ריסוס נגד נמלים – המדריך

ראיתם שיירה של נמלים צועדת בבטחה במטבח שלכם. בלי לחשוב פעמיים, הורדתם את הכפכף והתחלתם להכות בהן נמרצות או שלפתם מתחת לכיור את ה-K300 או כל ספריי אחר ונתתם שפריץ לכיוונן. ובכן. זו הייתה טעות. אומנם חיסלתם את המפגע שהיה מול עינכם אבל גרמתם ל-2 בעיות אחרות. מומחי 'מרכז ההדברה', מגישים לכם את המדריך הנכון לריסוס נגד נמלים.

הדברת חרקים

קצת על קן הנמלים

כדי להבין למה לא נכון להרוג את הנמלים הבודדות שאנו רואים בעין באותו הרגע, נסביר רגע על מושבת הנמלים, שכנראה התמקמה בקרבתכם. המושבה היא בעצם קהילה גדולה של נמלים בה אלפי עד עשרות אלפים נמלים להם תפקידים שונים. ישנם את הזכרים שהם, יש יאמרו כצפוי, בטלנים שאינם עושים כלום. ישנם את 'הפועלות', שתפקידן להגן ולבנות את הקן אבל בעיקר לצאת, לחפש ולהביא מזון למלכה שבקן. וכמובן, יש את המלכה עצמה, הכי חשובה והיחידה שיכולה להטיל ביצים ובכך להגדיל את הקן. 

אז מה הבעיה לחסל את הפועלות?

אין בעיה. אבל השאלה היא התזמון והצורה. כאשר אתה מחסל את העשרות שאתה רואה, אתה תחגוג את ניצחונך אבל בעצם אתה עושה טעות משולשת: קודם כל, פגעת בבודדות. בקן יש עוד אלפים והם ישובו ויחזרו שוב ושוב. בנוסף, למדנו שהדבר הכי חשוב בקן היא המלכה. הקן יחוסל, רק לאחר שהמלכה תחוסל והיא חיה פי 10 יותר מכל פועלת. לכן צריך להגיע אליה. 

אם אתה מחסל את מה שאתה רואה במטבח, אתה מחסל את הנתיב שלך לקן עצמו וכך יהיה קשה יותר לעקוב אחרי הנמלים לקן הגדול, לאתרו ולפגוע בו באופן ממוקד. בנוסף, כמנגנון הישרדותי, כאשר המלכה חשה שנפגעות רבות מן הפועלות שלה או כאשר זרם המזון אליה מצטמצם עקב הפגיעה בפועלות, היא מתחילה להטיל הרבה יותר. באופן אבסורדי, חיסלת מעט במטבח, דווקא הגדלת בהרבה את הקן. בגלל כל זה, את הריסוס נגד נמלים אתה צריך לעשות חכם.

ריסוס נגד נמלים חכם

אז כאמור, הדרך הכי נכונה וטובה להפטר מן הנמלים היא לעקוב אחריהן לקן שלהם. ברגע שהקן אותר, יש לבצע בו ריסוס או להניח לצידו פתיונות ג'ל. פתיונות הג'ל הן בעצם רעל הנדמה לנמלים כמזון והם נושאים אותו לתוך הקן ובעצם מרעילים את כולו.

ניתן להשיג בחנויות השונות גם חומרי ריסוס שונים וגם פתיונות בצורות שונות. לעיתים, זה יעבוד מהר, לעיתים לא יעבוד כלל. קודם כל חשוב להבין שחומרי הריסוס יכולים להיות מסוכנים. על פי חוק, מי שעובד איתם חייב להיות בעל רישיון הדברה. אבל מעבר לכך, יש חשיבות להתאמת סוג הריסוס או סוג הג'ל לסוג הנמלים ואפילו לעונות השנה, כדי שיהיה אפקטיבי. 

https://www.youtube.com/watch?v=DYWBf6s2rHA

ריסוס נגד נמלים ע"י מדביר

מדביר מקצועי ומיומן, ידע לעקוב בצורה מדויקת אחרי הנמלים וכן לאתר קינים שלא הייתם מודעים לקיומם. אנו נוטים לחשוב שקינים נמצאים רק בחצרות ובגינות אבל למעשה הם יכולים לשגשג גם בקירות, בשקעי חשמל ומאחורי הארונות או המקרר. המדביר גם ידע לזהות את סוגי הנמלה ולהתאים להם את סוג הריסוס, בהתאם לפרק הזמן והמזון אותו צורכות הנמלים בעונה. 

המדביר גם משתמש במרססים מקצועיים, היכולים להחדיר ריסוס נגד נמלים למקומות עמוקים או צרים. בנוסף, המדביר יבצע הדברה משולבת של חומר ריסוס, הן מחוץ לבית והן בתוך הבית וכן יניח פתיון גרגירי ופתיון ג'ל- שרק שילוב שלהם ייתן תוצאה אגרסיבית ואפקטיבית. 

ואולי הכי חשוב: מדביר מקצועי גם ייתן לכן תעודת אחריות, המחייבת אותו לשוב לטיפול נוסף, אם ההדברה לא הצליחה. מחיר ריסוס נגד נמלים, הכולל טיפול משולב ע"י מדביר מקצועי, בבית בגודל ממוצע, יהיה החל מ-400 ₪.

'מרכז ההדברה' הינה חברת הדברה מקצועית ומנוסה גם בתחום ריסוס נגד נמלים. פנה אלינו ותשיג את התוצאות הטובות ביותר

בלוג

האם יש דבר כזה הדברה ירוקה?

אם יש בביתכם תיקנים, נמלים או מכרסמים, אין ספק שכדאי מאוד שתזמינו חברת הדברה שתטפל לכם בעניין בצורה הטובה ביותר. הימצאותם של חרקים או מזיקים

ריסוס נגד יתושים בחריש

  זקוקים לריסוס נגד יתושים בחריש? נמאס לכם להיעקץ פעם אחר פעם? הגעתם למקום הנכון! אין ספק שאחד הדברים המטרידים ביותר במרחב הביתי, בגינות הציבוריות

ריסוס נגד יתושים בעומר

  זקוקים לריסוס נגד יתושים בעומר? נמאס לכם להיעקץ פעם אחר פעם? הגעתם למקום הנכון! אין ספק שאחד הדברים המטרידים ביותר במרחב הביתי, בגינות הציבוריות

ריסוס נגד יתושים בתל-אביב

  זקוקים לריסוס נגד יתושים בתל-אביב? נמאס לכם להיעקץ פעם אחר פעם? הגעתם למקום הנכון! אין ספק שאחד הדברים המטרידים ביותר במרחב הביתי, בגינות הציבוריות

ריסוס נגד יתושים ביפו

  זקוקים לריסוס נגד יתושים ביפו? נמאס לכם להיעקץ פעם אחר פעם? הגעתם למקום הנכון! אין ספק שאחד הדברים המטרידים ביותר במרחב הביתי, בגינות הציבוריות

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
התקשרו עכשיו