הדברת עכברים בחצר

שלמו פחות!קבלו יותר!

הדברת עכברים בחצרהדברת עכברים בחצר

לא נעים לפתוח באמת הפשוטה הזאת, אבל הכרחי לומר שנוכחות של עכברים בחצר, מעידה בדרך כלל על הזנחה של החצר. עכברים לא יגיעו לחצר שאין להם מה לחפש בה. אם הגיעו עכברים אל החצר שלכם, זה אומר שהם מוצאים בה מקומות מסתור אפקטיביים ואולי גם מקורות מזון בלתי נדלים. זה יכול לקרות למשל בחצרות שאינן מטופחות כלל ובהן מושלכת פסולת בצורה כזאת שיוצרת מקומות מסתור רבים לעכברים. במקרים אחרים, חצרות בהן נהוג לאכול ארוחות או להשליך פסולת אורגנית, יכולות להפוך למוקד משיכה לעכברים בגין המזון. כאשר העכברים כבר הגיעו, יהיה עליכם לבצע הדברת עכברים בחצר על מנת שתוכלו באמת להיפטר מהם ועל כך נספר לכם ממש כאן בשורות הבאות.

 

הדברת עכברים בחצר – קודם כל מניעה

אז כפי שאמרנו קודם לכן, הדבר החשוב ביותר לבצע לצורך סילוק עכברים מהחצר הוא פשוט לסדר את החצר ולנקות אותה בכדי לוודא שאין בה שום דבר שיכול להוות אטרקציה לעכברים – לא מקומות מסתור ולא מקורות מזון. כמו כן, קחו בחשבון שחצר המהווה אטרקציה לעכברים יכולה להפוך בקלות לאטרקציה למזיקים אחרים כמו חולדות, עקרבים, מקקים, נמלים ואפילו נחשים, שימצאו בחצר גם את כל יתר המזיקים המגיעים אליה. על כן, אם אתם סובלים ממכה של עכברים בחצר, התחילו בכך שאתם מפנים את כל הפסולת, מנקים אותה משיירי מזון ושיירים אורגניים למיניהם ומסלקים ממנה כל דבר שיכול להוות מקום מסתור. פרוצדורה זו לבדה, יכולה לגרום להסתלקותם של כל העכברים מהחצר ולאובדן הערך שלשמו הם הגיעו לחצר מלכתחילה. אחרי שאמרנו את זה, במרבית המקרים, סידור וניקוי החצר לא יספיקו ויהיה צורך לבצע גם הדברת עכברים בחצר.

הדברת עכברים בחצר – איך עושים את זה? 

הדברת עכברים בחצר אין משמעותה בהכרח הדברה או חיסול של העכברים עצמם, אל הדברה וחיסול של התופעה. לשם כך נוכל להשתמש במספר אמצעים, אך תוך שימת לב לכך שחלק מן האמצעים יכולים לייצר לא מעט בעיות לאור העובדה שהם מיושמים בשטח הפתוח. כך למשל, פיזור רעל עכברים יכול אולי להשיג את המטרה, אבל באותה הזדמנות יכול לפגוע ואף לגרום למותם של בעלי חיים אחרים בסביבה ובכלל זה חתולים, כלבים ואולי גם חיות בר המסתובבות באזור.

בכפוף לכך, השיטה הטובה ביותר לביצוע הדברת עכברים בחצר היא שיטת ההדברה האלקטרונית. שיטה זו מבוססת על פיזור מכשירים המשדרים גלי קול אותם לא יכולים בני אדם לשמוע, אך אותם גם לא יכולים עכברים לסבול. הצבת המכשירים במרחב חייבת להתבצע בצורה כזאת שיוצרת כיסוי מלא 360 מעלות, כך שהעכברים לא יוכלו לשהות ולא יוכלו להתקרב למתחם מאף כיוון. כמו כן, מכשירים אלה יכולים לסייע גם בהרחקת מזיקים אחרים שגם אותם הייתם שמחים לא לראות לא בחצר ולא בבית.

