ניקוי וחיטוי מאגרי מים- בשביל הבריאות שלכם.

כאשר אנו שומעים את המושג  "מאגרי מים", ישר קופצות מול עיננו בריכות הענק בשדות או מבני הבטון העגולים והעצומים. למעשה, אלו אכן מאגרי מים לצרכי חקלאות או עבור אספקת מים לישובים קטנים,אבל האם ידעתם שסביר להניח, שגם בבניין שלכם יש מאגר מים? שגם לרחוב שלכם יש?

כן, למרות שלרוב הם נסתרים, יש מאגרי מים בכל מקום, הם עשויים מיכלי פלסטיק או חדרי בטון והם גדולים ומכילים כמות עצומה של מים. כמה עצומה? חשבו על כ-400 ליטר בממוצע לאדם. ותכפילו בכמות האנשים שבבניין שלכם. המאגרים קיימים כדי לאגור את המים המגיעים מן הרשת העירונית לפני הפנייתם לשימוש הדיירים. לרוב המים יועברו בלחץ לדירות גבוהות ולבניין כולו. לכן, כמעט כל בית הגבוה מ-6 קומות בישראל מחזיק ברשותו מאגר מים.

freepik

הבריאות בראש

מאגר מים מציג יתרון ונוחות בשימוש אבל הוא גם סכנה בריאותית פוטנציאלית ולכן חובה לבצע ניקוי וחיטוי מאגרי מים.

כן, כמו שאתם שומעים, זו חובה גם כי אנחנו עצמנו רוצים לשמור על בריאות תושבי הבניין וזו חובה כי מדובר בחוק רשמי. החוק מחייב ניקוי וחיטוי מאגרים מים אחת לשנה והדבר באחריות ועד הבית. יש לזכור, המים הללו לא משמשים אותנו רק למקלחות ושירותים. הם משמשים אותנו גם לשטיפת הפירות וירקות, לבישול, לצחצוח השיניים וכן, בעיקר לשתייה.

מה הסכנה אם לא נעשה ניקוי וחיטוי מאגרי מים?

בשלב ראשון, סביר ותרגישו רק שינוי בטעם המים או בצבעם. בשלב הבא עלול להגיע הזיהום. מאגר המים מכיל כמות עצומה של מים. לרוב הצריכה קטנה יותר ולאורך היום אין הרבה תנועה וזרימה של המים בתוכו. ומים עומדים הם פתח לצרות. הזיהום יכול להתפתח כתוצאה מחדירה של חומרים מזהמים, חיידקים, חומרים כימיים, חומצות, מתכות, לכלוך, חלודה, חרקים וזוחלים ועוד.

בין השאר אם לא נבצע ניקוי וחיטוי של מאגרי מים, הזיהום יכול לגרום לשלשולים, מחלות מחיידקים כמו סלמונלה, לגיונלה וקוליפורמים ועוד הרבה צרות. וזכרו, ניקוי וחיטוי מאגרי מים צריך להתבצע אחת לשנה אך גם כאשר יש תקלה רצינית במאגר או בצנרת או כאשר יש פגיעה במאגר עצמו, למשל סדק שנפער בדפנותיו ומזמין לתוכו ציפורים וחולדות.

כיצד מתבצע חיטוי וניקוי מאגרי מים?

הניקוי והחיטוי מתבצעים בכמה שלבים. ראשית, מרוקן המאגר, כדי שנוכל לבדוק את שלמותו ואטימותו למזיקים מן החוץ. לאחר מכן, נערך ניקוי יסודי ומוקפד של דפנות המאגר מלכלוך ומשקעים והסרת כל מיני מצעי הרביצה של החיידקים. לאחר מכן מתבצעת שטיפה יסודית בלחץ גבוה ולבסוף מוכנס חומר חיטוי מהול במים להבטחת חיסול המזיקים והחיידקים. לאחר מכן מרוקן שוב המאגר מהמים עם חומרי החיטוי ונשטף שוב לפני מלואו מחדש.

האם אפשר לעשות חיטוי וניקוי מאגרי מים עצמאית?

טכנית אפשר, אך לא רצוי וכנראה גם לא חוקי. החוק הדורש חיטוי וניקוי מאגרי מים פעם בשנה נוצר כדי לשמור על בריאותם של התושבים. פעולה ע"י אדם שאינו מקצועי ולא בזה עיסוקו, תוביל לכך שהניקוי לא יהיה מיטבי והסיכון יישאר. בנוסף, בסוף התהליך מונפקת תעודת בדיקה, של מעבדה מוסמכת הבודקת את התהליך והמים והיא נדרשת לביקורת ע"י הרשות העירונית. אדם פרטי לא יוכל להציג כזו.

מה המחיר של ניקוי וחיטוי מאגרי מים.

המחיר נקבע לפי כמות קוב המים שהמאגר מכיל. המחיר לקוב מים נע בין 100-150 ₪, כך שבנין בן כ-20 קומות יתומחר בכ-1200 ₪ ובניין בן 30 דירות בכ-1800 ₪. המחיר ירד במעט לכל קוב, ככל שמספר הדירות יגדל מעבר לכך.

'מרכז הדבר'ה, הינה חברה ותיקה ומנוסה בתחום ניקוי וחיטוי מאגרי מים ואוחזת בכל האישורים הנדרשים. נשמח לסייע גם לכם בבניין לשמור על בריאותכם.

מדביר חרקים
בלוג

הדברת חולדות בביוב- כך תעשה זאת נכון

חולדות הן בעיה רצינית וגדולה. הכוח העצום שלהן, הנזק שהן מסיבות, הפגיעות הפיזיות שהן עלולות לגרום והמחלות שהן מעבירות הופכות אותן בצדק לאויב מר, שחובה

בלוג

ריסוס נגד נמלים – המדריך

ראיתם שיירה של נמלים צועדת בבטחה במטבח שלכם. בלי לחשוב פעמיים, הורדתם את הכפכף והתחלתם להכות בהן נמרצות או שלפתם מתחת לכיור את ה-K300 או

ריסוס נגד פרעושים בבית

בניגוד למה שרבים נוהגים לחשוב, אותם בעלי חיים קטנטנים, המכונים פרעושים, אינם נחלתם הבלעדית של בעלי חיים מוזנחים. למעשה, הפרעושים גם תוקפים את בני האדם.

בלוג

ריסוס נמלים אפקטיבי

כבר אמרו חכמים גדולים מאתנו: "לך אל הנמלה עצל, ראה דרכה וחכם". אז כנראה יש הרבה מה ללמוד מהנמלה החרוצה אבל מצד שני, מעטים מאוד

בלוג

הטיפול היעיל כנגד רימות בבית

רובנו כבר נתקלנו בעבר ברימות, אך לא ידענו שהם כאלה. פשוט נהגנו לקרוא להם ״תולעים״. אנו פוגשים ברימות הלבנות, הקטנות, הדקות והחלקלקות בד"כ במטבח, סמוך

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע