מדריך להדברה

שלמו פחות ! קבלו יותר !

מתי נכון לבצע הדברה?

כנראה לא ידעתם את זה, אבל אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך הדברה הוא העיתוי שבו נעשית ההדברה. לצורך העניין, ניקח את ההדברה השכיחה ביותר, הדברה נגד מקקים. המקקים חיים כמובן לאורך כל השנה, אלא שבמהלך העונה הקרה, הם מסתתרים עמוק בתוך הביוב ועולים לפני השטח רק במהלך התקופה החמה. כאשר אנו מבצעים הדברה אנחנו רוצים להשיג שתי מטרות: א' למנוע מהמזיק להגיע בכלל אל המרחב שלנו וב' להבטיח שההדברה תשפיע על המרחב שלנו לאורך כל העונה. המשמעות של הדברים בהיבט של הדברת מקקים היא, שאת ההדברה אנחנו רוצים לבצע מייד בתחילת האביב לפני שהמקקים יוצאים מהביוב אל עבר המרחב הפרטי שלנו. אם המקקים כבר חדרו אל תוך הבית, ההדברה כמובן תהרוג אותם ותמנע כניסה של מקקים חדשים, אבל זה אומר שלאורך כל הקיץ אתם עשויים לפגוש "גופות" של מקקים בכל מיני פינות בבית, ואולי לגלות שהם כבר הספיקו להתרבות ולהסתתר בחרכים צרים עד שהזמנתם את המדביר.

כמו כן, בכדי להבטיח שהמקקים ימשיכו לא להופיע בבית שלנו עד העונה הקרה הבאה, חשוב לוודא שההדברה שאנו מזמינים היא הדברה מקצועית ויסודית ועל פי הצורך מומלץ לבצע סבב הדברה נוסף באמצע הקיץ, על מנת לשמר את האפקטיביות שלה – הכל בהתאם למידה בה חשוב לכם שלא להיתקל אף לא בג'וק אחד בבית שלכם. דברים אלה נכונים לגבי רובם המכריע של סוגי המזיקים והחרקים ועל כן הכלל הפשוט אומר כך: אם יש מזיק או חרק שאתם מוטרדים מהופעתו במהלך האביב או הקיץ, מומלץ לפנות כבר במהלך החורף לגורם מקצועי בתחום ההדברה ולהתייעץ איתו לגבי העיתוי האידיאלי לבצע הדברה מול אותו מזיק או חרק. במידה ומדובר במפעל מזון או תרופות, בבית עסק לממכר מזון וכדומה, חשוב לעקוב אחר הוראות משרד הבריאות ולהתייעץ עם מדביר מוסמך לגבי האופן בו תוכלו להבטיח מרחב נקי ממזיקים וחרקים על בסיס קבוע.

באילו חלקים של הבית יש לבצע את ההדברה?

הזמנתם מדביר, הוא עבר במהירות על הפאנלים בדירה, לקח את הצ'ק ונעלם? זאת לא הדברה מקצועית. הזמנתם מדביר, הוא מתעקש להדביר גם את הביוב בחוץ ואת כל סביבת הבית החיצונית ואתם חוששים שהוא עושה זאת ללא צורך אמיתי ורק כדי להצדיק את המחיר הגבוה שהוא גובה? זוהי בדיוק הדברה מקצועית ועליה בהחלט גם כדאי לכם לשלם. כל מדביר יכול לבצע הדברה בצורה טיפשה או בצורה חכמה. הדברה טיפשה היא לכאורה הדברה שעוברת על כל הפאנלים בכל רחבי הבית כאילו כדי ליצור "איטום" מלא מפני חדירת מזיקים לבית.

יחד עם זאת, בפועל אין צורך להדביר כל פינה, אלא לזהות את הנתיבים בהם עוברים המזיקים ולרסס אותם, כך שכאשר המזיקים ינועו בתוך הבית הם "יפגשו" את חומר ההדברה שישפיע עליהם בדרך המצופה. בנוסף לכך, חשוב מאוד להרחיק את המזיקים מן הבית בכלל, ולא לפגוש אותם רק לאחר שהם כבר נכנסות לבית ולכן בהחלט ישנה חשיבות רבה לרסס גם את הסביבה החיצונית המיידית של הבית. בין היתר, ריסוס בור הביוב הצמוד לבית מהווה מרכיב מפתח חשוב בביצוע הדברה בבית, מרכיב שיכול למנוע למשל חדירה של מקקים דרך פתחי הניקוז בכיורים, באמבטיה או ברצפה. במילים אחרות, הדברה מקצועית היא הדברה המבוצעת גם בתוך הבית וגם מחוצה לו, אבל בצורה חכמה שמתמקדת במיקומים הנכונים בלבד ולא מפזרת כמויות גדולות מאוד של חומר הדברה בלי שכל ובלי מטרה.

