ניקוי וחיטוי מאגרי מים- בשביל הבריאות שלכם.

שלמו פחות ! קבלו יותר !

כאשר אנו שומעים את המושג  "מאגרי מים", ישר קופצות מול עיננו בריכות הענק בשדות או מבני הבטון העגולים והעצומים. למעשה, אלו אכן מאגרי מים לצרכי חקלאות או עבור אספקת מים לישובים קטנים,אבל האם ידעתם שסביר להניח, שגם בבניין שלכם יש מאגר מים? שגם לרחוב שלכם יש?

כן, למרות שלרוב הם נסתרים, יש מאגרי מים בכל מקום, הם עשויים מיכלי פלסטיק או חדרי בטון והם גדולים ומכילים כמות עצומה של מים. כמה עצומה? חשבו על כ-400 ליטר בממוצע לאדם. ותכפילו בכמות האנשים שבבניין שלכם. המאגרים קיימים כדי לאגור את המים המגיעים מן הרשת העירונית לפני הפנייתם לשימוש הדיירים. לרוב המים יועברו בלחץ לדירות גבוהות ולבניין כולו. לכן, כמעט כל בית הגבוה מ-6 קומות בישראל מחזיק ברשותו מאגר מים.

freepik

הבריאות בראש

מאגר מים מציג יתרון ונוחות בשימוש אבל הוא גם סכנה בריאותית פוטנציאלית ולכן חובה לבצע ניקוי וחיטוי מאגרי מים.

כן, כמו שאתם שומעים, זו חובה גם כי אנחנו עצמנו רוצים לשמור על בריאות תושבי הבניין וזו חובה כי מדובר בחוק רשמי. החוק מחייב ניקוי וחיטוי מאגרים מים אחת לשנה והדבר באחריות ועד הבית. יש לזכור, המים הללו לא משמשים אותנו רק למקלחות ושירותים. הם משמשים אותנו גם לשטיפת הפירות וירקות, לבישול, לצחצוח השיניים וכן, בעיקר לשתייה.

מה הסכנה אם לא נעשה ניקוי וחיטוי מאגרי מים?

בשלב ראשון, סביר ותרגישו רק שינוי בטעם המים או בצבעם. בשלב הבא עלול להגיע הזיהום. מאגר המים מכיל כמות עצומה של מים. לרוב הצריכה קטנה יותר ולאורך היום אין הרבה תנועה וזרימה של המים בתוכו. ומים עומדים הם פתח לצרות. הזיהום יכול להתפתח כתוצאה מחדירה של חומרים מזהמים, חיידקים, חומרים כימיים, חומצות, מתכות, לכלוך, חלודה, חרקים וזוחלים ועוד.

בין השאר אם לא נבצע ניקוי וחיטוי של מאגרי מים, הזיהום יכול לגרום לשלשולים, מחלות מחיידקים כמו סלמונלה, לגיונלה וקוליפורמים ועוד הרבה צרות. וזכרו, ניקוי וחיטוי מאגרי מים צריך להתבצע אחת לשנה אך גם כאשר יש תקלה רצינית במאגר או בצנרת או כאשר יש פגיעה במאגר עצמו, למשל סדק שנפער בדפנותיו ומזמין לתוכו ציפורים וחולדות.

כיצד מתבצע חיטוי וניקוי מאגרי מים?

הניקוי והחיטוי מתבצעים בכמה שלבים. ראשית, מרוקן המאגר, כדי שנוכל לבדוק את שלמותו ואטימותו למזיקים מן החוץ. לאחר מכן, נערך ניקוי יסודי ומוקפד של דפנות המאגר מלכלוך ומשקעים והסרת כל מיני מצעי הרביצה של החיידקים. לאחר מכן מתבצעת שטיפה יסודית בלחץ גבוה ולבסוף מוכנס חומר חיטוי מהול במים להבטחת חיסול המזיקים והחיידקים. לאחר מכן מרוקן שוב המאגר מהמים עם חומרי החיטוי ונשטף שוב לפני מלואו מחדש.

האם אפשר לעשות חיטוי וניקוי מאגרי מים עצמאית?

