סילוק קן צרעות בזהירות ונחישות

קן צרעות הינו דבר מפריע מרתיע ומאיים. הצרעה דומה לדבורה, אך גודלה הוא פי 3 ועקיצתה מסוכנת הרבה יותר, במקרים רבים עד כדי סכנת מוות. בניגוד לדבורה, היכולה לעקוץ רק פעם אחת בטרם היא מתה, הצרעה יכולה לעקוץ שוב ושוב ושוב. תכפילו זאת בקן שלם שיכול להכיל גם כ-5000 צרעות ותבינו למה סילוק קן צרעות הוא הכרחי אך הכרחי עוד יותר לעשות זאת בזהירות.

צרעות או לא להיות

בעולם כולו ידועים למעלה מ-140 סוגים שונים של צרעות. בישראל קיימים אחדים מביניהם ובמיוחד צרעת הפלך, הצרעה הגרמנית והצרעה המזרחית, שרבים מכנים אותה 'דבור'. הצרעות פעילות במהלך חודשי סוף האביב עד תחילת החורף והן מתגלות בעיקר כוחן בחודשים יולי ואוגוסט. ישנה חשיבות עצומה לבצע סילוק קן צרעות, לפני הגעת הצרעות לשיא פעילותן ובמיוחד כאשר הקן נמצא רק בתחילתו ואז מכיל כמות מועטה של צרעות ולא אלפים. סילוק קן פעיל וחזק הוא מסובך מאוד.

את הקן שלהן הצרעות יכולות להקים בין העצים בגזעים ובענפים במקום מוסתר או ממש בבית שלכם, בייחוד במרפסות כביסה, עליות גג, צמוד למערכות מיזוג, בפתחי חלונות ובין סתם גרוטאות הזרוקות בסמוך לבית.

סילוק קן צרעות רק בצורה מקצועית

ניתן להגיד בנחרצות שאת סילוק קן צרעות תשאירו למדברים מקצועיים ואל תנסו לעשות זאת בעצמכם. הנה כמה סיבות מוצדקות לקביעה זו: החשובה ביותר, היא שהצרעות מסוגלות להשיב מלחמה. אתם לא יודעים האם אתם אלרגיים לעקיצה וגם אם לא, עקיצות רבות מסוגלות להביא לכדי סכנת חיים, גם אם אתם לא אלרגיים. 

כאמור, הצרעות לא ישבו בשקט ויתקפו בהמוניהם את מי שינסה להרוס את ביתן. לכן, המדביר יהיה מצויד בלבוש מגן מיוחד, שיגן עליו מפני העקיצות (ממש כמו כוורן) ובכובע עם רשת המסתיר את פניו. בנוסף, המדביר ישתמש בעזרים נוספים כמו מפזר עשן, ש"מבלבל" מעט את הצרעות ומונע מהן לעוף. ככלל, רוב רובן של סילוק קן צרעות, יתבצע בחושך, אז באופן טבעי הצרעות לא עפות ויכולת התקיפה שלהן יורדת.

סיבות אחרות להעדפת מדביר מקצועי בעת סילוק קן צרעות היא העובדה שמשתמשים בחומרים רעילים, ששימוש לא נכון בהם עלול להיות מסוכן ובאופן כללי אף מחייב אישור מיוחד ורישיון מדביר מוסמך. בנוסף, רבים מקני הצרעות, ימוקמו במקומות גבוהים מאוד, שהגעה אליהם כרוכה בסכנת נפילה מגובה רב. למדביר מקצועי יש גם ציוד לעבודה בגובה וגם ציוד נוסף, כמו מרססים טלסקופיים, היכולים להגיע לכל מקום. אל תתפתו לכל מיני 'תרופות סבתא' המופצות ברשת. הן לא יעילות וכאמור, כרוכות בסיכון שלכם.

איך מבצעים סילוק קן צרעות?

כאמור, המדביר יפעל בחשיכה וינסה לאתר את קן הצרעות. במידה והוא יזהה את מחבואו, הוא יבצע ריסוס מיוחד, התלוי לפי סוג הצרעה שזיהה. יש ריסוסים הקוטלים את הצרעות ברעל וישנם ריסוסים, הגורמים לכנפיהם להדבק ובכך בסופו של דבר למות. לרוב, הצרעות ימותו במקום ומיד.

אם הקן לא נמצא או שמקומו ידוע אך הגישה אליו קשה במיוחד, המדביר ישתמש בפיתיונות מורעלים, כשהמטרה היא שהצרעות, יביאו את הרעל למלכתם שבקן. שיטה אחרת היא האבקת האזור הסמוך לקן ברעל, אותו יפגשו הצרעות כאשר הן מגיעות או יוצאות מהקן. בכל מקרה, בסוף התהליך יש חשיבות לאטום את הקן הבנוי או לסלקו, אחרת יגיעו צרעות אחרות ויתנחלו במקום.

מחיר סילוק קן צרעות

המחיר משתנה בהתאם לסוג הצרעות שזוהו, המשפיע על סוג החומר שהמדביר ישתמש בו וכן על פי היקף העובדה, מיקומה, יכולת הנגישות לקן ועוד. עלות סילוק קן צרעות ממוצע יעלה החל מ-350 ₪.

'מרכז ההדברה' יעמוד לרשותכם, גם במשימה המורכבת של סילוק קן צרעות. דברו אתנו ותקבלו הצעה אטרקטיבית לטיפול בבעיה.

בלוג

כל השיטות להרחקת יונים מהבית

יונה לבנה היא סמל לשלום, זוג יונים הן סמל לרומנטיקה ויונים במרפסת הן סימן מובהק לצרות. הכירו את תור העיר – היונה העירונית המרעישה והמלכלכת

הדברת נדל
בלוג

הרחקת דבורים בצורה יעילה

"על הדבש ועל העוקץ" כבר שרו המשוררים והתכוונו בעיקר לדבורים. מצד אחד בעל חיים בעל תרומה אדירה לטבע, כמו האבקת צמחים, וכזה הנותן לנו את

בלוג

הרחקת עטלפים המלצות לטיפול נכון

העטלף הוא אחד מבעלי החיים בעלי יחסי הציבור הגרועים ביותר. מאשימים אותו בהעברת מחלות, במציצת דם ובעוד אגדות. גם אם כל אלו אינם תמיד נכונים,

הדברה נמלי אש
בלוג

הדברת עקרבים והרחקתם

עקרבים, כמו נחשים, הם מסוג המזיקים המפחידים ומטילי המורא הגדולים ביותר בקרב בני האדם. למען האמת, מתוך 21 מינים וסוגים של עקרבים החיים בישראל, רק

הדברת חרקים
בלוג

הדברת נמלים בגינה

אנחנו רואים אותן צועדות בשיירה ארוכה, מתחילות בגינה וחודרות דרך החלונות, השקעים  או מתחת לדלתות. הן בדרכן לקחת מזון מתוך הבית והארונות, בדרך חזרה לקן

מדביר חרקים
בלוג

הדברת חולדות בביוב- כך תעשה זאת נכון

חולדות הן בעיה רצינית וגדולה. הכוח העצום שלהן, הנזק שהן מסיבות, הפגיעות הפיזיות שהן עלולות לגרום והמחלות שהן מעבירות הופכות אותן בצדק לאויב מר, שחובה

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
התקשרו עכשיו