מדביר עכברים – כל מה שצריך לדעת לפני בחירת מדביר

שלמו פחות ! קבלו יותר !

מדביר עכברים על אף שברגע זה ממש, הדאגה שלכם מעצם הימצאותם של עכברים בביתכם מטרידה אתכם הרבה יותר מחייו של עכבר כזה או אחר, חייבים להודות שהדברת עכברים היא הדברה ייחודית, שעבור מרביתנו לא באה בקלות כמו הדברת מקקים למשל. בדיוק מהסיבה הזאת, מדביר עכברים מקצועי ידע להציע לכם טכניקות שונות של הדברה כשהמטרה היא תמיד אחידה – לנקות את ביתכם מעכברים באופן מלא. מה שישתנה בין מקרה למקרה היא הדרך בה מבוצעת ההדברה. אז איך מבצעים הדברה של עכברים ואיך תבחרו מדביר עכברים מקצועי? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

מדביר עכברים

איך יודעים שיש עכברים בבית?

זה אולי יישמע לכם מוזר, אבל ישנם לא מעט מקרים בהם אנשים "מרגישים" שיש להם עכבר בבית, או שהם ראו איזה צל קטן נע במהירות בזווית העין ומאותו הרגע, כל דבר שנראה להם מוזר בבית הוא באחריות אותו עכבר דמיוני. במקרים רבים, החששות שלנו מהימצאותו של עכבר בבית אינם מוצדקים ולכן לפני שאתם מזמינים מדביר עכברים, אתם רוצים לוודא שאכן יש לכם עכברים בבית. ישנם כמובן מקרים אחרים, בהם אין בכך שום ספק ואפשר לראות סימנים ברורים לקיומם של עכברים בבית, אז מה הם אותם סימנים? ובכן, ישנם שני מבחנים שיסייעו לכם להבין האם אכן יש לכם עסק עם עכבר בבית:

 1. במקום גלוי וחשוף, רצוי במרכז החדר, השאירו פיסת גבינה, נקניק או אפילו במבה (כן, עכברים גם אוהבים במבה) למשך הלילה. בבוקר שלמחרת, אם אתם רואים סימני כרסום או שפיסת האוכל נעלמה לחלוטין, כנראה שיש לכם עכבר בבית.
 2. גללי עכברים וסימני שתן, הם סממן מובהק לקיומם של עכברים בבית. את הגללים האלה תוכלו למצוא בעיקר באזורי האוכל בבית וזה אומר על שיש המטבח, במגירות הסכו"ם, בארונות המטבח ואולי אפילו על רצפת המטבח או בכיור. גללי עכברים הם בדרך כלל קטנים ושחורים, בעלי תצורה מעט עגלגלה ואם אתם מתחילים לזהות כאלה מעת לעת, זה אומר בוודאות שיש לכם עכבר בבית.

עכבר זה לא חולדה

דבר נוסף שאתם רוצים לבדוק לפני שאתם מזמינים מדביר עכברים הוא את זהות המין שאיתו יש לכם עסק: עכברים או חולדות. למה זה משנה? מכיוון שתהליך ההדברה של עכברים שונה מתהליך ההדברה של עכברים. עכברים הם יונקים חכמים, אך החולדות חכמות מהן הרבה יותר ולכן בהדברה שלהן נדרש תחכום רב יותר וטכניקות מעט שונות. אז איך תדעו האם מדובר בעכבר או בחולדה? ובכן, חולדות הן גדולות יותר בגופן והזנב שלהן ארוך יותר ועבה יותר. אם עכבר יהיה בדרך כלל בגודל של בין כדור גולף לכדור טניס, הרי שחולדה יכולה להיות בגודל כפול ממנו.

העניין הוא שלרוב אתם כלל לא תראו את בעל החיים שאיתו יש לכם עסק ובמקרה כזה, תוכלו לבחון את העניין על פי הגללים. גללי עכבר הם עגלגלים ושחורים וגודלם המקסימלי הוא כגודלו של גרגר אורז. לעומתם, גללי חולדות דומים במראה שלהן לגללי העכבר, אך גדולים מהם לפחות פי שתיים. כמו כן, אם אתם מזהים שיירי מזון שכורסמו, הרי שכרסומי חולדות יהיו בדרך כלל גדולים יותר ובהיקף נרחב יותר בעוד כרסומי עכבר הם קטנים יותר ומקומיים יותר.

אז איך מבוצעת הדברת עכברים?

ובכן, כדי להדביר את העכברים בביתכם, אתם יכולים לנקוט במספר טכניקות עצמאיות כל עוד מדובר בנגע מקומי ולא מורגש במיוחד. אם הבית שלכם "שורץ" עכברים, אתם רוצים להזמין מדביר עכברים מקצועי ומיומן, אחרת התהליך יכול להפוך למאוד מתסכל מבחינתכם והתוצאות לא פחות. אז ישנן שתי טכניקות להדביר עכברים: ללכוד אותם או להרעיל אותם.

