הדברת יונים

שלמו פחות ! קבלו יותר !

המונח הדברת יונים יכול מאוד להרתיע, אפילו כשאתם נתונים תחת המטרד הבלתי אפשרי של לשלשת יונים, סירחון מתמיד וציוצים אינסופיים בשעות הקטנות של הלילה והבוקר. בהיבט זה חשוב להקדים ולומר את הדבר הפשוט: הדברת יונים אינה כרוכה בהדברה של היונים או בהמתה שלהן, אלא בהדברה של המטרד שהן גורמות באמצעות הרחקתן. ואחרי שאמרנו את זה, איך מתבצעת הדברת יונים? איך אתם יכולים לסייע להצלחת ההדברה? איך תבטיחו שלאחר שסילקתם את כל היונים מהמקום, הן גם לא ישובו אליו? ומדוע כל כך חשוב לבצע את ההדברה באמצעות גורם מקצועי בלבד? את התשובות לכל השאלות הללו נותנים לכם בשורות הבאות, המומחים של מרכז ההדברה הישראלי, המתמחה בכל סוגי ההדברות לרבות הדברת יונים והרחקתן.

כיצד מבוצעת הדברת יונים?

הדברת יונים היא פעולה הנחלקת לשלושה שלבים. בשלב הראשון עלינו להרחיק את כל היונים מהמבנה, להוציא אותן ממקומות המסתור ולהבטיח כי לא נותרה אף יונה באזור. בשלב השני אנחנו אוטמים למעשה את כל אזורי המסתור והקינון שבגינם הגיעו היונים מלכתחילה ולבסוף אנו מיישמים מספר אלמנטים שמיועדים להבטיח כי היונים לא תחזורנה בעתיד. וכעת ביתר פירוט: תחילה אנחנו רוצים לוודא שכל היונים המטרידות את מנוחתנו כבר זמן רב, תסולקנה מהמבנה. את מרביתן ניתן להרחיק באמצעות הפחדה, אבל חלקן גם מסתתרות במקומות מסתור פנימיים וכדי לסלק אותן ניתן לעשות שימוש בפיזור עשן שמרתיע אותן וגורם להן לצאת ממקום המסתור ולהסתלק.

הדבר החשוב ביותר בשלב ראשוני זה של סילוק היונים הוא לוודא שבסופו לא נותרה אף יונה באחד החללים הסגורים במבנה. יונה שנשארה "בשטח" עלולה להיכלא בתוכו לאחר פעולות האיטום שנעשות במסגרת הדברת יונים. במצב זה תגווע היונה ברעב ותהפוך לפגר שייצר מטרד חדש של סירחון, זבובים, חרקים ואפילו זיהומים ומחלות. זוהי אחת הסיבות המרכזיות, גם אם לא היחידה, שבגינה אתם רוצים לבצע הדברת יונים בסיוע גורם מקצועי בלבד.

לאחר שסילקתם את היונים, כעת צריך לסתום את כל החרכים, הפתחים ומקומות המסתור שבגללם הגיעו היונים מלכתחילה. את זה עושים בעיקר באמצעות רשת יונים תקנית, שהיא רשת פלסטית אותה ניתן לחתוך לפי מידה ולהציב אותה במקומה ללא צורך בקיבוע בעזרת מסמרים או ברגים. הרשת עצמה היא גמישה כך שניתן לכווץ אותה לגודל המתאים ולדחוס אותה בפתח החרך כך שתיוותר במקומה בזכות החיכוך וללא צורך בקיבוע. פרט זה הוא פרט חשוב מאוד שכן אתם לא רוצים לחיות עם רשתות שמקיפות אתכם לנצח, ובשלב כלשהו תרצו להסיר אותן. קלות יישומן והסרתן הוא מרכיב מפתח ביעילות של רשתות יונים.

לבסוף, חשוב להתקין מספר אלמנטים שיבטיחו כי היונים לא תרצנה לחזור למבנה שלכם. את זה תוכלו להשיג למשל באמצעות דוקרני פלסטיק לא מזיקים אותם ניתן לפרוש על אדן החלון והגג, באופן שלא יאפשר ליונים אפילו לעמוד במקום אחד לרגע אחד. בתנאים אלה, סביר מאוד להניח שהיונים כבר לא יחזרו לבניין שלכם ויחפשו לעצמן אזור קינון חלופי.

