ניקוי וחיטוי מאגרי מים- בשביל הבריאות שלכם.

שלמו פחות ! קבלו יותר !

כאשר אנו שומעים את המושג  "מאגרי מים", ישר קופצות מול עיננו בריכות הענק בשדות או מבני הבטון העגולים והעצומים. למעשה, אלו אכן מאגרי מים לצרכי חקלאות או עבור אספקת מים לישובים קטנים,אבל האם ידעתם שסביר להניח, שגם בבניין שלכם יש מאגר מים? שגם לרחוב שלכם יש?

כן, למרות שלרוב הם נסתרים, יש מאגרי מים בכל מקום, הם עשויים מיכלי פלסטיק או חדרי בטון והם גדולים ומכילים כמות עצומה של מים. כמה עצומה? חשבו על כ-400 ליטר בממוצע לאדם. ותכפילו בכמות האנשים שבבניין שלכם. המאגרים קיימים כדי לאגור את המים המגיעים מן הרשת העירונית לפני הפנייתם לשימוש הדיירים. לרוב המים יועברו בלחץ לדירות גבוהות ולבניין כולו. לכן, כמעט כל בית הגבוה מ-6 קומות בישראל מחזיק ברשותו מאגר מים.

freepik

הבריאות בראש

מאגר מים מציג יתרון ונוחות בשימוש אבל הוא גם סכנה בריאותית פוטנציאלית ולכן חובה לבצע ניקוי וחיטוי מאגרי מים.

כן, כמו שאתם שומעים, זו חובה גם כי אנחנו עצמנו רוצים לשמור על בריאות תושבי הבניין וזו חובה כי מדובר בחוק רשמי. החוק מחייב ניקוי וחיטוי מאגרים מים אחת לשנה והדבר באחריות ועד הבית. יש לזכור, המים הללו לא משמשים אותנו רק למקלחות ושירותים. הם משמשים אותנו גם לשטיפת הפירות וירקות, לבישול, לצחצוח השיניים וכן, בעיקר לשתייה.

מה הסכנה אם לא נעשה ניקוי וחיטוי מאגרי מים?

בשלב ראשון, סביר ותרגישו רק שינוי בטעם המים או בצבעם. בשלב הבא עלול להגיע הזיהום. מאגר המים מכיל כמות עצומה של מים. לרוב הצריכה קטנה יותר ולאורך היום אין הרבה תנועה וזרימה של המים בתוכו. ומים עומדים הם פתח לצרות. הזיהום יכול להתפתח כתוצאה מחדירה של חומרים מזהמים, חיידקים, חומרים כימיים, חומצות, מתכות, לכלוך, חלודה, חרקים וזוחלים ועוד.

בין השאר אם לא נבצע ניקוי וחיטוי של מאגרי מים, הזיהום יכול לגרום לשלשולים, מחלות מחיידקים כמו סלמונלה, לגיונלה וקוליפורמים ועוד הרבה צרות. וזכרו, ניקוי וחיטוי מאגרי מים צריך להתבצע אחת לשנה אך גם כאשר יש תקלה רצינית במאגר או בצנרת או כאשר יש פגיעה במאגר עצמו, למשל סדק שנפער בדפנותיו ומזמין לתוכו ציפורים וחולדות.

כיצד מתבצע חיטוי וניקוי מאגרי מים?

הניקוי והחיטוי מתבצעים בכמה שלבים. ראשית, מרוקן המאגר, כדי שנוכל לבדוק את שלמותו ואטימותו למזיקים מן החוץ. לאחר מכן, נערך ניקוי יסודי ומוקפד של דפנות המאגר מלכלוך ומשקעים והסרת כל מיני מצעי הרביצה של החיידקים. לאחר מכן מתבצעת שטיפה יסודית בלחץ גבוה ולבסוף מוכנס חומר חיטוי מהול במים להבטחת חיסול המזיקים והחיידקים. לאחר מכן מרוקן שוב המאגר מהמים עם חומרי החיטוי ונשטף שוב לפני מלואו מחדש.

האם אפשר לעשות חיטוי וניקוי מאגרי מים עצמאית?

טכנית אפשר, אך לא רצוי וכנראה גם לא חוקי. החוק הדורש חיטוי וניקוי מאגרי מים פעם בשנה נוצר כדי לשמור על בריאותם של התושבים. פעולה ע"י אדם שאינו מקצועי ולא בזה עיסוקו, תוביל לכך שהניקוי לא יהיה מיטבי והסיכון יישאר. בנוסף, בסוף התהליך מונפקת תעודת בדיקה, של מעבדה מוסמכת הבודקת את התהליך והמים והיא נדרשת לביקורת ע"י הרשות העירונית. אדם פרטי לא יוכל להציג כזו.