מדביר עכברים

מלכודות עכברים

ישנם סוגים שונים של מלכודות עכברים והבחירה בסוג הראוי תלויה במידת האפקטיביות ומידת ההומניות שאתם רוצים להפגין כלפי העכבר. זכרו שמדובר בבעל חיים יונק ובעל אינטליגנציה ומכאן כל בחירה שתעשו היא שלכם. בהיבט זה, ישנן מלכודות תיבה, מלכודות קפיץ ומלכודות דבק. מלכודות התיבה מאפשרות ללכוד את העכבר בתוך תיבה ולאחר מכן לשחרר אותו באוויר הפתוח. מלכודות קפיץ מיועדות גם הן למטרה זו, אם כי לרוב הן פוצעות את העכבר בצורה שיכולה להיות פטאלית מבחינתו. מדבקות דבק נחשבות ליעילות, אך מאוד לא הומניות וגורמות לסבל רב עבור העכבר. במדינות מסוימות נאסר השימוש במלכודות אלה כלל. את המלכודות שבחרתם הניחו על הרצפה לאורך הקירות ואפשר גם מלכודת אחת על השיש או בקרבת ארונות המטבח. בתוך המלכודת הניחו פיסת במבה, נקניק או גבינה צהובה. אם לכדתם את העכבר, וודאו שאתם משחררים אותו הרחק מאוד מהבית, כך שהוא לא יוכל לחזור בעצמו.

הרעלת עכברים

הרעלת עכברים מבוססת על פיתוי העכברים למרחב מסוים בו הם ינגסו במזון מורעל. מאחר ומדובר ברעל, חל איסור מוחלט לבצע הדברה מסוג זה באופן עצמאי ולשם כך תידרשו להזמין שירות של מדביר עכברים מקצועי. את הרעל נהוג להניח בדרך כלל בתוך מתקן שנקרא תיבת האכלה. תיבה זו היא תיבת פלסטיק סגורה עם פתח צר דרכו יכול העכבר להיכנס ובפנים ימתין לו הרעל. לאחר הנגיסה ברעל, העכבר ימות בתוך התיבה וכך ניתן לפנות אותו בקלות מהמקום. בטכניקה זו, המדביר יגיע אל ביתכם, יפזר את תיבות ההאכלה במיקומים אסטרטגיים ויחזור לאחר 10 ימים עד שבועיים בכדי לבחון מה עלה ברשתו.

איך יודעים שאין עוד עכברים בבית?

ובכן, אם תפסתם עכבר או שניים או אפילו יותר, אבל אין לכם מושג האם זה הסוף, תוכלו לבדוק זאת בכמה דרכים. א', אתם רוצים לוודא שאתם לא רואים יותר את הסימנים שבגינם עלה אצלכם החשד להימצאותם של עכברים בבית – גללי עכברים וסימני כרסום בשיירי מזון. ב' השאירו את המלכודות במקומן לעוד מספר ימים ואם שום דבר לא קורה במקביל לכך שאתם כבר לא רואים סממנים כאמור, כנראה שלא נותרו עוד עכברים בבית. ג', אם הזמנתם מדביר עכברים מקצועי שעשה שימוש בתיבות האכלה, לאחר הביקור החוזר הראשון שלו בביתכם הוא יבקר פעם אחת נוספת ואם בתיבות יישאר רעל שלא נאכל, זה אומר שאין עוד עכברים באזור והמדביר יאסוף את תיבות האכלה.

בחירת מדביר עכברים

הבחירה של מדביר עכברים יכולה להתבסס על שורה של פרמטרים ובראשם כמובן רמה מקצועית ומחיר. אם הומניות הוא נושא שחשוב לכם, אתם בהחלט יכולים לוודא עם כל מדביר עכברים שאתם מזמינים, שהוא יעשה שימוש אך ורק באמצעים הומניים ולא יגרום סבל או מוות לעכבר. מעל הכל, אתם רוצים לוודא שמדובר במדביר מורשה ואם אתם יכולים להשיג לגביו המלצות מחברים, בני משפחה או שכנים זה יהיה מצוין. חוות דעת מקצועיות, שאתם יכולים לקבל מאנשי מקצוע הקשורים איכשהו לתחום הזה, הן ללא ספק הדרך הטובה ביותר למצוא מדביר עכברים מקצועי ואם מצאתם אחד כזה בדרך הזאת, זה בסדר אם הוא גם יעלה לכם מעט יותר, העיקר שהדברים יתבצעו בצורה חלקה, בראש שקט, ביעילות ועם תוצאות ברורות של הצלחה.

מדביר עכברים

ראו גם: מרחיק עכברים | מדביר דבורים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:
 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
מדביר עכברים בחריש

  האם אפשר בכלל להדביר עכברים? האם אפשר להיפטר מהם פעם אחת ולתמיד? האם אפשר להדביר עכברים מבלי להרוג אותם ומבלי לגרום להם סבל? מדוע

מדביר עכברים בעומר

  האם אפשר בכלל להדביר עכברים? האם אפשר להיפטר מהם פעם אחת ולתמיד? האם אפשר להדביר עכברים מבלי להרוג אותם ומבלי לגרום להם סבל? מדוע

מדביר עכברים בתל-אביב

  האם אפשר בכלל להדביר עכברים? האם אפשר להיפטר מהם פעם אחת ולתמיד? האם אפשר להדביר עכברים מבלי להרוג אותם ומבלי לגרום להם סבל? מדוע

מדביר עכברים ביפו

  האם אפשר בכלל להדביר עכברים? האם אפשר להיפטר מהם פעם אחת ולתמיד? האם אפשר להדביר עכברים מבלי להרוג אותם ומבלי לגרום להם סבל? מדוע

מדביר עכברים בקריות

  האם אפשר בכלל להדביר עכברים? האם אפשר להיפטר מהם פעם אחת ולתמיד? האם אפשר להדביר עכברים מבלי להרוג אותם ומבלי לגרום להם סבל? מדוע

מדביר עכברים בשוהם

  האם אפשר בכלל להדביר עכברים? האם אפשר להיפטר מהם פעם אחת ולתמיד? האם אפשר להדביר עכברים מבלי להרוג אותם ומבלי לגרום להם סבל? מדוע

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!