מרחיק יונים – לטפל במטרד היונים בביתכם אחת ולתמיד

שלמו פחות ! קבלו יותר !

היונים הן בסך הכל ציפורים שמוסיפות המון חן לעולם. יחד עם זאת, להקות של יונים באזורי מגורים, יכולות בקלות להפוך למפגעים תברואתיים ולמפגעי רעש ובמקרים אלה, אנחנו אמנם לא נרצה להשמיד אותן, אבל בהחלט נרצה להרחיק אותן. אם אתם סובלים ממפגע יונים, אתם יכולים בהחלט לנסות ולהרחיק אותן בעצמכם, אבל סביר להניח שתגלו מהר מאוד כי לא מדובר במשימה קלה כלל וכלל והדרך הטובה ביותר להתמודד עם הבעיה היא בסיוע מרחיק יונים. אז איך מבצעים הרחקת יונים ומהן הפעולות הנדרשות בכדי להבטיח שהמפגע לא יחזור על עצמו בעתיד? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

מרחיק יונים

יונים – מה כל כך מטריד בהן?

ובכן, עבור מרביתנו, יונים הן עוד זן של ציפורים שמעטרות את המרחב ומעניקות לנו תחושה של טבע גם בלב המרחבים האורבניים האפורים. תחושה זו יכולה להתקיים גם אצל אנשים שסובלים ממפגעי יונים, אבל כשנוכחות היונים אכן הופכת למפגע, אי אפשר להתעלם מהן ואי אפשר להזניח את המצב. עיקר הקושי בנוכחות מוגברת של יונים במרחבי מגורים נובע מהלכלוך שהן מייצרות באמצעות ההפרשות שלהן, אך גם מהרעש שהן יכולות לגרום לו מוקדם מאוד בשעות הקטנות של לפנות עלות השחר. מפגעי יונים שאינם מטופלים, יכולים להפוך לאורך זמן למפגעים תברואתיים שיכולים גם להגביר את רמת התחלואה באזור, אבל עוד לפני שזה קורה, החוויה בעיקרה היא חוויה של לכלוך בכל פינה, בשבילי הכניסה, על המעקים, במרפסות ואפילו על הכביסה הנקייה שתלויה לייבוש. בכל מקרה בו הופכת נוכחות היונים למטרד, מומלץ להזעיק מרחיק יונים שיטפל בבעיה בצורה יסודית.

איך מונעים את המפגע מלכתחילה? עמדתו של מרחיק יונים

מרחיק יונים

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם כל מפגע ועם כל צרה בחיים, היא למנוע אותם מלכתחילה והדברים נכונים גם במקרה של מפגעי יונים. יחד עם זאת, כפי שיודע כל מרחיק יונים מקצועי, לא תמיד אפשר למנוע מפגעי יונים. אפשר להפחית את ההסתברות לכך, אבל אי אפשר להבטיח את מניעת המפגע במאה אחוז. ככלל, כדי למנוע מפגעי יונים, חשוב מאוד להעלים מהסביבה כל דבר שמהווה מוקד למשיכה מבחינתן וזה אומר מזון ומקומות מסתור. בהיבט המזון, חשוב לשמור על סביבה נקייה של פח האשפה ברחוב, להקפיד על ניקיון של סביבת המבנה ולהימנע מהאכלת יונים בסביבת המבנה. כמו כן, אם האזור עשיר בעצים, חשוב לבצע ניקוי של פירות נשירים מעת לעת. מבחינת מקומות מסתור, זה כבר היבט שבו צריך להיות מעורב מרחיק יונים. עיקרו של היבט זה הוא חסימה של כוכים קטנים, שיכולים להפוך למקומות מסתור עבור יונים. כוכים אלה נמצאים בעיקר סביב חלונות המבנה ובכל מתקן שבולט מקווי המתאר של המבנה, בראש ובראשונה, מסתורי כביסה, בהם יכולות היונים למצוא מסתור נהדר מבחינתן.

אז איך מרחיקים יונים?

כפי שאמרנו קודם לכן, גם אם תבצעו את כל הפעולות הנדרשות בכדי לצמצם את ההסתברות להיווצרות מפגע יונים באזור המגורים שלכם, ייתכן מאוד שלא יהיה די בכך ובשלב מסוים יהיה עליכם להזעיק מרחיק יונים. הרחקת יונים בפועל מבוצעת בכמה מישורים ובאמצעות מספר טכניקות, שאותן יש להתאים לכל מקרה ומקרה. הצעד הראשון שבו נוקט כל מרחיק יונים הוא הצעד בו מרחיקים את היונים, פיזית, מן האזור. דברים אלה רלוונטיים בעיקר בהיבט של יונים המסתתרות במסתורים פנימיים שאין לנו גישה אליהם. במקרים אלה, נהוג להשתמש בעשן, שחודר לאזור המסתור שלהן ופשוט מבריח אותן מהמקום. למעשה, מרחיק יונים מקצועי, מבצע בדיקה כפולה לאי נוכחות יונים בכל אזור, לפני שהוא אוטם אותו כפי שנסביר להלן.

השלב השני בתהליך הרחקת יונים הוא השלב בו אנו אוטמים את המרחבים בהם נוהגות היונים לשהות, וזהו למעשה לב ליבו של התהליך. איטום אזורים אלה מבוצע בדרך כלל באמצעות רשת יונים, שיכולה להיות רשת דקה וגמישה מפלסטיק או לחילופין רשת ברזל בה עושים שימוש לבניית גדרות מעוינים. לאיטום כוכים ומרווחי תריס למשל, יחתוך המדביר פיסת רשת פלסטיק גמישה ויתחב אותה לאורך הפתח על מנת לסגור אותו ולא לאפשר מעבר יונים. כאמור, לפני פעולה זו חשוב לוודא שלא נותרו יונים בפנים, מה שעלול לגרום ללכידת היונה בפנים ובהמשך הדרך למותה, מה שייצור מפגע ריח חריף ואף מפגע תברואתי לא פשוט. המקרה היותר מורכב של שימוש ברשת יונים הוא זה של איטום חזית בניין של מסתורי כביסה.

