מרחיק חרקים – על שיטות ההרחקה השונות

שלמו פחות ! קבלו יותר !

החרקים ממלאים תפקידים חשובים מאוד בטבע וממלאים תפקיד חשוב בשרשרת המזון. יחד עם זאת, כאשר הם חודרים לאזור המחייה שלנו, הם יכולים להפוך למטרד בלתי נסבל ולעיתים גם מפחיד ואף מסוכן. זה לא אומר שבכל פעם שאתם נתקלים בבעיית חרקים בביתכם, אתם צריכים להזמין מרחיק חרקים, אבל ישנם סוגים מסוימים של חרקים ורמות מסוימות של מטרד, בהם אתם בהחלט רוצים להיעזר בשירותיו של איש מקצוע ולא להסתמך על היכולות העצמיות שלכם.

מרחיק חרקים

הדברה מונעת – עשו זאת בעצמכם

ישנם סוגים מסוימים של חרקים ואזורים שונים ברחבי הארץ, בהם לא משנה כמה פעולות מניעה תעשו, בסופו של דבר תצטרכו להזמין מרחיק חרקים בכדי להתמודד עם הבעיה. אלא שמקרים אלה הם נדירים יחסית ולרוב, עם התנהלות נכונה בשגרה, תוכלו למנוע את הגעת החרקים אליכם והפיכתם למטרד. אז הנה מספר טיפים, שיסייעו לכם לשמור על הבית שלכם נקי מחרקים ולהימנע מהצורך להזמין מרחיק חרקים:

ניקיון הוא א' ב' של חיים טובים בכלל והוא לבטח מרכיב מפתח בשמירת המרחב שלכם נקי מחרקים. לא משנה כמה חרקים אתם פוגשים בביתכם, בטבע הם חיים בכמויות גדולות יותר לאין שיעור. אלא שמבנים סגורים בהם חיים ועובדים בני אדם, משמשים אותם גם כמקום מסתור מצוין וגם כמקור מצוין למזון ואלו הן שתי הסיבות שבגינן הם מגיעים אלינו. ככל שנמנע מהם את שני אלה, כך נוכל ליהנות ממרחב נקי יותר מחרקים. ברמה המופשטת ביותר, זה אומר שאתם רוצים לשמור על הבית שלכם נקי בכל עת. ברמה היותר פרטנית, זה אומר לא להשאיר מזון על השיש, בכיור, על שולחן האוכל או על השולחן בגינה, לטאטא את הבית מדי יום ולוודא שאין דברי מזון חשופים. האבק למשל, לא ממש מושך אף חרק, אבל באותה הזדמנות כדאי לנקות גם אותו. כמו כן, כדאי לאחסן את המזון בארונות המטבח באריזות אטומות לגמרי ובמקרים של צנצנות סוכר, דבש או ריבה, מומלץ להכניס אותן למקרר או לשמור אותן בתוך שקית. כמו כן, לנקות היטב את מגירות הסכו"ם ובכלל, בהן מוצאים חרקים רבים לא מעט פירורים ושיירי מזון אחרים, שאנחנו לא מבחינים בהם אמנם, אבל עבורם מדובר בעולם ומלואו.

זהו אולי המקום לדבר גם על סדר. אתם אולי לא רואים זאת כך, אבל כפי שיגיד לכם כל מרחיק חרקים, בלגאן בהחלט יכול להוות מוקד משיכה לחרקים ולא בגלל שהם אוהבים בלגאן, אלא מכיוון שבבלגאן הם יכולים למצוא לא מעט מקומות מסתור. דברים אלה נכונים במיוחד למרחב החוץ שמקיף את הבית. ודאו שהגינה אינה מלאה בחפצים תחתם יכולים להסתתר חרקים ומכרסמים למיניהם, אל תשאירו ארונות חוץ כשהם פתוחים עם גישה מלאה לשלל מקומות מסתור והקפידו על סדר וניקיון גם במרחב החוץ מסביב לבית.