הזמנת שירות הדברה מול הסדרת הסכם הדברה ארוך טווח

אם תבחנו את ההתנהגות שלכם בנושא ההדברה לאורך השנים, אתם עשויים לגלות שבכל שנה לקראת תחילת הקיץ אתם אומרים לעצמכם שתתנו לקיץ להתחיל ולראות האם גם השנה יופיעו חרקים ומזיקים שונים בביתכם ורק אם הם אכן יופיעו, תבצעו פנייה למדביר לצורך הזמנת שירות הדברה. בפועל, מה שקורה הוא שאתם מזמינים את השירות בכל שנה רק שאתם עושים את זה בעיתוי הלא נכון, ולכן הקיץ בסופו של דבר לא עובר בצורה חלקה כפי שהייתם רוצים. במקום זאת, וכפי שעושים המון מפעלים ובתי עסק, תוכלו לבסס את נושא ההדברה בביתכם באמצעות הסכם ארוך טווח עם גורם מקצועי שאתם סומכים עליו ושצברתם איתו כבר מספיק ניסיון בכדי לתת אמון בו וברמת השירות שלו.

כך למשל, מפעלי מזון המחויבים בכללים מאוד מחמירים בכל הקשור לנושא ההדברה, חותמים בדרך כלל על הסכם שירות מול מדביר מוסמך, המגיע אליהם מספר פעמים בשנה לצורך ביצוע הדברה יסודית מפני סוגים שונים של חרקים ומזיקים. הסכמים כאלה קיימים גם בבתי עסק לממכר מזון, מפעלים לייצור תרופות ואפילו בתי מלון ובנייני משרדים מנוהלים. הסכמים אלה, לא רק שהם מבטיחים לכם מרחב נקי ממזיקים ומחרקים, אלא שהוא מאפשר לכם גם ליהנות משירות ההדברה במחיר נמוך משמעותית מאשר המחיר של הזמנת השירות בכל שנה מחדש. במסגרת הסכם ארוך טווח תוכלו להסכים עם ספק השירות על מחיר הרבה יותר נוח ואטרקטיבי עבורכם ואם אתם מבינים שבלאו הכי בכל שנה אתם מזמינים מדביר, אז אין שום סיבה שלא תעגנו זאת במסגרת הסכם ארוך טווח במחיר מוזל.

האם הדברה יכולה להיות מסוכנת?

התשובה היא בהחלט כן ובכמה וכמה רמות. הסכנה שיכולה להיגרם מהדברה כימית יכולה להיות סכנה קלה למדי, שמסתכמת בתחושה לא טובה למספר ימים אחרי ההדברה ואפילו בהקאות ובשלשולים של בני המשפחה, אבל בסך הכל בכך זה מסתיים. למעשה רובן המכריע של ההדברות מסתיימות בלא כלום ופרט להדברת הגורם המזיק, אין להדברה כל השפעה על בני הבית. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מכך שגם אם זה מאוד נדיר, כבר היו מקרים בהם אנשים שילמו בחייהם בגלל שירות הדברה שהזמינו לביתם. רק לפני מספר שנים התפרסם מקרה בו ילד מת בדירתו בגלל התנהלות רשלנית של המדביר שהשאיר במקום את חומר ההדברה אליו נחשף הילד. המשמעות הבלתי נמנעת היא, שהשימוש בחומרי הדברה כימיים נושא בחובו גם סיכון, שגם אם אינו גדול, הוא בהחלט קיים.

למרבה הצער, על רמת הסיכון של חומר ההדברה משפיע בעיקר הגורם האנושי. מדבירים חאפרים שלא מקפידים על כללי הבטיחות, שלא מוהלים את חומרי ההדברה על פי התקן ושמבצעים את ההדברה שלא על פי הכללים המפורטים בחוק, יכולים לגרום למימוש הסיכון החל מגרימת פגיעה בריאותית זמנית וכלה בגרימת מוות. סיכון זה מאיים במיוחד על תינוקות, ילדים קטנים ובעלי חיים בבית ועליהם חשוב לשמור בימים הראשונים שלאחר ביצוע ההדברה, גם אם ההדברה בוצעה על פי כל התקנים ועל ידי גורם מקצועי ומהימן.

מהי הדברה אורגנית?

כאמור, הדברה מבוצעת באמצעות חומרים שמטרתם היא להרוג או להרחיק את המזיק שאותו אנו רוצים להדביר. מהבחינה של אפקטיביות הפעולה, החומרים הכימיים נחשבים לאפקטיביים ביותר ובמינון המתאים הם יכולים להדביר כל סוג של מזיק. יחד עם זאת, חומרים כימיים הם חומרים שיכולים להיות מסוכנים גם לבני אדם והם עלולים לפגוע מאוד בסביבה. בהתאם לכך החל להתעורר ביקוש מצד אנשים, בעיקר מכיוונם של אנשים שמגיעים מרקע של אמונות ירוקות, סביב פתרונות אורגניים שיודעים לתת מענה ממוקד מאוד לצרכי ההדברה מבלי ליצור סיכון לבני אדם ומבלי לפגוע בסביבה. כך למשל, ישנם צמחים ותבלינים שמהם ניתן למצות את החומר הפעיל המרכזי שלהם, שבתורו יכול להשיג את אפקט ההדברה הנדרש מול מזיק ספציפי. בריכוזים המתאימים ואם מקפידים לבצע את ההדברה בצורה נכונה ויעילה, הדברה אורגנית יכולה להיות מאוד אפקטיבית וגם מאוד ירוקה ובטוחה.

