כל הפתרונות להרחקת יונים | מדריך פרקטי נגד יונים

שלמו פחות ! קבלו יותר !

היונה היא סמל השלום, אבל בניגוד לשלום שאנחנו שואפים אליו, אף אחד אינו אוהב יונים המתמקמות בפתח בידו ומטרידות. השוק כיום מציע מגוון רחב של פתרונות להרחקת יונים ומומחי 'מרכז ההדברה' כאן, כדי לעשות סדר בבלגן.

רשתות יונים ב{HEBROW}

קודם כל, למה רק להרחיק?

מדוע לא לחסל את היונים כמו שעושים עם מזיקים אחרים באמצעות הדברה או רעל? אז למרות שאין עונש בישראל על הריגת יונים, הרי שעדיין נעדיף להרחיק יונים ולא לחסל אותם. קודם כל מבחינה אסתטית – גופות יונים שיש לסלקן אינן מראה מלבב והן גם גוררות זיהומים ומחלות. כמו כן, בחיסול היונים אנו פוגעים בשרשרת האקולוגית ובכך מביאים עלינו מזיקים אחרים. בנוסף, הסיכוי שלנו למגר את התופעה קטן ביותר, שכן אולי נחסל יונים חלשות אך השאר יתרגלו ויתחשלו וכמובן, שטרם נגענו כלל בעניין המוסרי.

ראו גם: ניקוי צואת יונים מחירון

הפרקטיקה שמאחורי הפתרונות להרחקת יונים

שיטות להרחקה יונים עצמית יש כאמור לרוב אבל בשביל שהם יהיו גם פרקטיים ויעילים ולאורך זמן, צריך להבין את "נפש" היונה. היונה אוהבת לשהות במקומות שבהם היא יכולה להתגונן ולהתחבא אך בעיקר היא מחפשת משטח יציב להניח עליו את רגליה. כל משטח, במידה ויזוז יגרום לה לסבל ובעיקר לפחד והיא תעדיף לוותר מלנחות עליו.

לכן, גם פתרונות שהם קשיחים בעיקרם, כמו דוקרני רשת או גדרות מתכת, לא בהכרח יהיו יעילים. היא תמצא אותם כיציבים מספיק עבורה. בנוסף, היונה היא יצור הישרדותי ועקשן, ביחוד המין של "יונת הבית" שהיא הנפוצה בישראל. אם נפריע לה עם משהו מסוים, היא תנסה שוב ושוב ושוב וכן לעיתים, כיצור נבון יחסית, היא תלמד שהדבר ששמו נגדה הוא לא יותר מהסחת דעת לא מזיקה.

ראו גם: רשת לנגד יונים

אילו פתרונות להרחקת יונים עצמית קיימים?

נזכיר רק את הבולטים וננסה לחוות עליהם דעה. ראשית ישנם הדוקרנים. דוקרני הנירוסטה יעילים אבל חסרונם הוא בשטח הקטן יחסית שהם מכסים. לכן, הם מיועדים בעיקר לאדני חלונות, קורות חיצוניים לבית, פתחי חנויות וכד'. שוב, ההמלצה היא לשים דוקרנים גמישים ולא קשיחים ובמיוחד וכאלו שעמידים לקרני ה-UV של השמש, אחרת הם ישברו במהרה. המחיר הממוצע לחצי מטר דוקרנים הוא כ-20 ₪.

קיימים גם פסלי העורבים והדחלילים. אכן עורב יכול להפחיד יונים. אך בסופו של דבר, כמה יונים אמיצות יתרגלו ויבינו שהן לא יפגעו אם יתקרבו ואחרי כמה חודשים- הפתרון יהיה לא אפקטיבי. דחליל או פסל עורב, נשים בסמוך לפתחים קטנים כמו מרזבים או חלונות אלומיניום קטנים. כך המצב עם הפתרונות העושים שימוש בתדרי קול, המבריחים יונים. בסופו של דבר, היונים ילמדו להסתדר גם ברעש זה. מחיר הדחלילים זול יחסית וניתן להשיגם החל מ-20 ₪ גם בחנויות סטוק למיניהם.

גם דבקים למיניהם יעילים רק במידה. לאחר זמן מסוים, הדבק יתכסה באבק, לכלוך מזדמן ונוצות ויאבד מהאפקטיביות שלו, בנוסף יהיה מאוד קשה להסירו ולנקותו לאחר שנשים אותו.

פתרונות להרחקת יונים למשטחים גדולים

כאשר אנו מבקשים למנוע מיונים לנחות על מקום בעל שטח פנים רחב, נזדקק למענה שיכול לכסות מטרז' גדול. בגגות למשל או בארגזי רוח, יש המתקינים קפיצים או רשתות רטט, של חוטי נירוסטה, אשר בעת הנחיתה עליהן, היונים אינן מרגישות בטוחות ומעדיפות להתעופף משם. התקנת חוט רטט במקום נגיש יחסית יעלה כ-100 ₪.

הפתרון, שנחשב ליעיל ביותר והמשלב תחזוקה אפסית ועמידות לאורך זמן, הוא התקנת רשת להרחקת יונים. הרשת, העשויה מחוטי ניילון עמידים, נמתחת באמצעות כבלי פלדת אל-חלד, המעוגנים לקיר והיא מכסה לחלוטין ומונעת כל גישה. פתרון זה אפקטיבי במיוחד למרפסות כביסה, עליות גג, פירים גדולים ואפילו לקירות שלמים של בניינים המעניקים מקומות מסתור ליונים. כל זאת בשל העובדה, שהרשת כמעט ואינה נראית מרחוק ולכן לא פוגעת בצד הוויזואלי של הבניין. מחיר רשת לבדה בגודל ממוצע של 3X3 יעמוד על כ-80 ₪, כאשר סט שלם, כולל האביזרים יעלה החל מ-200 ₪.

ראו גם: איך להתקין רשת נגד יונים?

כאמור, ישנם מגוון פתרונות להרחקת יונים עצמית אבל חשוב לזכור, כי רוב המקומות, שבהן יש יונים הם מקומות גבוהים, בהם יש סכנת נפילה. לכן, מומלץ לפנות לחברות הדברה מקצועיות, מנוסות ומוסמכות לעבודה בגובה, ביחוד כאשר המדובר בפתרון שנרצה לנקוט לגבי שטח גדול.
מומחי 'מרכז ההדברה' ישמחו להמשיך ולהשיב על שאלות נוספות שלכם. אתם יותר ממוזמנים ליצור איתנו קשר.

בלוג

אילו שיטות קיימות להרחקת יונים?

לצערנו, לא פעם אנחנו נאלצים לחפש דרכים כיצד להתמודד עם מצבים בהם חיות שונות מפריעות לאורח החיים השגרתי שלנו ומונעות מאיתנו לתפקד בצורה סדירה. לרוב

בלוג

רשת יונים – כך תחיו בשקט!

מכל האפשרויות הקיימות, למה כדאי לבחור דווקא רשת יונים להרחקה שלהן? כל התשובות בהמשך מאמר זה!   הבעייתיות של היונים למרות שכולנו אוהבים יונים, שהרי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:

מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!