המדריך המקיף ביותר: איך לבחור רשת להרחקת יונים

אין אחד מאיתנו שלא נחשף לנזקי יונים. אומנם הן אינם מזיקות לאדם באופן ישיר אך הלכלוך הרב שהן עושות והקינון שלהם בכל מקום, מציקים ומטרידים כאחד. מכייוון שהפגיעה היא בעיקר אסתטית ותחושתית, אין לפגוע ביונים עצמם ואין להורגם. הרג של יונים גם לא יגרום לפתירת הבעיה אלא בעיקר לפגיעה ביונים החלשות ומצד שני חיזוק הישרדותן של היונים החזקות.
מתוך כך, הלכו והתפתחו עם השנים שיטות רבות להרחקת יונים, כאשר כל שיטה משתמשת בטכניקה שונה לגרום אי נחת ליונה, כך שתצטרך לעוף למקום אחר. אולם ללא ספק, השיטה היעילה, המוצלחת והאפקטיבית ביותר היא רשת להרחקת יונים.

רשתות יונים ב{HEBROW}

מהי בעצם רשת להרחקת יונים?

כאשר אנו מדברים על רשת להרחקת יונים, אנו מדברים על תחום נרחב של אביזרים, בגדלים שונים, המסייע לנו בעצם לסגור שטח מסויים באמצעות רשת, אשר למעשה מונעת את הגישה של היונה למקומות אלו. הרשת אינה פוגעת ביונים אלא חוסמת את דרכם לחלוטין ושולחת אותם למקומות אחרים עבירים יותר.

רשתות יכולות להיות עשויות מכמה סוגים של חומרים: פלסטיק, מתכת, ניילון וחומרים מתקדמים כמו פוליאטילן, המורכבת שטי וערב ויוצרת חורים קטנים, המעניקים לה מראה שקוף. הרשת עצמה יכולה להגיע במבחר צבעים, הפופולארים שבהם הם שחור, לבן ושקוף, כאשר לעיתים יש הרוכשים גם רשתות בצבעים המתאימים לבניין, ליצירת מראה אסתטי.

בכל מקרה, צורתה הייחודית של הרשת, כאשר היא נפרסה במקצועיות, אינה מאפשרת לראות אותה כמעט מרחוק, כך שאינה מהווה מפגע אסתטי לעיין. את הרשת אפשר לחבר בצורה פשוטה לקיר אך לרוב, כדאי לבצע זאת בצורה איכותית ע"י מתיחתה בין כבלי פלדת אל-חלד, אשר מעוגנת בווים, טבעות ואביזרים מיוחדים לקיר, כך שניתן למתוח את הרשת ולהשיג אין חסימה טובה יותר ואין אסתטיקה מרבית.

ראו גם: הדברת כיני יונים

מה חשוב לשים לב ברשת להרחקת יונים?

ראשית יש לבדוק את התאמתה של הרשת לסוג שאנו רוצים להרחיק. הרשת בנויה מעיניים, כאשר ליונים הגדולות יותר מספיק גודל עיין של 5X5 ס"מ ואילו להרחקת ציפורים קטנות יותר כמו זרזירים או דרורים, נשתמש ברשתות עין של 2X2. בנוסף, יש לבדוק את התאמתה של הרשת למזג האוויר הישראלי, לגשם ולרטיבות ולקרני ה-UV. הרשת היא פתרון ארוך טווח ולא נרצה שהיא תשבר, תקרע או תיהרס במהרה.
בעבר, נהגו להשתמש ברשת להרחקת יונים שהייתה עשויה מתכת או פלסטיק, אולם מחקרים גילו, כי הן אפקטיביות פחות. לכן, מומלץ היום להשתמש בעיקר ברשתות ניילון או כל חומר גמיש אחר הנעה בצורה אשר גורמת ליונים לברוח וגם עמידה יותר.

להיכן הרשת מתאימה?

רשתות מיועדות להעניק פתרונות למקומות גדולים מאוד או בעלי נפח רב, שדרך החסימה או ההפרעה בחלופות האחרות אינה אפקטיבית. בין השאר, משמשת רשת להרחקת יונים למקומות כמו מסתורי כביסה, חצרות פטיו, פירים, עליות גג, חצרות אנגליות של מרתפים, בליטות בבניינים, מרפסות שירות ועוד.

ראו גם: איפה קונים רשת נגד יונים?

התקנת רשת להרחקת יונים באופן עצמי, היא אפשרית?

כעקרון כן ויש רשתות שניתן לקנות בחנויות מתמחות. אך התקנה עצמית מומלצת בעיקר למקומות קטנים כמו מערכות מיזוג או מקומות נמוכים. בשאר המקרים עדיפה הסצייעות בחברה מוסמכת. לחברה שכזו, יכולות וציוד שאין לאדם הפרטי והם עוזרים לה להתקין בצורה איכותית ומותאמת יותר, בוודאי כשמדובר בכמה אזורים או שטח נרחב מאוד. אך הסיבה החשובה ביותר היא העובדה, שלרוב התקנת רשתות תעשה במקומות גבוהים מאוד או מחוץ לקירות הבית. זהו דבר מסוכן הדורש הן מיומנות והן הסמכה לבצע עבודות גובה. הכי חשובה היא הבריאות שלכם ולא נרצה שחלילה יקרה אסון.

התקנת רשת יונים

מה מחירה של רשת להרחקת יונים?

יש כל כך הרבה סוגים ומותגים המציעים אביזרים וציוד בתחום, כאשר לכולם מחיר אחר. כמובן, שהמחיר הוא גם נגזרת של איכות החומרים, גודל הרשת ועוד. מחיר רשת לבדה, בגודל 2X3 מטרים יחל ב-80 ₪, כאשר סט שלם, הכולל גם את הרשת, את המחברים ואת כל הדברים הנלווים, יעלה החל מ-200 ₪. חברות מקצועיות, המתמחות גם בעבודת גובה ובסגירת שטחים גדולים יותר יעלו לנו החל מ-700 ₪.

אנו ב'מרכז ההדברה' מתמחים במגוון פתרונות להרחקת יונים וכן בהתקנת רשתות שיעניקו לכם שקט נפשי מן היונים. נשמח לעמוד ולייעץ לכם בכל שאלה.

על חשיבות ההדברה בבית מגורים

על חשיבות ההדברה בבית מגורים. הדברה, כמו כל תהליך עונתי שמבצעים פעם בכמה חודשים, היא תהליך חשוב ביותר שמטרתו לאפשר לנו לחיות חיים בריאים, נקיים

כל הדרכים לבית אסתטי

כל הדרכים לבית אסתטי סביבת מגורים אסתטית ונקייה חשובה מאד לשמירה על רמת הבריאות האיתנה שלנו ושל האהובים שלנו שמתגוררים עימנו באותו בית. אין ספק

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
התקשרו עכשיו