האם סילוק יונים נחשב לשירות הדברה?

התשובה היא בהחלט כן. סילוק יונים הוא שירות שמוצע בדרך כלל על ידי מדבירים מקצועיים אם כי סילוק היונים מתבצע כמובן בצורה שונה לגמרי מאשר הדברה של מקקים למשל. במסגרת מהלך של סילוק יונים ניתן ליישם שורה של צעדים שהוכחו כיעילים בהברחת יונים ובמניעת חזרתן. צעדים אלה כוללים למשל שימוש בעשן להרחקת יונים, התקנת דוקרנים על אדן החלון ואדן הגג למניעת עמידת יונים, איטום של חרכים בהם יכולות יונים לבנות קן וכן הלאה. כפי שניתן לראות, לא מדובר בהליך הדברה קלאסי, אך בסופו של דבר עדיין מדובר בתהליך שמיועד להדביר תופעה לא רצויה, ולכן התהליך מבוצע על ידי מדבירים מקצועיים. אם יש לכם פחד מהזמנת השירות בגלל חשש לחיי היונים, אין לכם מה לחשוש מכך והדברת יונים אינה מתבססת או כרוכה בהמתה של היונים, אלא רק בסילוקן.

מרכז ההדברה הישראלי מבצע את כל סוגי ההדברה בצורה מקצועית, חכמה ויסודית, על פי כל התקנים והכללים המקצועיים החלים על תחום ההדברה. המרכז פועל ברישוי מלא ומוסמך להתמודד עם מגוון רחב מאוד של מזיקים וחרקים, הן באמצעות חומרי הדברה כימיים חריפים והן באמצעות חומרי הדברה ביולוגיים ואורגניים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:
 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
הדברת פשפש המיטה
כיצד הדברת פשפש יכולה לשפר את שנת הלילה שלך

הדברת פשפש המיטה היא פעולה פשוטה ואפקטיבית שיכולה לשפר באופן משמעותי את איכות השינה שלך. בעזרת הדברת פשפשי המיטה, אפשר להרגיע את הרוח ולהכניס רוגע לערב לפני השינה. במאמר זה, נסקור את יתרונות הדברת פשפש, ונלמד כיצד להשתמש בה בצורה יעילה כדי ליהנות משנת לילה מרגיעה ומשדרגת.

אילוף כלב
תפקיד העקביות באילוף כלבים: עקרונות מפתח לתוצאות שנמשכות לזמן רב

עקביות נחשבת לרוב כאחת מאבני היסוד של תהליך אילוף כלבים מוצלח. זו לא רק הצעה אלא עיקרון בסיסי שעומד בבסיס כל תהליך עיצוב ההתנהגות של הכלב. בין אם אתם מלמדים פקודות ציות בסיסיות, מנסים לתקן התנהגויות לא רצויות או לעבוד על פקודות ותרגילים מתקדמים, עקביות היא המפתח להשגת תוצאות עם הכלב לטווח רחוק.

ביטוח לעסק
פוליסות ביטוח לעסק – מה היא כוללת ולמה זה חשוב?

אנחנו משקיעים לא זמן בתכנון, בנייה ופיתוח של העסק שלנו. לא משנה במה אנחנו מתעסקים ולמה משנה כמה גדול או קטן הוא, מי קהל היעד שלנו ומה המטרות שלנו, בסופו של דבר העסק שלנו הוא הגורם העיקרי אם לא היחידי שמייצר לנו פרנסה ומאפשר לנו לייצר הכנסות. אנחנו משקיעים את מיטב זמננו וכספנו בשביל לפתח אותו, בשביל שיכול לייצר עבורנו ביטחון כלכלי באופן עקבי.

וטרינר
למה כדאי לכם ללמוד קורס אח וטרינרי?

אח וטרינרי מספק טיפול מקצועי מלא חמלה לחיות המחמד שלנו מדי יום על ידי שילוב ההבנה התיאורטית מדעית עם ניסיון מעשי. כל מי שמחפש מקצוע מספק שבו הוא יכול להשפיע באופן מוחשי על חייהם של בעלי חיים ימצא את התפקיד של עוזר וטרינר כאידיאלי עבורו.

קוטל יתושים חשמלי – איזה לבחור כדי שיעשה את העבודה?

ככל שהטמפרטורות עולות, מספר הזבובים, היתושים ושאר החרקים המעופפים עולה בהתאם, ואתם בוודאי מחפשים את הדרך היעילה ביותר להיפטר מהם ולהרחיק אותם מהחצר שלכם. אחת השיטות היעילות ביותר שעומדות לרשותכם, היא קוטל היתושים החשמלי.

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!