לוכד נחשים מורשה

שלמו פחות!קבלו יותר!

לוכד נחשים מורשהלוכד נחשים מורשה

נקלעתם למפגש עם נחש? לא משנה אם אתם חושבים שהנחש הזה לא ארסי ולא משנה עד כמה הוא גדול או קטן, בכל מקרה אתם רוצים להזעיק לוכד נחשים, שילכוד את הנחש ויפנה אותו מן המקום. השאלה היא מיהו לוכד נחשים? האם כל אדם שמכריז על עצמו כלוכד נחשים הוא אכן לוכד נחשים מורשה? האם צריך בכלל רישיון כדי להיות לוכד נחשים? איך אפשר לברר את זה והאם זה תפקידכם? על כל אלה תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

מי יכול להיות לוכד נחשים?

סוגיית הנחשים בארץ ישראל היא סוגיה שמעוגנת בחוק הגנת חיות הבר וערכי טבע מוגנים. בחוק זה, הרשות הממונה על אכיפת החוק והוראותיו היא רשות הטבע והגנים וככזאת, זוהי גם הרשות שקובעת מי יכול להיות לוכד נחשים. מן הסתם, לא מדובר בהחלטה שרירותית של הרשות והזכות להיות לוכד נחשים אינה נתונה לשיקול דעתה של רשות הטבע והגנים, אלא מעוגנת בהוראות החוק. יחד עם זאת, רשות הטבע והגנים היא זו שעורכת את תהליכי ההסמכה, מעניקה את הרישיון וגם אוכפת מקרים של לוכדי נחשים בלתי מורשים. על פי החוק ועל פי הוראות רשות הטבע והגנים, לוכד נחשים מורשה יכול להיות כל אזרח מעל גיל 18, שלא הורשע ולא התנהל נגדו הליך פלילי או מנהלי בגין עבירה חמורה במהלך 5 השנים האחרונות ושעבר קורס לוכדים ועמד בדרישות המעבר של מבחן מעשי ומבחן עיוני גם יחד. כמו כן, מסיבות מובנות, רשות הטבע והגנים זכאית לתת עדיפות לעובדי עירייה ורשויות מקומיות על פני אזרחים פרטיים.

המשמעות היא אחת – לא כל אדם המציג את עצמו כלוכד נחשים הוא אכן לוכד נחשים מורשה. עד כמה ישנם אנשים העוסקים במקצוע ללא רישיון, לא ידוע, אבל בהחלט ייתכן שתיתקלו בגורם מקצועי, שיציע לכם שירותי לכידת נחשים על אף שאין לו רישיון לעסוק במקצוע. מצד שני, האם זה בכלל צריך לעניין אתכם?

 

מי אחראי לוודא שלוכד הנחשים הוא אכן מורשה?

ובכן, ישנם תחומים רבים בהם מטיל המחוקק את האחריות למילוי הוראות החוק, לא רק על ספק השירות אלא גם על הלקוח. כך למשל, בפינוי פסולת בניין מפרויקט שיפוץ, האחריות לפינוי פסולת הבניין לאתר הטמנה מורשה היא על איש המקצוע והוא האחראי הראשי לעניין. מצד שני, גם ללקוח ישנה אחריות תורמת ועליו לפחות להוכיח כי למיטב ידיעתו, הפסולת לא הושלכה במרחב הפתוח. מן הסתם, במקרה של לכידת נחשים, אף אחד לא מצפה שבזמן שנחש מתרוצץ בביתכם, אתם תתחילו לבדוק רישיונות של לוכדי נחשים ועל כן, האחריות הלכה למעשה חלה על לוכד הנחשים עצמו. מבחינתכם, מה שחשוב הוא שמישהו יפנה את הנחש מביתכם וזה לא כל כך מעניין אתכם אם מדובר באדם המתחזה ללוכד נחשים או שהוא אכן לוכד נחשים מורשה. מבחינתו הוא, בכדי להימנע מסנקציות חוקיות מצד רשות הטבע והגנים, בהחלט מומלץ להחזיק ברישיון לצורך מתן שירותי לכידת נחשים.

 

האם יש לכך השלכה במחיר?

ככלל, לא ניתן להגדיר מתאם מסודר בין עצם הרישוי או אי הרישוי של איש מקצוע ובין רמת המחירים שהוא גובה בשוק. מאידך, בהחלט ניתן להעריך שאדם שמתעורר כל יום אל יום עבודה, שכל כולו נוגד את החוק, יהיה גם אדם בעל אמינות נמוכה בכל הקשור לתמחור שהוא דורש מלקוחותיו. ואכן, ישנם תחומי שירות רבים בהם נותני שירותים בלתי מורשים, מרשים לעצמם לגבות סכומים שאינם עולים בקנה אחד עם טווח המחירים הממוצע בשוק. זה קיים בתחום הבניין בקרב קבלנים שאינם מורשים וזה כנראה קיים גם בתחום לכידת הנחשים.

על כן, למרות שאין שום ציפייה שתוודאו כי כל איש מקצוע המציע לכם שירות לכידת נחשים הוא אכן לוכד נחשים מורשה, עצם הצורך באחזקת רישיון לכידת נחשים הוא נושא שאתם בהחלט רוצים להיות מודעים אליו ואם אתם מקבלים הצעת מחיר חריגה, גם כלפי מעלה וגם כלפי מטה, ייתכן מאוד שהאדם שעומד מולכם הוא אינו לוכד נחשים מורשה ומכאן ההחלטה כיצד לפעול והאם בכל זאת להיעזר בו לצורך סילוק הנחש מביתכם, היא החלטה שעליכם לקבל בעצמכם. 

הדברת נמלים ירוקה
בלוג

איך לטפל בנמלי אש בבית ובגינה?

נמלת האש, אותה נמלה בצבע כתום אדמדם שהגיעה לישראל בשנות האלפיים, היא זן מעט שונה מהנמלים שמוכרות לכם והיא נחשבת למזיק מטריד במיוחד בבית ובגינה.

בלוג

איך מבדילים בין צרעות לדבורים

מה ההבדל בין דבורה לצרעה? לפני שנדבר על ההבדלים, כדאי לדעת שגם הדבורים וגם הצרעות משתייכות לאותה משפחה – משפחת הדבוראים. חיצונית הן קצת דומות

הדברת עכברים בגינה
מדביר עכברים

הדברת עכברים בגינה

הדברת עכברים בגינה לאנשים שאינם סובלים ממנה, הצרה של עכברים בגינה יכולה להישמע כמו צרה של עשירים אבל אתם יודעים טוב יותר. אתם יודעים שעכברים

הדברת עכברים בחצר
מדביר עכברים

הדברת עכברים בחצר

הדברת עכברים בחצר לא נעים לפתוח באמת הפשוטה הזאת, אבל הכרחי לומר שנוכחות של עכברים בחצר, מעידה בדרך כלל על הזנחה של החצר. עכברים לא

הדברת עכברים
מדביר עכברים

הדברת עכברים

הדברת עכברים עבור אנשים מסוימים, עכבר בבית הוא מצב לא נעים שיש לטפל בו. עבור אחרים, מדובר בקטסטרופה של ממש וחוסר יכולת לשבת ולהירגע עד

הדברת נמלים ירוקה
הדברת נמלים

הדברת נמלים ירוקה

הדברת נמלים ירוקה בעידן המודרני בו אנו חיים, הדברה של חרקים ומזיקים מבוצעת בעיקר באמצעות חומרים כימיים רעילים, שרובם אינם רעילים לאדם במינונים המיושמים, אך

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:

מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!