיקים מכל הסוגים ובעלי ניסיון רב בתחום. נשמח לייעץ לך, ללמד אותך איך מזהים טרמיטים בבית ומה הפתרון הטוב ביותר והמותאם ביותר עבור המקרה שלך.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:
 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
חנות חיות בחיפה: הכתובת האידאלית לחיית המחמד שלכם
חנות חיות בחיפה: הכתובת האידאלית לחיית המחמד שלכם

בחיפה נמצאת חנות חיות ממש מיוחדת. זו היא הכתובת האידאלית לכל צרכי חיית המחמד. בחנות מגוון רחב של מוצרים, אפשר למצוא שם כמעט כל דבר שחיית המחמד יכולה לזקוק לו. מתוך מגוון המוצרים המגוון והמורהב, כל לקוח יכול למצוא את מה שהוא מחפש.

הדברת פשפש המיטה
כיצד הדברת פשפש יכולה לשפר את שנת הלילה שלך

הדברת פשפש המיטה היא פעולה פשוטה ואפקטיבית שיכולה לשפר באופן משמעותי את איכות השינה שלך. בעזרת הדברת פשפשי המיטה, אפשר להרגיע את הרוח ולהכניס רוגע לערב לפני השינה. במאמר זה, נסקור את יתרונות הדברת פשפש, ונלמד כיצד להשתמש בה בצורה יעילה כדי ליהנות משנת לילה מרגיעה ומשדרגת.

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!