טכנית אפשר, אך לא רצוי וכנראה גם לא חוקי. החוק הדורש חיטוי וניקוי מאגרי מים פעם בשנה נוצר כדי לשמור על בריאותם של התושבים. פעולה ע"י אדם שאינו מקצועי ולא בזה עיסוקו, תוביל לכך שהניקוי לא יהיה מיטבי והסיכון יישאר. בנוסף, בסוף התהליך מונפקת תעודת בדיקה, של מעבדה מוסמכת הבודקת את התהליך והמים והיא נדרשת לביקורת ע"י הרשות העירונית. אדם פרטי לא יוכל להציג כזו.

מה המחיר של ניקוי וחיטוי מאגרי מים.

המחיר נקבע לפי כמות קוב המים שהמאגר מכיל. המחיר לקוב מים נע בין 100-150 ₪, כך שבנין בן כ-20 קומות יתומחר בכ-1200 ₪ ובניין בן 30 דירות בכ-1800 ₪. המחיר ירד במעט לכל קוב, ככל שמספר הדירות יגדל מעבר לכך.

'מרכז הדבר'ה, הינה חברה ותיקה ומנוסה בתחום ניקוי וחיטוי מאגרי מים ואוחזת בכל האישורים הנדרשים. נשמח לסייע גם לכם בבניין לשמור על בריאותכם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:
 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
הדברת פשפש המיטה
כיצד הדברת פשפש יכולה לשפר את שנת הלילה שלך

הדברת פשפש המיטה היא פעולה פשוטה ואפקטיבית שיכולה לשפר באופן משמעותי את איכות השינה שלך. בעזרת הדברת פשפשי המיטה, אפשר להרגיע את הרוח ולהכניס רוגע לערב לפני השינה. במאמר זה, נסקור את יתרונות הדברת פשפש, ונלמד כיצד להשתמש בה בצורה יעילה כדי ליהנות משנת לילה מרגיעה ומשדרגת.

אילוף כלב
תפקיד העקביות באילוף כלבים: עקרונות מפתח לתוצאות שנמשכות לזמן רב

עקביות נחשבת לרוב כאחת מאבני היסוד של תהליך אילוף כלבים מוצלח. זו לא רק הצעה אלא עיקרון בסיסי שעומד בבסיס כל תהליך עיצוב ההתנהגות של הכלב. בין אם אתם מלמדים פקודות ציות בסיסיות, מנסים לתקן התנהגויות לא רצויות או לעבוד על פקודות ותרגילים מתקדמים, עקביות היא המפתח להשגת תוצאות עם הכלב לטווח רחוק.

ביטוח לעסק
פוליסות ביטוח לעסק – מה היא כוללת ולמה זה חשוב?

אנחנו משקיעים לא זמן בתכנון, בנייה ופיתוח של העסק שלנו. לא משנה במה אנחנו מתעסקים ולמה משנה כמה גדול או קטן הוא, מי קהל היעד שלנו ומה המטרות שלנו, בסופו של דבר העסק שלנו הוא הגורם העיקרי אם לא היחידי שמייצר לנו פרנסה ומאפשר לנו לייצר הכנסות. אנחנו משקיעים את מיטב זמננו וכספנו בשביל לפתח אותו, בשביל שיכול לייצר עבורנו ביטחון כלכלי באופן עקבי.

וטרינר
למה כדאי לכם ללמוד קורס אח וטרינרי?

אח וטרינרי מספק טיפול מקצועי מלא חמלה לחיות המחמד שלנו מדי יום על ידי שילוב ההבנה התיאורטית מדעית עם ניסיון מעשי. כל מי שמחפש מקצוע מספק שבו הוא יכול להשפיע באופן מוחשי על חייהם של בעלי חיים ימצא את התפקיד של עוזר וטרינר כאידיאלי עבורו.

קוטל יתושים חשמלי – איזה לבחור כדי שיעשה את העבודה?

ככל שהטמפרטורות עולות, מספר הזבובים, היתושים ושאר החרקים המעופפים עולה בהתאם, ואתם בוודאי מחפשים את הדרך היעילה ביותר להיפטר מהם ולהרחיק אותם מהחצר שלכם. אחת השיטות היעילות ביותר שעומדות לרשותכם, היא קוטל היתושים החשמלי.

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!