האם ניתן להציב מלכודות בחצר?

התשובה היא בהחלט כן ובלבד שאתם מודעים לכך שזה יכול להיות מאוד מתסכל ואולי גם לפגוע בבעלי חיים אחרים שאינכם מתכוונים לפגוע בהם. כך למשל, מלכודות קפיץ יכולות להיות מופעלות גם על ידי כלבים, חתולים, שועלים, קיפודים וחיות אחרות שאולי מסתובבות באזור ויכולות להיפגע בעת היתקלות עם המלכודת. מלכודת כלוב לעניין זה, היא המלכודת היעילה ביותר, שכן היא מלכתחילה לא נועדה לפגוע בעכבר אלא רק ללכוד אותו. כלבים וחתולים לא יושפעו ממנה כלל ובעלי חיים קטנים אחרים אולי יילכדו בתוכה, אך תמיד תוכלו לשחרר אותם חזרה לטבע.

יחד עם זאת ואחרי שאמרנו את זה, אתם בהחלט רוצים להימנע משימוש ברעלים שונים, שכבר יכולים להביא את הסיכון לסביבה לרמה בלתי נסבלת. בנוסף לכך, שימוש ברעל עכברים מותר אך ורק לגורם מורשה, שגם יודע איך ליישם אותם מבלי לסכן בעלי חיים אחרים בסביבה. על כן, אם אתם רוצים לבצע הדברת עכברים בחצר, חשוב מאוד שתעשו זאת בסיוע גורם מקצועי, שיוכל לסייע לכם גם במתן המלצות לגבי תחזוקה וטיפול של החצר בכדי למנוע את הפיכתה למוקד משיכה לעכברים ומזיקים אחרים וגם בביצוע ההדברה עצמה וסילוק כל העכברים מהחצר מבלי לסכן בעלי חיים אחרים ומבלי להפוך את התהליך לארוך ומתסכל מבחינתכם.

הדברת נמלים ירוקה
בלוג

איך לטפל בנמלי אש בבית ובגינה?

נמלת האש, אותה נמלה בצבע כתום אדמדם שהגיעה לישראל בשנות האלפיים, היא זן מעט שונה מהנמלים שמוכרות לכם והיא נחשבת למזיק מטריד במיוחד בבית ובגינה.

בלוג

איך מבדילים בין צרעות לדבורים

מה ההבדל בין דבורה לצרעה? לפני שנדבר על ההבדלים, כדאי לדעת שגם הדבורים וגם הצרעות משתייכות לאותה משפחה – משפחת הדבוראים. חיצונית הן קצת דומות

הדברת עכברים בגינה
מדביר עכברים

הדברת עכברים בגינה

הדברת עכברים בגינה לאנשים שאינם סובלים ממנה, הצרה של עכברים בגינה יכולה להישמע כמו צרה של עשירים אבל אתם יודעים טוב יותר. אתם יודעים שעכברים

הדברת עכברים בחצר
מדביר עכברים

הדברת עכברים בחצר

הדברת עכברים בחצר לא נעים לפתוח באמת הפשוטה הזאת, אבל הכרחי לומר שנוכחות של עכברים בחצר, מעידה בדרך כלל על הזנחה של החצר. עכברים לא

הדברת עכברים
מדביר עכברים

הדברת עכברים

הדברת עכברים עבור אנשים מסוימים, עכבר בבית הוא מצב לא נעים שיש לטפל בו. עבור אחרים, מדובר בקטסטרופה של ממש וחוסר יכולת לשבת ולהירגע עד

הדברת נמלים ירוקה
הדברת נמלים

הדברת נמלים ירוקה

הדברת נמלים ירוקה בעידן המודרני בו אנו חיים, הדברה של חרקים ומזיקים מבוצעת בעיקר באמצעות חומרים כימיים רעילים, שרובם אינם רעילים לאדם במינונים המיושמים, אך

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:

מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!