ריסוס נמלים אפקטיבי

כבר אמרו חכמים גדולים מאתנו: "לך אל הנמלה עצל, ראה דרכה וחכם". אז כנראה יש הרבה מה ללמוד מהנמלה החרוצה אבל מצד שני, מעטים מאוד ביננו, יחיו בשלום עם קבוצת נמלים שחדרה אל תוך הבית שלנו או נכנסה לאוכל שלנו. רובנו נבצע באופן מידי ריסוס נמלים.

על מושבה ומלכה

קודם כל נבדיל: כשאנו מדברים על ריסוס על נמלים איננו מתכוונים למרסס ספריי בבקבוק לחץ, המוציא נתז של חומר ההורג את הנמלים. הריסוס הזה עובד, אבל הוא עובד נקודתית. הוא הורג את הנמלים שרוססו ישירות ולא מעבר. 

דוגמאות עכבישים

רוב הנמלים נמצאות חיות במושבות והן בונות לכל מושבה קן. הקן יכול לעיתים להיות גם בעומק 5 מטרים מתחת לקרקע. לפעמים, נראה גם תלולית עפר מעל הקן, תלוי בעיקר בסוג הנמלה ויש כ-200 מינים אפשריים, רק בישראל, ביניהן הבנאית הישראלית, הנמלה המורית, נמלת הקציר ועוד.

אגב, אם חשבתם שקן הנמלים נמצא רק בקרקע-טעיתם. קן יכול להבנות גם בתוך הקיר, בין הרצפות והאריחים, בתוך שקעי חשמל, מאחורי ארונות, בתוך דפנות ארונות מעץ ובשל העובדה שהנמלים אוהבים חום ומים, נמצא רבות מהן גם ליד המקרר או בר המים. עוד טעות נפוצה היא החשיבה שנמלים יש רק בקומות קרקע. ובכן, רבים מאתנו יצטרכו ריסוס נמלים גם אם הם גרים בקומה 10. לנמלים יכולת טיפוס מרשימה כדי להשיג אוכל והן מסוגלות לעלות בעזרת צנרת הבניין עד כ-40 מטר.

תפקידן של רוב הנמלים הפועלות הוא להביא אוכל למלכה שבתוך הקן. קשה להאמין אבל יש להן תפריט משתנה לפי עונה. לעיתים הן יחפשו פחממות, לעיתים סוכרים ויתעלמו ממזונות אחרים. כאשר המלכה מקבלת את אספקת מזונה, הקן מתקיים. מלכה יכולה לחיות גם 30 שנה (פועלות רק עד 3 שנים) וכאשר היא מתה, הקן למעשה מסתיים. לכן, ריסוס נמלים יעיל- יופנה כלפי המלכה, הנמצאת בקן.

ריסוס נמלים אפקטיבי

ריסוס לבדו, בין אם הוא באמצעות חומר שקניתם בחנות ונעשה על ידכם עצמאית ובין אם הוא נעשה ע"י מדביר, יכול להיות יעיל, אך רק במידה. הריסוס מתבצע לאורך דפנות הבית בתוכו ומחוצה לו. רבות מהנמלים יפגעו אבל האפקט יכול להיות הפוך. המלכה חשה במצוקה ומתחילה להגביר את הטלת הביצים ובכך מאוששת את הקן. תהליך ריסוס נמלים יהיה חייב לכלול גם מעקב ואיתור הקן עצמו- כדי לפגוע במלכה.

לכן ריסוס אפקטיבי יהיה ריסוס משולב המתבצע ע"י מדביר מוסמך. למה דווקא מדביר מוסמך? קודם כל כי מדובר פה בחומרים כימיים (אין דבר כזה ריסוס אורגני. גם חומרים אלו מסונתסזים מחומרים כימיים). החומר מחייב ידע בשימוש ומחייב רישיון הדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה. שנית, מדביר מיומן יודע להתאים את סוג החומרים לסוגי הנמלים וכן לאתר קינים חבויים או להגיע באמצעות מכשור מיוחד לקינים פחות נגישים. בנוסף, המדביר ישתמש בטיפול משולב: ריסוס נמלים מתקדם, לצד שימוש בפיתיון גרגירי המונח בסמוך לקן וכן בפיתיון ג'ל, המכיל רעל חזק. 

זה גם בידיים שלכם

ריסוס נמלים זה הפתרון. אבל אפשר למנוע או לצמצם את תופעת הנמלים. הנמלים מחפשות מזון. והן מחפשות את הפתרון הקל והמהיר. מבחינתן 'קל' זה פרורים שלא ניקו מהרצפה, אוכל פתוח שלא הוכנס לכלים אטומים, סוכר שנפל על השיש כשרצינו להכין קפה וכד'. אז שמירה על ניקיון וכן אטימת חריצים, סדקים וחורים בקירות, המהווים את נתיב הכניסה של הנמלים לבית יכולה לעזור גם כן.

ריסוס נמלים מחיר

מחיר ריסוס והדברת נמלים נקבע ע"י גודל הבית וכמות האמצעים המושקעים. כאמור, מומלץ שלא לבצע ריסוס בלבד אלא טיפול משולב. טיפול ממוצע שכזה יהיה החל מ-400 ₪. זכרו לדרוש מבעל המקצוע רישיון מדביר תקף וכן תעודת אחריות להצלחת הטיפול.

'מרכז ההדברה' מתמחה בריסוס נמלים ובהדברת מזיקים. מאחורינו אלפי לקוחות מרוצים שסייענו להם בהצלחה במגוון בעיות הדברה. נשמח לסייע גם לכם.

בלוג

כל השיטות להרחקת יונים מהבית

יונה לבנה היא סמל לשלום, זוג יונים הן סמל לרומנטיקה ויונים במרפסת הן סימן מובהק לצרות. הכירו את תור העיר – היונה העירונית המרעישה והמלכלכת

הדברת נדל
בלוג

הרחקת דבורים בצורה יעילה

"על הדבש ועל העוקץ" כבר שרו המשוררים והתכוונו בעיקר לדבורים. מצד אחד בעל חיים בעל תרומה אדירה לטבע, כמו האבקת צמחים, וכזה הנותן לנו את

בלוג

הרחקת עטלפים המלצות לטיפול נכון

העטלף הוא אחד מבעלי החיים בעלי יחסי הציבור הגרועים ביותר. מאשימים אותו בהעברת מחלות, במציצת דם ובעוד אגדות. גם אם כל אלו אינם תמיד נכונים,

הדברה נמלי אש
בלוג

הדברת עקרבים והרחקתם

עקרבים, כמו נחשים, הם מסוג המזיקים המפחידים ומטילי המורא הגדולים ביותר בקרב בני האדם. למען האמת, מתוך 21 מינים וסוגים של עקרבים החיים בישראל, רק

הדברת חרקים
בלוג

הדברת נמלים בגינה

אנחנו רואים אותן צועדות בשיירה ארוכה, מתחילות בגינה וחודרות דרך החלונות, השקעים  או מתחת לדלתות. הן בדרכן לקחת מזון מתוך הבית והארונות, בדרך חזרה לקן

מדביר חרקים
בלוג

הדברת חולדות בביוב- כך תעשה זאת נכון

חולדות הן בעיה רצינית וגדולה. הכוח העצום שלהן, הנזק שהן מסיבות, הפגיעות הפיזיות שהן עלולות לגרום והמחלות שהן מעבירות הופכות אותן בצדק לאויב מר, שחובה

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
התקשרו עכשיו