מה המחיר של ניקוי וחיטוי מאגרי מים.

המחיר נקבע לפי כמות קוב המים שהמאגר מכיל. המחיר לקוב מים נע בין 100-150 ₪, כך שבנין בן כ-20 קומות יתומחר בכ-1200 ₪ ובניין בן 30 דירות בכ-1800 ₪. המחיר ירד במעט לכל קוב, ככל שמספר הדירות יגדל מעבר לכך.

'מרכז הדבר'ה, הינה חברה ותיקה ומנוסה בתחום ניקוי וחיטוי מאגרי מים ואוחזת בכל האישורים הנדרשים. נשמח לסייע גם לכם בבניין לשמור על בריאותכם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:
 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
וטרינר
למה כדאי לכם ללמוד קורס אח וטרינרי?

אח וטרינרי מספק טיפול מקצועי מלא חמלה לחיות המחמד שלנו מדי יום על ידי שילוב ההבנה התיאורטית מדעית עם ניסיון מעשי. כל מי שמחפש מקצוע מספק שבו הוא יכול להשפיע באופן מוחשי על חייהם של בעלי חיים ימצא את התפקיד של עוזר וטרינר כאידיאלי עבורו.

קוטל יתושים חשמלי – איזה לבחור כדי שיעשה את העבודה?

ככל שהטמפרטורות עולות, מספר הזבובים, היתושים ושאר החרקים המעופפים עולה בהתאם, ואתם בוודאי מחפשים את הדרך היעילה ביותר להיפטר מהם ולהרחיק אותם מהחצר שלכם. אחת השיטות היעילות ביותר שעומדות לרשותכם, היא קוטל היתושים החשמלי.

חצר
3 טיפים לטיפוח חצר נקייה ממזיקים

בית עם חצר מעניק חיים עם איכות גבוהה מאוד. ליתר דיוק, כשיש חצר יש פוטנציאל לבילויים כיפיים, לבד או עם חברים, אבל כדי לממש את הפוטנציאל חשוב להתנהל בחוכמה. במיוחד חובה לוודא שהחצר נקייה מחרקים שונים שעלולים לפגוע במידה ניכרת בהנאה שלכם. באופן דומה יש חרקים שפוגעים בצמחייה, וגם מהם חשוב להיפטר, ומהר. כאן בעמוד תמצאו 3 טיפים שימושיים שיעזרו לכם להרחיק את המזיקים ולמצות את השטח הפתוח.

מה קובע חוק ההדברה החדש שכל אחד חייב לדעת?

השיטות בהן נעשה שימוש והתקנות המסדירות את שירותי ההדברה יכולות להשפיע מאוד הן על נותני השירות והן על מבקשי השירות. עם כניסתו של חוק ההדברה החדש, חיוני שכולם יבינו את השלכותיו ואת השינויים שהוא מביא. מאמר זה נועד לשפוך אור על ההיבטים המרכזיים של החקיקה החדשה.

הדברת מבני מגורים

שירותי הדברה של מבני מגורים הוא שירות הדברה מקצועי המיועד לצרכי מניעה או הדברה של מזיקים ומכרסמים שונים. שירות זה מיושם בכל חלקי המבנה, לרבות, חדרי אשפה, חצרות וגינות משותפות, מקלטים ומחסנים משותפים, בורות ביוב, קווי צנרת, חדרי מדרגות, גגות מבנים, פירי מעליות, מרזבים, חניונים וכדומה.

כלב
תרסיס פרונטליין – הדברת פרעושים וקרציות לכלבים

התמודדות עם פרעושים וקרציות היא משימה לא פשוטה, בטח כאשר הם מופיעים בתדירות גבוהה. בשלב מסוים יכול להיות שתרגישו כי מדובר על מלחמה אבודה, כזו שאינכם יכולים לה. אך ישנם פתרונות אפקטיביים שיאפשרו לכם להפוך את המלחמה לאפשרית, אחוזי ההצלחה עולים וגדלים. אנו מדברים על שימוש בתרסיס מיוחד המיועד להדברת פרעושים וקרציות לכלבים. תרסיס פרונטליין זוכה לפופולאריות גבוהה הן בקרב בעלי כלבים והן בקרב וטרינרים. יחד עם מזון טבעי שכלבים אוהבים תוכלו לדעת כי אתם עושים את המוטל עליכם. כל פעולה שאתם עושים צריכה להיות פעולה שתאפשר לכם לתת לכלבכם את הטוב ביותר. לא סתם אומרים שהכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם, כעת חובת ההוכחה היא עליכם.

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!