מה הם 2 הדברים שהכי חשוב להקפיד עליהם במלחמה עם המזיקים?

שלמו פחות!קבלו יותר!

כדור הארץ הוא גם הבית של המוני חרקים. כל עוד הם חיים מחוץ לבתים ולעסקים שלנו, הם כמובן לא מפריעים לנו – אבל כשהם מגיעים למרחבי המגורים והפעילויות השונות של בני האדם, החרקים הופכים למטרד של ממש ועלולים לגרום לנזק רב.

המלחמה איתם מרגישה לפעמים כאינסופית, אבל אם מתנהלים נכון אפשר לנצח אותה. בפרט חשוב להקפיד על 2 דברים: סגירת חלונות ומפתחים עם רשת איכותית, וניקיון יסודי של כל המרכיבים בבית.

רשת נגד מזיקים

רשת שנפרסת על גבי חלון מצליחה למנוע חדירה של חלק גדול מהמזיקים הפוטנציאליים. בפרט היא מהווה מחסום כנגד יתושים, זבובים, ג'וקים ועוד חרקים מעופפים. עוד כדאי לדעת כי ישנה בחירה בין רשתות קבועות לרשתות שאפשר גם לפתוח כשאין סכנת חדירת מזיקים וכשרוצים לאפשר זרימת אוויר מרבית בחלל. כשבוחרים באופציה השנייה, מנגנון פתיחה אפשרי אחד הוא רשת הזזה שנעה על גבי מסילה, אופציה שנייה היא גלילה כלפי מעלה ומטה (כשיש מנגנון נעילה שמקבע את הרשת כשהיא מורדת מטה) ויש גם רשתות כנף שנפתחות על גבי ציר, פנימה והחוצה. הבחירה בין כל האופציות היא בהתאם למקום הפנוי לצד החלון.

ניקיון יסודי של כל הפריטים בבית

רוב החרקים המזיקים נכנסים לבתים בגלל שיש בהם שפע של מזון נגיש עבורם. חשוב לזכור שעבור נמלים, למשל, גם פירורים הם אספקת מזון אדירה שכדאי להתאמץ עבורה. בהתאם הקפדה על ניקיון של כל המרכיבים השונים בבית – רצפות, ספות, שטיחים וכו' – מצמצמת במידה ניכרת את הסיכוי שיגיעו אליו חרקים.

בהקשר של הספות כדאי לדעת שהן עלולות להוות בית לחרק מזיק במיוחד – קרדית האבק. זהו חרק מיקרוסקופי, כלומר לא ניתן לראות אותו בעין, אבל הוא גורם לאלרגיות, חלקן חמורות. רק ניקיון יסודי של הספה מעלים את הקרדית ומונע את אותן תופעות לא רצויות כמו התעטשויות בלתי פוסקות, נזלת מרובה ואפילו קשיי נשימה.

 

באופן דומה מומלץ לבצע ניקוי שטיחים מקצועי מבית פרופסור לניקיון. בגלל המיקום שלהם, על הרצפה, השטיחים צוברים לכלוכים רבים – אבק, בוץ וגם כתמים מכל הסוגים. כל הלכלוכים האלה עלולים למשוך חרקים מזיקים, ושאיבה בלבד לא תצליח למנוע זאת. רק ניקוי מקצועי – שכולל השרייה במים עם חומרי ניקוי ייעודיים, קרצוף אגרסיבי (בהתאמה לסוג השטיח, כמובן), ניעור חזק וייבוש – מבטיח את סילוק כל החרקים ואי הגעת חדשים. עוד פריט בבית שחשוב להקדיש לו תשומת לב הוא המזגן, כשהאופציה המתאימה למכשיר זה היא ניקוי מזגן עמוק.

בלוג

רשת יונים – כך תחיו בשקט!

מכל האפשרויות הקיימות, למה כדאי לבחור דווקא רשת יונים להרחקה שלהן? כל התשובות בהמשך מאמר זה!   הבעייתיות של היונים למרות שכולנו אוהבים יונים, שהרי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:

מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!