עשוי להידרש גם שינוי התנהגות מצדכם

ואחרי שפירטנו את המהלך הטכני של הדברת יונים, חשוב לזכור שגם לכם יש השפעה על היכולת של היונים להטריד את מנוחתכם. אחת הסיבות המרכזיות שבגינן מגיעות יונים לאזור מסוים ומתחילות לקנן בו, הוא זמינות גבוהה של מזון. זמינות זו יכולה לבוא לידי ביטוי באמצעות אחד השכנים שמפזר פירורי לחם או לחמים ישנים בכניסה לבניין, או אולי פירורים שאתם עצמכם מפזרים על אדן החלון ובמרפסת מתוך רצון טוב להאכיל את הציפורים, אבל בכך אתם למעשה יוצרים את הבסיס להתהוות המטרד. על כן, גם לאחר שהזמנתם שירות הדברת יונים וגם לאחר שהיונים כבר סולקו מהאזור, חשוב שתבחנו את ההתנהגות שלכם עצמכם ותבחנו האם אתם עושים פעולות שיכולות למשוך את היונים מחדש ובכך להחיות את המטרד ממנו כל כך סבלתם. שקיות אשפה, פחים פתוחים, פירורי לחם, זרעי פרחים ועצים שמפוזרים בשטח, כל אלה יכולים לקרוא שוב ליונים.

מרכז ההדברה הישראלי מוכן בכל עת לבצע עבורכם הדברת יונים מכל מבנה ובכל היקף, ובמסגרת זו גם תקבלו הדרכה כיצד עליכם לנהוג בכדי להבטיח שהיונים לא תשובנה אליכם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:
 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
הדברת פשפש המיטה
כיצד הדברת פשפש יכולה לשפר את שנת הלילה שלך

הדברת פשפש המיטה היא פעולה פשוטה ואפקטיבית שיכולה לשפר באופן משמעותי את איכות השינה שלך. בעזרת הדברת פשפשי המיטה, אפשר להרגיע את הרוח ולהכניס רוגע לערב לפני השינה. במאמר זה, נסקור את יתרונות הדברת פשפש, ונלמד כיצד להשתמש בה בצורה יעילה כדי ליהנות משנת לילה מרגיעה ומשדרגת.

אילוף כלב
תפקיד העקביות באילוף כלבים: עקרונות מפתח לתוצאות שנמשכות לזמן רב

עקביות נחשבת לרוב כאחת מאבני היסוד של תהליך אילוף כלבים מוצלח. זו לא רק הצעה אלא עיקרון בסיסי שעומד בבסיס כל תהליך עיצוב ההתנהגות של הכלב. בין אם אתם מלמדים פקודות ציות בסיסיות, מנסים לתקן התנהגויות לא רצויות או לעבוד על פקודות ותרגילים מתקדמים, עקביות היא המפתח להשגת תוצאות עם הכלב לטווח רחוק.

ביטוח לעסק
פוליסות ביטוח לעסק – מה היא כוללת ולמה זה חשוב?

אנחנו משקיעים לא זמן בתכנון, בנייה ופיתוח של העסק שלנו. לא משנה במה אנחנו מתעסקים ולמה משנה כמה גדול או קטן הוא, מי קהל היעד שלנו ומה המטרות שלנו, בסופו של דבר העסק שלנו הוא הגורם העיקרי אם לא היחידי שמייצר לנו פרנסה ומאפשר לנו לייצר הכנסות. אנחנו משקיעים את מיטב זמננו וכספנו בשביל לפתח אותו, בשביל שיכול לייצר עבורנו ביטחון כלכלי באופן עקבי.

וטרינר
למה כדאי לכם ללמוד קורס אח וטרינרי?

אח וטרינרי מספק טיפול מקצועי מלא חמלה לחיות המחמד שלנו מדי יום על ידי שילוב ההבנה התיאורטית מדעית עם ניסיון מעשי. כל מי שמחפש מקצוע מספק שבו הוא יכול להשפיע באופן מוחשי על חייהם של בעלי חיים ימצא את התפקיד של עוזר וטרינר כאידיאלי עבורו.

קוטל יתושים חשמלי – איזה לבחור כדי שיעשה את העבודה?

ככל שהטמפרטורות עולות, מספר הזבובים, היתושים ושאר החרקים המעופפים עולה בהתאם, ואתם בוודאי מחפשים את הדרך היעילה ביותר להיפטר מהם ולהרחיק אותם מהחצר שלכם. אחת השיטות היעילות ביותר שעומדות לרשותכם, היא קוטל היתושים החשמלי.

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!