מסתורי כביסה כאמור, ועל זה יוכל להעיד כל מרחיק יונים, מהווים את מוקד המשיכה המרכזי ליונים במבני מגורים. היונים מוצאות במסתור הכביסה מסתור גם לעצמן, הן מרוחות, הן מקרינת שמש והן מסכנות וטורפים. על פינות המסתור הן נוהגות לבנות את הקן שלהן, אך בתנועתן במרחב הן מפרישות המון לשלשת על מסתור הכביסה עצמו, על חבלי הכביסה ועל הכביסה עצמה, מה שגורם למטרד משמעותי לדיירים במבנה. איטום של חזית בניין מבוצע באמצעות מתיחת רשת מתכת מעוינים מגג המבנה ועד הקרקע. אם זה גורם לכם לחשוב על המפגע האסתטי לבניין, אתם לא לגמרי טועים. בהחלט מדובר על מפגע שכולנו היינו מעדיפים שלא היה קיים, אך במקרים מסוימים פשוט אין ברירה אחרת וזוהי הדרך היחידה להבטיח שיונים לא ישובו לאזור.

לאחר איטום של כל הכוכים ומקומות המסתור של היונים, יתקין מרחיק יונים מקצועי גם עזרים שונים שיפגעו מאוד באטרקטיביות של המבנה בעיני היונים. עזרים אלה כוללים למשל מתקני דוקרנים אותם מניחים לאורך שפת הגג או על אדני חלונות, שם אוהבות היונים לעמוד ולהפריש לשלשת. דוקרנים אלה מונעים מהן לעמוד באזור מלכתחילה. כאשר הבניין הופך לבניין אטום ללא מקומות מסתור וכאשר היונים מבינות שאפילו לעמוד על אדני החלונות בבניין הן לא יכולות, סביר להניח שהן יחפשו בניין אחר להתמקם בו ובכך למעשה הושגה המטרה.

כמה עולה שירות הרחקת יונים?

מרחיק יונים

מרחיק יונים מקצועי יכול לגבות סכומי כסף בטווחי מחירים גדולים למדי, שכן משימות הרחקת היונים בכל מקרה ומקרה יכולות להיות שונות מאוד. ישנם מקרים בהם לא נדרש לעשות דבר פרט להתקנת רשתות יונים מפלסטיק בעוד במקרים אחרים, נדרשת מתיחת רשת מתכת לכל גובה הבניין, מה שהופך את המשימה לפרויקט משמעותי עם העלויות המתאימות לצדו. מה שחשוב בהיבט זה, במיוחד אם מדובר במפגע יונים משמעותי ובמיוחד אם מדובר בבניין משותף, הוא לבקש חוות דעת של מרחיק יונים מקצועי, אפילו בתשלום, ולהיעזר בה בכדי להגיש בקשות להצעות מחיר ממספר אנשי מקצוע במקביל.

ההישענות על חוות הדעת שקיבלתם, תאפשר לכם להבטיח שכל הצעות המחיר מתייחסות בדיוק לאותה משימה עם אותם מרכיבים, מה שיבטיח שאתם אכן משווים בין תפוח לתפוח. שימו לב, שלא תמיד נכון לבחור בהצעה הזולה ביותר ואם אתם יכולים להשיג המלצות או חוות דעת מקצועיות על מרחיק יונים מקצועי, כדאי בהחלט לקחת את ההמלצות הללו בחשבון, גם אם זה אומר שיהיה עליכם להוסיף סכום עודף מעל ממוצע ההצעות שקיבלתם. דברים אלה נכונים במיוחד למשימות הרחקת יונים מורכבות.

ראו גם: מחיר התקנת רשת יונים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:
 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
רשתות יונים בחריש

מהי רשת יונים? רשתות יונים בחריש ובכל מקום אחר בישראל, היא הביטוי העממי לרשתות להרחקת יונים, אשר מטרתם היא מניעת הגישה וההגעה של יונים ובעלי

רשתות יונים בעומר

מהי רשת יונים? רשתות יונים בעומר ובכל מקום אחר בישראל, היא הביטוי העממי לרשתות להרחקת יונים, אשר מטרתם היא מניעת הגישה וההגעה של יונים ובעלי

רשתות יונים בתל-אביב

מהי רשת יונים? רשתות יונים בתל-אביב ובכל מקום אחר בישראל, היא הביטוי העממי לרשתות להרחקת יונים, אשר מטרתם היא מניעת הגישה וההגעה של יונים ובעלי

רשתות יונים ביפו

מהי רשת יונים? רשתות יונים ביפו ובכל מקום אחר בישראל, היא הביטוי העממי לרשתות להרחקת יונים, אשר מטרתם היא מניעת הגישה וההגעה של יונים ובעלי

רשתות יונים בקריות

מהי רשת יונים? רשתות יונים בקריות ובכל מקום אחר בישראל, היא הביטוי העממי לרשתות להרחקת יונים, אשר מטרתם היא מניעת הגישה וההגעה של יונים ובעלי

רשתות יונים בשוהם

מהי רשת יונים? רשתות יונים בשוהם ובכל מקום אחר בישראל, היא הביטוי העממי לרשתות להרחקת יונים, אשר מטרתם היא מניעת הגישה וההגעה של יונים ובעלי

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!