כיני יונים –טיפול בהרחקת יונים שעובד 100%

אם יוצא לכם להתגרד בצורה בלתי מוסברת בכל הגוף ולאורך זמן רב, יתכן מאוד שאתם נעקצים על ידי כיני היונים. מיהם המזיקים הקטנים? לאיזה נזק גדול הם גורמים וכיצד ניתן להיפטר מהם? מומחי 'מרכז ההדברה' נותנים לכם מענה.

רשתות יונים ב{HEBROW}

קטנים אבל עושים צרות גדולות

כיני היונים, הינן כינים קטנות מאוד, פחות ממילימטר מרובע, אשר לצערנו, העקיצות שלהם יכולות לגרום לנו לגירודים חזקים ועקיצות כואבות. מי שסובל מכיני יונים, יתקשה לזהות אותן שכן הו קטנות מאוד ולרוב שקופות. בחלק מן המקרים הוא ירגיש תחושת נימול על העור או כאילו משהו זוחל עליו. העדות היחידה המובהקת תהיה עקיצות כואבות ולאחריהן הגירוד. רק רופא עור, ידע לבטח, שהמדובר בכיני יונים ולא משהו אחר וירשום טיפול מתאים.

ראו גם: איך להתקין רשת נגד יונים?

איך מגיעות אלינו כיני היונים?

את שמן, 'כיני יונים', הן קיבלו בשל העובדה כי הן נוהגות לחיות מתחת לכנפי היונה שם הם ניזונים מדם היונים והגוזלים שלהם. היונים עצמן, תופסות לא פעם מחסה או מחליטות להקים את מושבם, סמוך לבתים ולדירות שלנו, בעיקר על גגות, מסתורי כביסה, מרפסות וכד'. כאשר היונים מגיעות למקומות אלו או רק נוחתות על אדן החלון חלק מהכינים עוברות גם למשטחים אלו.

כאשר היונים מחליטים לפרוח מהקן, הכינים נשארות בלי מקור המזון העיקרי שלהם. הן צריכות דם ומיד ולכן פונות לעקוץ את בעל החיים הקרוב ביותר- בני האדם. הן מתחילות לחדור לדירה דרך הפתחים או סדקים בקיר. למרות גודלם הזעיר, קצב ההתפשטות שלהן נרחב והן יכולות לעבור כברת דרך של עשרות מטרים.

ראו גם: איך מזהים טרמיטים בבית?

למה כיני יונים יכולות לגרום?

קודם כל, כפי שאמרנו לעקיצות כואבות, גירודים ופריחה. בעת העקיצה שלהן, מועבר מעין ג'ל או ריר שגורם לגירוד. בניגוד לעקיצות יתוש, עקיצת וגירוד של כיני יונים לא חולפת במהרה. בנוסף, הן יכולות לגרום לאלרגיות, דלקות עיניים ובמקרים קיצוניים גם לדלקות חמורות יותר. ואם זה לא הכל, הרי שהם נושאות על גופן חיידקים ונגיפים אחרים, שיזיקו לנו בעתיד.

מה הפתרון כנגד כיני יונים?

הפתרון הכולל והיעיל לכיני יונים מתחלק ל-3. הדבר הראשון במעלה הוא סילוק הפונדקאי- במקרה זה היונים. חשוב שסילוק זה יהיה לתמיד. אם יהיו יונים, יבואו איתן גם הכינים. לכן, מלבד הסילוק יש לפעול במספר שיטות, כמו הצבת דוקרנים או רשתות, שימנעו מהיונים לשוב ולהתיישב בקרבתנו.

הדבר השני שיש לעשות הוא הדברה ע"י ריסוס הן של הקינים והמשטחים עליהם היונים ישבו והן של קירות ורצפות בתוך הבית, בסמוך לפתחי חלונות, דלתות או פתחים אחרים. הדבר השלישי הוא סילוק שיירי הקינים וניקוי האזורים המלוכלכים שהשאירו אחריהן. הכינים פורחות ומשגשגות באזורים אלו וגם אם חסלנו את כולן בתוך הבית, יתכן ומחכות לנו עוד עשרות אלפים מהן בלשלשת יונים הנמצאת במקום מוסתר ליד חלון הבית.

הדברה עצמית של כיני יונים אפשרית?

ישנם שיטות לביצוע הדברה עצמית של כיני יונים והן מבוססות על חומרים ירוקים ולרוב טבעיים. יעילותן נתונה במחלוקת ובכל אופן, ההמלצה היא לפנות לחברת הדברה מסודרת כזו שמצד אחד יודעת לזהות את כל מוקדי היונים ומנגד מציעה פתרון כולל, המבוסס הן על הדברתם והן על הרחקת היונים הגורמות לביאת הכינים.

המחיר של הדברת כיני יונים מתחיל ב-200 ₪ ועולה במעט לפי ריבוי שטח הטיפול הנדרש. כמובן, שטיפול המשלב גם התקנת רשתות יונים או פתרון הרחקה אחר, יקר יותר ויהיה החל מ-700 ₪ אך הוא מומלץ ביותר.

בכל שאלה נוספת על כיני יונים, תרגישו חופשי לפנות למומחים של 'מרכז ההדברה'. אנחנו פה בשבילכם, בדיוק כפי שאנו לשירות הלקוחות הנאמנים שלנו, כבר שנים רבות.

בלוג

הדברת תיקן גרמני- כל מה שצריך לדעת

עם האביב שבפתח מתעורר הטבע וכולם חוזרים לחיים, גם בעלי החיים השונים וביניהם אלו שאנחנו אוהבים לא לאהוב. הדברת תיקנים ובפרט הדברת תיקן גרמני בתקופה

הדברת קרציות בחריש

  אין ספק שאחד הדברים הפחות נעימים עבורנו בני האדם הם מזיקים במרחב הביתי אך כאשר מדובר במזיקים כגון פשפשים, מקקים, קרציות, ועוד. הם גם

הדברת קרציות בעומר

  אין ספק שאחד הדברים הפחות נעימים עבורנו בני האדם הם מזיקים במרחב הביתי אך כאשר מדובר במזיקים כגון פשפשים, מקקים, קרציות, ועוד. הם גם

הדברת קרציות בתל-אביב

  אין ספק שאחד הדברים הפחות נעימים עבורנו בני האדם הם מזיקים במרחב הביתי אך כאשר מדובר במזיקים כגון פשפשים, מקקים, קרציות, ועוד. הם גם

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
התקשרו עכשיו