מדביר חולדות – הפתרון האולטימטיבי כנגד חולדות

מעטים הם הדברים, המפחידים והמגעילים כמו התקלות עם חולדה באמצע הלילה. תשכחו מה'מיקי מאוס' החמוד. הוא עכבר. אנחנו מדברים על חולדה. גדולה יותר, חזקה יותר מזיקה הרבה יותר. במקרה שזיהיתם כי יש לכם בעיה של חולדות, אסור לחשוב פעמיים וחובה להזמין מדביר חולדות מקצועי.

ממש לא נעים להכיר

ישנם מינים רבים של חולדות אך בישראל קיימים שני סוגים עיקריים, הנבדלים במקום המחבוא שלהם: האחת נמצאת בעליות הגג, רעפים ומעל התקרה והשנייה במחילות מתחת לרצפה ובערמות זבל על פני הקרקע. שני הסוגים, מעבר להיותם בלתי נעימים בעליל, גם עלולים לגרום נזק רב. הן יכולות לתקוף בני אדם, במיוחד ילדים קטנים ותינוקות ובעיקר את חיות המחמד שלכם. מבחינתן, חיות המחמד מתחרות על המזון ולכן הן לא מהססות לתקוף את הילדים וחיות המחמד, גם אם הם גדולים מהחולדות בהרבה.

בנוסף, החולדות גורמות נזק עצום לתשתיות, בין השאר לכבלי חשמל, תקשורת, אינסטלציה ועוד וכן למשקופים וארונות. ועוד לא דיברנו על כך שהן חודרות, פוגעות ומכרסמות את המזון שלנו. ואם כל זה אינו מספיק, הרי שהחולדות עצמן נושאות על פרוותם פרעושים וכן מחלות רבות, היכולות להיות מועברות לבני האדם כתוצאה מנשיכה שלהן.

איך מזהים חולדה

הדרך הפשוטה אך הטראומטית יותר היא לראות אותן בפעולה. זה קורה בעיקר בלילות אז אלו השעות תנועה המועדפות עליהן וחולדה שנתפסת באור יום, כנראה נואשת בחיפוש אחר מזון ולפיכך גם יותר מסוכנת. מומלץ לעקוב אחרי נשיכות על חיות המחמד שלכם, היכולות להיות עדות לתקיפה של חולדה. 

בנוסף, ניתן לזהות חולדות ע"פ הגללים שלהן, המפוזרים בכל מקום. גללים אלו שחורים וגדולים יותר משל גללי עכבר. ככלל, החולדה גדולה יותר מן העכבר ונראית מאיימת יותר. בנוסף, בשל העובדה שהן עושות את צרכיהן בכל מקום, אנו עלולים להריח ריח חזק של שתן שאינו עובר. בכל מקרה, החולדה אינה לבדה. זוהי חייה חברותית האוהבת לשהות לצד בני מינה. ראיתם אחת, דעו שיש עוד רבים בסביבה. לכן חובה לקרוא מידית למדביר חולדות מוסמך.

איור של עכבר

למה דווקא מדביר חולדות מוסמך?

חולדה היא אחת מן המזיקים היותר קשים לטיפול. למה? כי היא חכמה מאוד והישרדותית. קשה לעבוד עליה והיא לומדת מטעויות. הזמנתם מדביר חובבן והא פיספס פעם אחת, החולדה תלמד ולא תיפול בפח שוב ואתם תישארו עם הבעיה. תפסתם אחת- אל תשמחו יותר מידי. מדובר כאמור בחייה בעלת תקשורת ייחודית והיא תזהיר את חברותיה. לכן, הביצוע של מדביר חולדות צריך להיות מקצועי ומדויק.

בנוסף, למדביר חולדות מקצועי יש ציוד ייחודי וייעודי. ניקח לדוגמא את הרעל. מדביר חובבן או מישהו שאינו מוסמך, יפזר רעל סתם. זה אסור ולא בטיחותי. יש להשתמש בבתי האכלה מיוחדים, המסייעם לתהליך ובעיקר, גורמים לכך שחיות המחמד או התינוקות והילדים שלכם, לא יאכלו גם הם מהרעל חס ושלום.

