מרחיק דבורים – מתי צריכים לחפש מרחיק דבורים

שלמו פחות ! קבלו יותר !

מרחיק דבורים ישנם לא מעט בתים בישראל, הממוקמים באזורים כפריים ולידם יכולים להיות שיחים פרחוניים שמושכים אליהם לא מעט דבורים. במקרים אלה, ברור שהדבורים מגיעות לאזור לצורך איסוף צוף, אך לא שם ממוקמת כוורת הדבורים. עבור אנשים שאינם סובלים מאלרגיה לעקיצת הדבורה, אין שום סיבה לחשוש במצבים אלה. יחד עם זאת, אם אתם מזהים תנועה משמעותית של דבורים באזור הבית, על אף שאין שום סיבה סבירה נראית לעין לכך, סביר להניח שמדובר בלהקת דבורים שפשוט התנחלה היכן שהוא באזור המגורים שלכם והקימה כוורת. במקרה כזה, אתם בהחלט רוצים לנקוט צעד ולהזמין מרחיק דבורים.

מרחיק דבורים

באילו מקרים נדרשת הדברת דבורים?

לא בכל פעם שאתם נתקלים בלהקת דבורים ליד הבית, זה אומר שיש לכם בעיית דבורים הדורשת טיפול של מרחיק דבורים, או אפילו שלכם עצמכם. במובן מסוים, אנשים רבים דווקא אוהבים את הנוכחות של דבורים בקרבת מקום מגוריהם, במיוחד אם מדובר במגורים בעיר הגדולה. כל זה כמובן, בתנאי שהדבורים אינן מהוות סכנה ואינן יוצרות פחד. למעשה, ההחלטה האם יש צורך לטפל בבעיית דבורים או לא, היא אינה החלטה מבוססת מיקום. זה לא כל כך משנה היכן ממוקמות הדבורים והיכן אתם פוגשים אותן. השאלה היא האם הדבורים יוצרים עבורכם הפרעה כזאת שמשבשת את אורח החיים שלכם או פוגעת בשקט הנפשי שלכם. אם להקת דבורים מתמקמת היכן שהוא בחצר הבית שלכם, סביר להניח שהתשובה לשאלה הזאת תהיה כן, אבל היא יכולה להיות חיובית גם במקרים בהם הדבורים פוגשות אתכם בדרך לרכב או אפילו בגן השעשועים ליד הבית. אם נוצר מצב של פחד וחוסר שקט, אפשר בהחלט להזמין מרחיק דבורים, שפשוט ירחיק אותן מהאזור.

אז איך מרחיקים דבורים?

ובכן, סביר להניח שאתם יודעים את זה ובכל זאת נאמר זאת כאן בקצרה: דבורים חיות תמיד בקהילות גדולות ובראש כל קהילה כזאת עומדת הדבורה המלכה. כל חייהן של הדבורים נסובות למעשה סביב המלכה. הדבורים מגנות על המלכה, משרתות אותה וגם נמשכות אליה. במילים אחרות, כדי להרחיק דבורים, לא צריך לאסוף כל דבורה בנפרד – אפשר פשוט לאסוף את המלכה ולהוביל את כל יתר הדבורים כמו החלילן מהמלין. יחד עם זאת, אם לא עושים את זה נכון, הדבורים יכולים לאבד את עקבותיה של המלכה ובמצב כזה, הכל יכול לקרות – או שהן כולן תתפזרנה מהאזור או שהן תשארנה בכוורת. על כן, וגם לשם בטיחותכם, את התהליך הזה אתם לא רוצים לבצע בעצמכם, אלא נכון יותר להשאיר זאת לידיים המקצועיות של מרחיק דבורים.

זאת ועוד, הרחקת דבורים מחייבת גם הרחקה של כל פלטפורמת הדבש שהן הקימו וכך למעשה נראית הרחקה של דבורים: איתור מקום הכוורת, פירוק ואיסוף של כל חלות הדבש (יחד עם המוני הדבורים הצובאות עליהן), איסוף של דבורים בודדות באמצעות שואב דבורים ומכאן פשוט יש להוביל את כל החבילה למקום מרוחק בו הדבורים לא תפרענה לא לכם ולא לאף אחד אחר.

עבודתו של מרחיק דבורים

כדי להרחיק את הדבורים מאזור המגורים שלכם, יש לאתר תחילה את המיקום המדויק של הכוורת. מרחיק דבורים מקצועי יודע את כל מה שצריך לדעת על סדר היום של הדבורים, מתי הן יוצאות ליום "העבודה" שלהן ומתי הן חוזרות לכוורת. בהתאם לכך, הוא גם יודע מתי לבצע את האיתור ואיך לזהות את מיקום הכוורת (למשל, באמצעות זיהוי תנועה של דבורים למקום מסוים או שמיעת זמזום קבוע מכיוון מסוים). לאחר איתור מיקום הכוורת, ילבש איש המקצוע חליפת דבוראים המונעת כל אפשרות לעקיצתו על ידי הדבורים. חליפה זו מורכבת מסרבל ארוך, מסיכת רשת לפנים כפפות ונעליים גבוהות. כעת, יש רק להגיע לכוורת ופשוט להתחיל לפרק את חלות הדבש, להכניס אותן למיכל אחסון ולרכז הכל בתוך רכב ההובלה לקראת העברה למיקום אחר.