מרחיק חרקים – הדברה טבעית

כל מרחיק חרקים יוכל להמליץ לכם על שורה של חומרים טבעיים, שיכולים לשרת אתכם כמדבירים טבעיים, אותם תוכלו ליישם בביתכם ללא מגבלה כלשהי ולרוב ביעילות רבה מאוד. חומץ למשל, נחשב לחומר הדברה יעיל, שדוחה סוגים רבים מאוד של חרקים – נמלים, זבובים, דבורים, יתושים – כל אלה פשוט לא מסוגלים להריח את ניחוח החומץ ופשוט יתרחקו מכל מרחב בו הניחוח הזה קיים. מקלות קינמון ועלי דפנה נחשבים גם הם דוחי חרקים וכך גם קליפות של פירות הדר. את אלה תוכלו להציב במרחב הבית שלכם במיקומים רגישים וכן תוכלו לבשל אותם במעט מים רותחים וליצור תערובת שאותה תוכלו למרוח על משטחים שונים במטבח, על אדני החלונות וכן הלאה. כמו כן, מומלץ להוסיף לדלי שטיפת הרצפה קצת חומץ, שיסייע לכם גם בהרחקת נמלים ומקקים.

מקורות מים עומדים – מהווים מוקד משיכה משמעותי מאוד לחרקים ולרוב אלו הם מוקדי המשיכה שעוברים לנו מתחת לרדאר והופכים למוקד הצרה. מקורות כאלה כוללים בריכה פרטית, דלי שטיפה שנותרו בו מים, ברז מטפטף ואפילו עציצים שאנו משקים בתדירות גבוהה מדי. בכל אחד מן המקרים האלה, מוצאים החרקים מקור מים אמין אליו הם ייצמדו בהנאה רבה ולכן חשוב מאוד לסקור את מרחב המחייה שלכם, הן בתוך הבית והן מחוצה לו ולסלק כל מקור של מים עומדים. עבור מרחיק חרקים מקצועי, זהו אחד הצעדים הראשונים שיש לבצע בתהליך ההדברה.

הדברה כימית – מן הסתם, אי אפשר לדבר על מרחיק חרקים ועל הדברת חרקים מבלי לדבר על כל אמצעי ההדברה הכימיים הזמינים עבורנו. במקרים רבים, אלו הם חומרי ההדברה היחידים שיוכלו לעזור לנו. את חומרי ההדברה האלה אפשר להשיג בכל סופר מרקט וישנם חומרים שונים המתאימים לסוגים שונים של חרקים. יחד עם זאת, את החומרים האלה יש ליישם בצורה חכמה, על מנת שלא להציף את הבית שלכם באדי רעל ועל מנת להבטיח מקסימום יעילות שלהם.

מרחיק חרקים

אז מתי מזמינים מרחיק חרקים?

ובכן, ישנם סוגים שונים של חרקים, מכרסמים ומזיקים למיניהם, שההתמודדות עימם חייבת להתבצע בסיוע גורם מקצועי בדמותו של מרחיק חרקים או מדביר. כך למשל, אם אתם סובלים ממכה של ג'וקים, אם נחילי נמלים תוקפים את ביתכם ואינכם מצליחים להדוף אותם או אם מצאתם עכבר, חולדה, או קן צרעות באזור הבית שלכם, אתם לחלוטין לא רוצים להתמודד עם הבעיה בעצמכם, אלא להזעיק מרחיק חרקים מקצועי. במובן מסוים, הצורך להזמין מרחיק חרקים הוא גם עניין של עיתוי. אם לא טרחתם לנהל שגרת חיים שתמנע את היווצרות המטרד, ייתכן שלא יהיה מנוס מלהזמין איש מקצוע שיתמודד עם הבעיה.

בבחירת מרחיק חרקים אתם רוצים להקפיד על מספר דברים:

א' אתם רוצים לוודא שמדובר במדביר מורשה ומוסמך על פי חוק. על פי החוק במדינת ישראל, כל פעולת הדברה הכרוכה בשימוש בחומר רעיל, חייבת להתבצע על ידי איש מקצוע מורשה שהוסמך על ידי המשרד להגנת הסביבה. את רשימת המדבירים המוסמכים תוכלו למצוא במאגר המדבירים באתר המשרד להגנת הסביבה. רישוי המדביר הוא נושא חשוב מבחינה משפטית והוא גם יכול לסייע לכם לוודא שאתם מזמינים איש מקצוע אמיתי, שבסבירות רבה יגבה מכם את המחיר ההוגן וגם ישיג עבורכם את התוצאה המבוקשת מבחינתכם.