אז כיצד כן ניתן לפעול?

ישנם מגוון שיטות בהן משתמש מדביר חולדות. דיברנו על הרעל. יעילותו מוכחת אבל הוא טומן בחובו גם בעיה- החולדה עלולה למות במקום שלא נרצה או שלא נוכל להגיע עליה וריח הגופה המרקיבה ילווה אותנו זמן רב. ישנם גם מלכודות שונות, כמו מלכודת הקפיץ או מלכודת כלוב, כל אחד מהם יעיל בצורה אחרת. מלכודת דבק, אינה יעילה בדרך כלל כנגד חולדות והן מצליחות להשתחרר מהן, גם אם הן נפצעות בתהליך.

יש פיתוחים נוספים כגון מלכודות חשמליות, מלכודות גז ואמצעים אלקטרונים המשמיעים קול בדציבלים גבוהים- אך יעילותם של אלו לא הוכחה מספיק וברוב המקרים, החולדות יסתגלו אליהם. ותמיד חשוב לזכור, יהיה יעיל יותר למנוע את הגעת החולדות מראש. לא להשאיר מזון פתוח, לשמור על ניקיון וסדר בבית ובסביבתו, ליבש מקורות מים עומדים ועוד. החולדות הגיעו בכל אופן- תקראו למדביר חולדות מוסמך. מחיר טיפול חד פעמי בחולדות יעמוד על החל מ-250 ₪ והוא עלול להשתנות לפי היקף הבעיה והאם נדרשים ביקורים נוספים.

'מרכז ההדברה', הינה חברת הדברה מקצועית ומנוסה, המתמחה בהדברת כל סוגי המזיקים, לרבות חולדות. יש לכם בעיה- נשמח לסייע לכם.

בלוג

כל השיטות להרחקת יונים מהבית

יונה לבנה היא סמל לשלום, זוג יונים הן סמל לרומנטיקה ויונים במרפסת הן סימן מובהק לצרות. הכירו את תור העיר – היונה העירונית המרעישה והמלכלכת

הדברת נדל
בלוג

הרחקת דבורים בצורה יעילה

"על הדבש ועל העוקץ" כבר שרו המשוררים והתכוונו בעיקר לדבורים. מצד אחד בעל חיים בעל תרומה אדירה לטבע, כמו האבקת צמחים, וכזה הנותן לנו את

בלוג

הרחקת עטלפים המלצות לטיפול נכון

העטלף הוא אחד מבעלי החיים בעלי יחסי הציבור הגרועים ביותר. מאשימים אותו בהעברת מחלות, במציצת דם ובעוד אגדות. גם אם כל אלו אינם תמיד נכונים,

הדברה נמלי אש
בלוג

הדברת עקרבים והרחקתם

עקרבים, כמו נחשים, הם מסוג המזיקים המפחידים ומטילי המורא הגדולים ביותר בקרב בני האדם. למען האמת, מתוך 21 מינים וסוגים של עקרבים החיים בישראל, רק

הדברת חרקים
בלוג

הדברת נמלים בגינה

אנחנו רואים אותן צועדות בשיירה ארוכה, מתחילות בגינה וחודרות דרך החלונות, השקעים  או מתחת לדלתות. הן בדרכן לקחת מזון מתוך הבית והארונות, בדרך חזרה לקן

מדביר חרקים
בלוג

הדברת חולדות בביוב- כך תעשה זאת נכון

חולדות הן בעיה רצינית וגדולה. הכוח העצום שלהן, הנזק שהן מסיבות, הפגיעות הפיזיות שהן עלולות לגרום והמחלות שהן מעבירות הופכות אותן בצדק לאויב מר, שחובה

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
התקשרו עכשיו