שימו לב, שתהליך זה יכול להתבצע ברמות מורכבות רבות, בהתאם למיקום של הכוורת. דבורים יכולות להתמקם בכל מקום על פני קירות החוץ של הבית או בסביבת חצר הבית. הן יכולות להתמקם על ענף עץ גבוה, על קיר החוץ באזור הגג או מאחורי מזגן על קיר של בניין משותף רב קומות. במיקומים מסוימים, כפי שניתן להניח, הגישה לקן היא מאוד מורכבת, מה שהופך את המשימה למורכבת יותר, ארוכה יותר ולכן גם יקרה יותר. ובכל מקרה, מרחיק דבורים הוא איש המקצוע שאתם רוצים להשאיר לו את המשימה, גם כאשר הקן נמצא בגובה הקרקע וכאשר יש לכם גישה מלאה אליו.

מרחיק דבורים

כמה עולה שירות הרחקת דבורים?

עלות שירות הרחקת דבורים על ידי מרחיק דבורים יכולה לנוע בדרך כלל בטווח של מאות שקלים ולהגיע גם לאלפי שקלים, תלוי ברמת המורכבות של המשימה. דבר נוסף שיכול להשפיע על רמת המחיר הוא הנושא של רישוי איש המקצוע. על פי החוק במדינת ישראל, כל אדם העוסק בכל תחום הדברה שהוא, מחויב בהוצאת רישיון הדברה. למרבה הצער, לא כל המדבירים בשוק מחזיקים ברישיון כזה. ההנחה של מרבית האנשים היא, שדווקא מדבירים ברישיון יהיו יקרים יותר ממדבירים קיקיוניים, אך בדרך כלל המציאות היא בדיוק הפוכה ואפשר להבין גם מדוע. אדם שמוכן להתעורר כל בוקר אל יום עבודה שכל כולו מנוגד לחוק, לא יבחל להפקיע מחיר ולגבות מכם כל מחיר שנראה לו לנכון, גם אם הוא חורג באופן משמעותי מתמחור השוק המקובל.

כדי לוודא שהמחיר אותו אתם מתבקשים לשלם הוא הוגן, אתם פשוט צריכים לפנות לכמה מדבירים ולבקש הצעת מחיר. את הבקשה להצעת מחיר אתם רוצים להגיש בכתב ולפרט בה כמה שיותר פרטים. ציינו למשל האם מדובר בבניין משותף, האם מדובר בשטח פתוח וכן הלאה. אם זיהיתם בעצמכם את מיקום הכוורת, חשוב לציין את המיקום הזה בבקשה להצעת מחיר וגם לתאר את קלות הגישה אל הכוורת. אלו הם בדיוק הרכיבים שסביבם יכולים להיווצר פערי תמחור בין מרחיק דבורים אחד לשני ובהצעות המחיר שאתם מקבלים, אתם רוצים לוודא שאתם משווים תפוח לתפוח ושכולם מעניקים לכם הצעות מחיר על אותו שירות בדיוק. כמו כן, חשוב שהצעות המחיר תהיינה סגורות וסופיות ושבעל המקצוע לא יוכל להוסיף עוד ועוד רכיבי שירות ותמחור בהתאם, לאחר שהוא מגיע למקום. ככל שתעניקו לו יותר מידע בהתחלה, כך לא סביר שמצב כזה יקרה.

לא להשתמש בשואב אבק

לבסוף, נזכיר תופעה די חריגה ונדירה, אבל קיימת. אנשים מסוימים חושבים שהם יכולים פשוט לשאוב את הדבורים באמצעות שואב האבק בביתם. אם תפעילו את שואב האבק שלכם, תוכלו לגלות שהוא אכן שואב אותן בקלות, אבל מייד לאחר מכן תגלו שהן גם יודעות לצאת ממנו בדיוק כפי שהן נכנסו אליו וכשהן יוצאות ממנו, הן יכולות להיות מאוד עצבניות ומאוד מסוכנות. אז פרט לסיכון שאתם לוקחים על עצמכם בפעולה כזאת, שאיבת דבורים בשואב אבק לא באמת תפתור עבורכם את הבעיה, עד שלא תרחיקו את הכוורת ואת הדבורה המלכה ולשם כך אתם זקוקים לשירותיו של מרחיק דבורים כמובן.

ראו גם: מדביר דבורים | מרחיק יתושים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
055-970-6831

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז ההדברה הישראלי
מרכז ההדברה הישראלי

אנחנו זמינים 24/6 לתת לכם מענה לשאלות ולבעיות , בנוסף אנחנו מתחייבים לתת לכם את השירות הטוב ביותר ולעמוד בזמנים,שומרים על מקצועיות ובטיחות ועובדים אך ורק באישור ובתיאום מול המשרד להגנת הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
חלק מהאזורים בהם אנחנו מספקים שירות:
 • ירושלים
 • תל-אביב
 • חיפה
 • פתח תקווה
 • רמת גן
 • באר שבע
 • אשדוד
 • ראשון לציון
 • חולון
 • נתניה
 • הרצליה
 • בני ברק 
 • אשקלון
 • רחובות
 • חדרה
 • באר שבע
הרחקת דבורים בצורה יעילה

"על הדבש ועל העוקץ" כבר שרו המשוררים והתכוונו בעיקר לדבורים. מצד אחד בעל חיים בעל תרומה אדירה לטבע, כמו האבקת צמחים, וכזה הנותן לנו את

התקשרו עכשיו

מרכז ההדברה הישראלי!

הדברת מכרסמים, נמלים, צרעות, פרעושים, קרציות וכל סוגי המזיקים!