ב' אתם רוצים להיעזר בהמלצות מחברים, שכנים, בני משפחה או כל אדם שאתם מכירים ויכול לספר לכם על חוויית הדברה שהוא עבר עם מרחיק חרקים כזה או אחר. אם יש לכם גישה לאנשי מקצוע שעובדים על בסיס קבוע עם מקצועני הדברה, כדאי בהחלט לפנות אליהם ולבקש את השם של איש מקצוע טוב והוגן.

ג' כדאי תמיד לבקש כמה הצעות מחיר ולבצע השוואת מחירים בין כולם. בהשוואת המחירים הזאת, אתם רוצים לא רק להשוות את המחיר, אלא גם את היקף ומרכיבי השירות הניתן לכם. בהתאם לפירוט מרכיבי השירות תוכלו גם להעריך את הרמה המקצועית, המסירות והאכפתיות של איש המקצוע שעומד בפניכם. אם מצאתם מרחיק חרקים שגובה מעט יותר מהאחרים, אבל מתחייב לתוצאות ונותן גם אחריות, זוהי בהחלט הבחירה הנכונה ביותר מבחינתכם.

ראו גם: מדביר מורשה | מרחיק זבובים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:
 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
ניתן לזהות עקרבים ולהבדיל ברמת מסוכנותם ע"י זיהוי סוג העקרב, צבעו, עובי הצוותות שלו ועוד. אבל למען האמת, לא מצופה מאף אחד להתחיל לנתח את העקרב ברגע שהוא נתקל בו. בשל הסיכון הקיים במפגש עם עקרבים, מומלץ כי הוא לא יבוצע על ידכם אלא על ידי מדביר מוסמך.
הדברת עקרבים והרחקתם

עקרבים, כמו נחשים, הם מסוג המזיקים המפחידים ומטילי המורא הגדולים ביותר בקרב בני האדם. למען האמת, מתוך 21 מינים וסוגים של עקרבים החיים בישראל, רק

הדברת חרקים
הדברת נמלים בגינה

אנחנו רואים אותן צועדות בשיירה ארוכה, מתחילות בגינה וחודרות דרך החלונות, השקעים  או מתחת לדלתות. הן בדרכן לקחת מזון מתוך הבית והארונות, בדרך חזרה לקן

ריסוס נגד נמלים – המדריך

ראיתם שיירה של נמלים צועדת בבטחה במטבח שלכם. בלי לחשוב פעמיים, הורדתם את הכפכף והתחלתם להכות בהן נמרצות או שלפתם מתחת לכיור את ה-K300 או

ריסוס נמלים אפקטיבי

כבר אמרו חכמים גדולים מאתנו: "לך אל הנמלה עצל, ראה דרכה וחכם". אז כנראה יש הרבה מה ללמוד מהנמלה החרוצה אבל מצד שני, מעטים מאוד

רובנו כבר נתקלנו בעבר ברימות, אך לא ידענו שהם כאלה. פשוט נהגנו לקרוא להם ״תולעים״. אנו פוגשים ברימות הלבנות, הקטנות, הדקות והחלקלקות בד"כ במטבח, סמוך לפחי הזבל ובשאר חלקי הבית והחצר וכן, אפילו בתוך ובסמוך למזון שלנו. למרות שהן יכולות לגרום למחלות ונושאות חיידקים, עיקר הפגיעה שלהן היא אסתטית ואף אחד לא אוהב לגלות רימות באוכל שלו.
הטיפול היעיל כנגד רימות בבית

רובנו כבר נתקלנו בעבר ברימות, אך לא ידענו שהם כאלה. פשוט נהגנו לקרוא להם ״תולעים״. אנו פוגשים ברימות הלבנות, הקטנות, הדקות והחלקלקות בד"כ במטבח, סמוך

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!